Seminár trénerov - kondičná príprava družstva

02. 01. 2019

ObV Východ SVF v spolupráci s VK MIRAD PU Prešov a gymnázium Konštantínova Prešov pozýva trénerov mládeže a dospelých, ženskej a mužskej zložky, na seminár, zameraný na kondičnú prípravu družstva.

Metodické materiály pre učiteľov primárneho školstva (ISCED 1)

19. 12. 2018

Na Programovej konferencii mládeže SVF, poriadnej v Žiline 28.10.2018, viacerí účastníci prejavili záujem o doškoľovanie učiteľov primárneho školstva (1. stupeň základných škôl), aby boli schopní efektívnejšie pracovať so žiakmi na hodinách telesnej výchovy a spolupracovať s trénermi detí pôsobiacimi vo volejbale.

SOV sa zmenil na SOŠV a zastreší športové hnutie. Kraščenič: Je to historický okamih pre celé Slovensko

07. 12. 2018

Slovenský olympijský výbor (SOV) sa pretransformoval na strešnú organizáciu slovenského športového hnutia. Piatkové 55. valné zhromaždenie schválilo návrh Stanov vrátane zmeny názvu na Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV), ako aj novú symboliku.

Vyšlo druhé rozšírené vydanie učebnice Športová príprava vo volejbale

04. 12. 2018

Po dvoch rokoch vyšlo druhé rozšírené vydanie učebnice Športová príprava vo volejbale. Autormi sú skúsení renomovaní odborníci z bratislavskej FTVŠ UK Vladimír Přidal a Ludmila Zapletalová.

Kongres CEV v Mexiku: prezident SVF Martin Kraščenič zastupoval štyri krajiny, organizátorov ME žien 2019

16. 11. 2018

V mexickom Cancúne sa uskutočnil XXXIX. Kongres Európskej volejbalovej konfederácie (CEV), na ktorom predstavili viaceré novinky. Témou boli aj budúcoročné majstrovstvá Európy mužov a žien, ktoré sa uskutočnia prvýkrát v štyroch krajinách s historicky najvyšším počtom 24 účastníkov. Ako je známe, jedným zo štyroch organizátorov ME 2019 žien bude aj Slovensko.

V Žiline sa uskutočnila Programová konferencia mládeže SVF

30. 10. 2018

Vedenie SVF a jej športový úsek pripravil po takmer 15 rokoch zásadné podujatie - Programovú konferenciu mládeže. Formát bol pripravený ako diskusné fórum pre všetky kluby pracujúce s mládežou v našom hnutí, za účelom zjednotenia podnetov, návrhov, myšlienok a zároveň slúži ako významná súčasť v procese prípravy novej koncepcie mládeže, ktorú SVF plánuje začať spoločne realizovať v roku 2019.

TA pri FTVŠ UK otvára všeobecnú časť školenia trénerov 2. a 3. stupňa

29. 10. 2018

Opakovane dávame do pozornosti trénerov, že Trénerská akadémia pri FTVŠ UK v Bratislave plánuje otvoriť všeobecnú časť školenia trénerov 2. stupňa.

Špecializovaný tréning hráčov jednotlivých hráčskych funkcií

26. 10. 2018

V dnešnom príspevku sa zameriame na stručnú charakteristiku špecializovanej prípravy hráčov a uvedieme konkrétne príklady cvičení, ktoré môžeme využiť pri špecializovanej príprave libera a príklad spoločnej TJ s dôslednou špecifikáciou lokomócií, techník a typických herných situácií z pohľadu hráčskych funkcií.

3. časť - Videá zo semináru s I. Pelikánom

21. 10. 2018

V bratislavskej FTVŠ UK sa v sobotu 1.9. uskutočnil veľmi vydarený licenčný seminár určený pre trénerov prípraviek. Lektorom bol skúsený odborník v tejto oblasti z Čiech Ivan Pelikán.

Sú zranenia chrbta z preťaženia vo volejbale vážny problém?

17. 10. 2018

ÚVOD

Účasť v športe vrátane športových hier je spojená s rizikom zranení tak na tréningu ako aj v zápase. Zranenia môžu byť akútne, ale môžu byť vyvolané aj opakovaným nadmerným zaťažovaním určitej časti tela. V tomto prípade hovoríme o zraneniach z preťaženia. Akútne zranenie si môže zaviniť hráč sám neprimeraným pohybom, môže vzniknúť v súvislosti s prudkým zastavením, pádmi a doskokmi, zrážkou so spoluhráčom alebo súperom, prípadne narazením na zariadenie ihriska, organizačnými nedostatkami na tréningu atď.


generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #