Noví "inštruktori" volejbalu

01. 07. 2019

V piatok 21. júna 2019 zorganizovala trénersko-metodická komisia SVF na FTVŠ UK v Bratislave seminár pre učiteľov základných škôl a pre rodičov, ktorí prejavili záujem preniknúť hlbšie do problematiky minivolejbalu, aby sa mohli podieľať na príprave začínajúcich adeptov volejbalu a ich koučovaní. Seminár s názvom „Krok za krokom k minivolejbalu“ pripravila a viedla členka TMK SVF doc. Ludmila Zapletalová z FTVŠ UK. Celé podujatie moderoval predseda TMK doc. Přidal. Seminára sa zúčastnilo 30 záujemcov z celého Slovenska.

Marčeková prvou ženou v Správnej rade. Delegáti ju zvolili na XIV. Konferencii SVF v Poprade

23. 06. 2019

V Poprade sa v nedeľu 23. júna 2019 bez účasti viceprezidenta SVF Miloša Dubovca uskutočnila XIV. Konferencia Slovenskej volejbalovej federácie, s prívlastkom pracovná. Jej najdôležitejšími bodmi boli Správa o činnosti SVF za uplynulý rok, doplňujúce voľby a ocenenia pre jubilujúcich členov SVF. V zmysle Zákona o športe sa Konferencia SVF koná každý rok, tá nasledujúca bude začiatkom leta 2020.

Rukoväť trénera volejbalových prípraviek

16. 06. 2019

Pri zvyšovaní hernej výkonnosti musí tréner rešpektovať vekové zákonitosti a osobitosti vývoja organizmu a osobnosti. V praxi to predovšetkým znamená, že:

Termíny a témy licenčných seminárov 2019

20. 05. 2019

Trénersko-metodická komisia SVF usporiada v nasledujúcom súťažnom ročníku tieto licenčné semináre.

Športový psychológ Jelínek o mentálnej príprave detí

13. 05. 2019

V našom príspevku dávame do pozornosti čitateľa videozáznam rozhovoru s dr. Jelínkom, veľmi uznávaným odborníkom v oblasti mentálnej prípravy športovcov. Autor odpovedá na otázky ako:

Program Svetovej trenérskej show. SVF organizuje do Ostravy výjazd pre trénerov

01. 05. 2019

Svetová volejbalová trenérská show 2019 ponúkne najuznávanejších lektorov. Trénerské esá Massimo Barbolini, Marian Jelínek a Javier Weber, predstavia svoje názory a dlhoročné skúsenosti, ktoré trénersky posunú vpred nielen vás, ale hlavne výkony vašich hráčov. Na čo sa lektori zamerajú?

Na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici aj špecializácia na volejbal

05. 02. 2019

Stredná športová škola (premenovanie a transformácia zo Športového gymnázia) v školskom roku 2019/2020 otvára tréningovú skupinu so špecializáciou na volejbal.

Testy rýchlosti zmeny smeru pohybu tela a agility vo volejbale

25. 01. 2019

V súčasnosti sa často v súvislosti s herným výkonom v športových hrách hovorí o agilite. Jej ponímanie prešlo podstatnou zmenou, ale nie je jednotné ani v súčasnosti. Neexistuje jednotne prijatá definícia. Pôvodne sa agilita definovala ako schopnosť rýchlo a presne zmeniť rýchlosť a smer pohybu tela, resp. schopnosť dynamicky zmeniť rýchlosť a spôsob pohybu tela. Definície obsahovali výrazy ako zmena smeru, zrýchlenie a spomalenie pohybu.

Vzdelávanie: Školenie trénerov 1. stupňa

06. 01. 2019

Trénerská akadémia FTVŠ UK v Bratislave otvára všeobecnú časť vzdelávacieho programu pre získanie kvalifikácie tréner I. stupňa.


generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #