EuroVolley 2021 - Vo finále sa stretnú Slovinci a Taliani (boj o zlato LIVE na Trojke RTVS)

18. 09. 2021

Program a výsledky majstrovstiev Európy volejbalistov 2021 (1. - 19. 9.).

Slovenka roka Helena Hanková: Vidieť z parašportovcov úspešných ľudí je pre mňa to najviac

17. 09. 2021

Veľkého ocenenia sa prednedávnom dočkala bývalá mládežnícka volejbalová reprezentantka ČSSR Helena Hanková. Zakladateľka a bývalá predsedníčka Slovenského zväzu telesne postihnutých športovcov aj Slovenského paralympijského výboru a dlhoročná mimoriadne úspešná trénerka slovenských paravolejbalistov získala v tradičnej čitateľskej ankete ocenenie Slovenka roka v kategórii Šport.

Kadetky U18 vyrážajú smer Mexiko. Šampionát je splnený sen aj motivácia, vraví Maličký

15. 09. 2021

Slovenská volejbalová reprezentácia kadetiek (2004 a ml.) sa už vo štvrtok v skorých ranných hodinách vydá na dlhú cestu do mexického Duranga, kde v pondelok odštartujú majstrovstvá sveta dievčat do 18 rokov (20. - 29. septembra 2021). Výprava SR sa presunie do dejiska turnaja po trase Nitra - Viedeň - Paríž - Mexico City - Durango.

Marco Fenoglio končí pri ženskej reprezentácii: Verím, že som tu niečo zanechal

14. 09. 2021

Marco Fenoglio nebude pokračovať vo funkcii trénera slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie. Vedenie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) sa rozhodlo s 51-ročným Talianom nepredĺžiť zmluvu. Spolu s ním končí pri družstve aj jeho krajan, asistent Stefano Micoli. Fenoglio trénoval Slovenky od roku 2018, tím viedol na dvoch majstrovstvách Európy (2019, 2021). Pod jeho vedením odohrali slovenské volejbalistky 57 zápasov, z ktorých vyhrali 25, prehrali 31 a jeden duel sa skončil nerozhodne (prípravný zápas s Českom 2:2).

Zápasy kadetiek U18 v skupine MS budú v nočných hodinách a live na YouTube

13. 09. 2021

Slovenská volejbalová reprezentácia kadetiek (roč. nar. 2004 a mladšie) už pozná svoj zápasový program na tohtoročných majstrovstvách sveta do 18 rokov, ktoré odštartujú v mexickom Durangu budúci týždeň (20. - 29. septembra 2021). Na šampionáte sa predstaví 20 krajín, rozdelené sú do štyroch päťčlenných skupín a z každej postúpia najlepší štyria do osemfinále.

Tréner Kardoš: Postup nám unikol skôr než na konci. Čaká nás veľa práce

11. 09. 2021

Slovenskí volejbalisti boli až do záveru skupinovej fázy v hre o postup, osemfinále šampionátu EuroVolley im však napokon o jeden bod uniklo. V skupine v estónskom Tallinne obsadili zverenci Mareka Kardoša s jedinou výhrou nad Lotyšskom (3:2), dvoma prehrami v tajbrejku s Estónskom a Nemeckom a prehrami s Francúzskom (0:3) a Chorvátskom (1:3) so štyrmi bodmi 5. miesto a v konečnom poradí 19. priečku. 

Slováci bojovali s Nemcami, ale obrat im nevyšiel a s turnajom ME sa lúčia

09. 09. 2021

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom poslednom zápase D-skupiny majstrovstiev Európy v estónskom Tallinne s favorizovanými Nemcami 2:3 a nepostúpili do osemfinále. Zverenci Mareka Kardoša sa po dvoch nevydarených setoch zdvihli, vyrovnali na 2:2, ale tajbrejk im vôbec nevyšiel a turnaj ukončili s bilanciou 1-4 a štyrmi bodmi. Do osemfinále postúpili Francúzi, Nemci a Chorváti, štvrtú miestenku majú v rukách zatiaľ Lotyši, ktorých o ňu môžu obrať domáci Estónci, keby senzačne zdolali večer olympijských víťazov Francúzov.

K postupu pomôže len víťazstvo. Slováci pred Nemcami neskladajú zbrane

09. 09. 2021

Štvrtkovým zápasom proti Nemecku (16.00 h, LIVE na Dvojke RTVS) uzavrú slovenskí volejbalisti v estónskom Tallinne svoje účinkovanie v základnej D-skupine šampionátu EuroVolley. Stredajšia prehra 1:3 s Chorvátmi cestu k postupu do osemfinále značne skomplikovala, nádej však žije aj pred posledným stretnutím proti favoritovi.

Slováci prehrali s Chorvátmi 1:3, postup do osemfinále sa vzdialil

08. 09. 2021

Slovenskí volejbaloví reprezentanti neuspeli v stredu vo svojom štvrtom zápase na majstrovstvách Európy 2021 a skomplikovali si cestu za postupom do osemfinále. Zverenci Mareka Kardoša prehrali s Chorvátmi 1:3, keď prvý set v tesnej koncovke vyhrali, ale ďalšie tri dejstvá patrili súperovi.

V stredu ďalšia veľká bitka v boji o postup, Slováci berú proti Chorvátom len výhru

08. 09. 2021

Slovenskí volejbalisti odohrajú v stredu popoludní predposledný štvrtý zápas v D-skupine v estónskom Tallinne, po ktorom sa môžu výrazne priblížiť k postupu do ďalšej fázy šampionátu EuroVolley. Zverenci trénera Mareka Kardoša nastúpia o 16.00 h SELČ aj v priamom prenose RTVS na Dvojke proti Chorvátom, pričom akékoľvek víťazstvo im výrazne pootvorí dvere do ostravského osemfinále.


generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #