Licenčný seminár s trénerom ženskej reprezentácie - aktualizované

07. 08. 2018

Trénersko-metodická komisia pripomína, že dňa 13. 8. 2018 (pondelok) sa uskutoční v Púchove licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+.

Ako manipulovať so zaťažením v súťažnom období?

19. 07. 2018

Cieľom nášho príspevku je poukázať na obsah a dynamiku tréningového zaťaženia v súťažnom období (SO). Viacero trénerov využíva postupy, ktoré v príspevku uvádzame cielene možno len intuitívne, takže pre viacerých neuvedieme nič nového. Špecifikom príspevku je však presne pomenovať a charakterizovať, podľa najnovších teórií, jednotlivé etapy (bloky) súťažného obdobia.

V Poltári sa uskutočnilo školenie trénerov 2. stupňa

25. 06. 2018

V dňoch 15. – 17.6. a 22. – 24.6. sa uskutočnila špecializovaná časť školenia trénerov 2. stupňa. Miestom konania bol Poltár, kde nám vedenie klubu MVK Poltár na čele s Borisom Dreisigom vytvorilo výborné podmienky na teoretickú i praktickú časť výučby.

Na XIII. Konferencii SVF v Poprade prijali úpravy stanov, prešiel Kraščeničov návrh

10. 06. 2018

V Poprade sa v nedeľu 10. júna 2018 uskutočnila XIII. Konferencia Slovenskej volejbalovej federácie. Jej najdôležitejším bodom bola úprava Stanov SVF, ktoré dostanú novú podobu.

Rozvoj koordinačných schopností vo volejbale

04. 06. 2018

Koordinácia je pohybová schopnosť umožňujúca vykonávať koordinované pohyby v zložitých a často neočakávane sa meniacich situáciách. Koordinačné schopnosti zabezpečujú riadenie a reguláciu pohybu hráča. Primárnu funkciu v nich zohráva centrálny nervový systém (CNS) a nižšie riadiace centrá. Energetické zabezpečenie pohybovej činnosti je v ich prípade druhotné.

Licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+

31. 05. 2018

Trénersko-metodická komisia oznamuje, že dňa 10.9.2018 sa uskutoční v Bratislave na FTVŠ UK licenčný seminár pre trénerov žiadajúcich licenciu A a B+.

Seminár Světová volejbalová trénerská show v Českých Budějoviciach

03. 05. 2018

Slovenská volejbalová federácia pripravila pre trénerov mládeže možnosť prihlásiť sa na seminár do Český Budějovíc "Světová volejbalová trénerská show". Seminár sa uskutoční v termíne 9.-10.6.2018 v Českých Budějoviciach.

Trendy v rozvoji rýchlostných schopností vo volejbale

26. 04. 2018

Pod komplexom rýchlostných schopností chápeme schopnosť zrýchlenia pohybov, rýchlosť realizácie jednotlivých pohybov a ich frekvencie a tiež reakčnú rýchlosť na jednoduchý alebo zložitý podnet. Zaradiť sem môžeme aj agilitu ako schopnosť efektívne meniť smer pohybu tela a jeho častí v nadväznosti na nasledujúcu pohybovú a hernú činnosť.

Licenčné semináre pre trénerov v roku 2018

23. 04. 2018

Trénersko – metodická komisia (TMK) organizuje v tomto roku viacero odborných licenčných seminárov. Termíny seminárov určených pre získanie licencie A, resp. B+ ešte nie sú určené.

Zmena termínu školenia trénerov 2. stupňa - špecializácia

18. 04. 2018

Nakoľko v pôvodne uvádzanom termíne 1. sústredenia 1. – 3.6. budú prebiehať M – SR žiakov a žiačok vo štvorkovom volejbale rozhodli sme sa tento termín zmeniť na 15. – 17.6.


generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #