Na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici aj špecializácia na volejbal

05. 02. 2019

Stredná športová škola (premenovanie a transformácia zo Športového gymnázia) v školskom roku 2019/2020 otvára tréningovú skupinu so špecializáciou na volejbal.

Testy rýchlosti zmeny smeru pohybu tela a agility vo volejbale

25. 01. 2019

V súčasnosti sa často v súvislosti s herným výkonom v športových hrách hovorí o agilite. Jej ponímanie prešlo podstatnou zmenou, ale nie je jednotné ani v súčasnosti. Neexistuje jednotne prijatá definícia. Pôvodne sa agilita definovala ako schopnosť rýchlo a presne zmeniť rýchlosť a smer pohybu tela, resp. schopnosť dynamicky zmeniť rýchlosť a spôsob pohybu tela. Definície obsahovali výrazy ako zmena smeru, zrýchlenie a spomalenie pohybu.

Vzdelávanie: Školenie trénerov 1. stupňa

06. 01. 2019

Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave otvára všeobecnú časť vzdelávacieho programu pre získanie kvalifikácie tréner I. stupňa.

Seminár trénerov - kondičná príprava družstva

02. 01. 2019

ObV Východ SVF v spolupráci s VK MIRAD PU Prešov a gymnázium Konštantínova Prešov pozýva trénerov mládeže a dospelých, ženskej a mužskej zložky, na seminár, zameraný na kondičnú prípravu družstva.

Metodické materiály pre učiteľov primárneho školstva (ISCED 1)

19. 12. 2018

Na Programovej konferencii mládeže SVF, poriadnej v Žiline 28.10.2018, viacerí účastníci prejavili záujem o doškoľovanie učiteľov primárneho školstva (1. stupeň základných škôl), aby boli schopní efektívnejšie pracovať so žiakmi na hodinách telesnej výchovy a spolupracovať s trénermi detí pôsobiacimi vo volejbale.

SOV sa zmenil na SOŠV a zastreší športové hnutie. Kraščenič: Je to historický okamih pre celé Slovensko

07. 12. 2018

Slovenský olympijský výbor (SOV) sa pretransformoval na strešnú organizáciu slovenského športového hnutia. Piatkové 55. valné zhromaždenie schválilo návrh Stanov vrátane zmeny názvu na Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV), ako aj novú symboliku.

Vyšlo druhé rozšírené vydanie učebnice Športová príprava vo volejbale

04. 12. 2018

Po dvoch rokoch vyšlo druhé rozšírené vydanie učebnice Športová príprava vo volejbale. Autormi sú skúsení renomovaní odborníci z bratislavskej FTVŠ UK Vladimír Přidal a Ludmila Zapletalová.

Kongres CEV v Mexiku: prezident SVF Martin Kraščenič zastupoval štyri krajiny, organizátorov ME žien 2019

16. 11. 2018

V mexickom Cancúne sa uskutočnil XXXIX. Kongres Európskej volejbalovej konfederácie (CEV), na ktorom predstavili viaceré novinky. Témou boli aj budúcoročné majstrovstvá Európy mužov a žien, ktoré sa uskutočnia prvýkrát v štyroch krajinách s historicky najvyšším počtom 24 účastníkov. Ako je známe, jedným zo štyroch organizátorov ME 2019 žien bude aj Slovensko.

V Žiline sa uskutočnila Programová konferencia mládeže SVF

30. 10. 2018

Vedenie SVF a jej športový úsek pripravil po takmer 15 rokoch zásadné podujatie - Programovú konferenciu mládeže. Formát bol pripravený ako diskusné fórum pre všetky kluby pracujúce s mládežou v našom hnutí, za účelom zjednotenia podnetov, návrhov, myšlienok a zároveň slúži ako významná súčasť v procese prípravy novej koncepcie mládeže, ktorú SVF plánuje začať spoločne realizovať v roku 2019.

TA pri FTVŠ UK otvára všeobecnú časť školenia trénerov 2. a 3. stupňa

29. 10. 2018

Opakovane dávame do pozornosti trénerov, že Trénerská akadémia pri FTVŠ UK v Bratislave plánuje otvoriť všeobecnú časť školenia trénerov 2. stupňa.


generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #