Vedenie CEV aj s Ľ. Halandom na návšteve Maďarska pred ME 2019

22. 01. 2018

Prezident Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) Aleksandar Boričič a viceprezident CEV Ľubor Halanda, bývalý dlhoročný prezident Slovenskej volejbalovej federácie (SVF), začali v pondelok návštevu Maďarska, ktoré bude v roku 2019 jedným zo štyroch organizátorov majstrovstiev Európy žien.

Za súpermi aj trajektom

17. 01. 2018

Po tom, ako volejbalistom Komárna nevyšla minulá extraligová sezóna podľa predstáv a po siedmej priečke sa s omladeným kádrom prihlásili iba do 1. ligy, našla dvojica jeho slovenských hráčov s reprezentačnými skúsenosťami smečiar Tomáš Halanda (1992/195) a blokár Matej Hukel (1988/209) útočisko v Estónsku.

Buonavita novým trénerom Pencovej v talianskom Legnane

15. 01. 2018

Eraldo Buonavita je novým trénerom volejbalistiek talianskeho SAB Volley Legnano. Informoval o tom klubový web. V Legnane od júla pôsobí slovenská reprezentačná blokárka Jaroslava Pencová, štvornásobná hráčka roka SR je jedinou volejbalistkou spod Tatier v talianskej Serie A1.

Postupujúce tímy na ME mužov U18 a žien U17

08. 01. 2018

V závere minulého týždňa sa na viacerých mestách v Európe hrali kvalifikačné turnaje o postup na majstrovstvá Európy mužov do 18 rokov (kadeti) a žien do 17 rokov (kadetky).

UDALOSTI ROKA 2017: Nový prezident SVF, muži na ME 15., double Slávie, obhajoba Nitry

08. 01. 2018

V článku sa vrátime k roku 2017, ktorý priniesol viacero zmien v slovenskom volejbale. Tou najzásadnejšou je nový prezident SVF Martin Kraščenič, ktorého delegáti zvolili na XII. Konferencii v Poprade 3. decembra. Na poste prvého muža slovenského volejbalu nahradil Ľubora Halandu, ktorý po 12 rokoch vo funckii nekandidoval na ďalšie obdobie a konferencia ho zvolila za Čestného prezidenta SVF.

Na záver prehra s Portugalskom 1:3, na ME Turkyne a so šťastím aj Maďarky

07. 01. 2018

Slovenské volejbalové reprezentantky do 17 rokov prehrali aj vo svojom poslednom zápase na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy. V maďarskom Miškolci podľahli Portugalsku 1:3 a v G-skupine tak skončili bez bodu na poslednom štvrtom mieste. Prvé miesto obsadili Turkyne. ktoré zdolali Maďarsko 3:0 a na turnaji nestratili ani set. Na ME do Bulharska napokon postúpili aj Maďarky.

Sedemnástka nestačila ani na Maďarsko a stratila šancu postúpiť na ME

06. 01. 2018

Slovenské volejbalové reprezentantky do 17 rokov prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá tejto vekovej kategórie v Miškolci s domácimi Maďarkami 0:3. Slovenky tak definitívne stratili šancu kvalifikovať sa na záverečný turnaj do Bulharska. V nedeľu zakončia zverenkyne trénera Mareka Meriača turnaj duelom s Portugalskom (15:00), ktoré má na konte takisto dve prehry. O prvé miesto v skupine sa stretnú Turecko a Maďarsko.

Sedemnástka v prvom zápase KME nestačila na silné Turecko

05. 01. 2018

Slovenské volejbalové reprezentantky do 17 rokov prehrali v úvodnom zápase na kvalifikačnom turnaji G-skupiny o postup na majstrovstvá Európy v maďarskom Miškolci s Tureckom 0:3. Favorit súboja mal celý duel pevne v rukách a okrem vyrovnanej pasáže v prvom sete si neustále udržiaval veľký náskok. V sobotu sa zverenkyne Mareka Meriača stretnú o 17:30 s domácim Maďarskom, ktoré zdolalo Portugalsko 3:0.

Valachová sa vracia. Posilnila Sláviu EU

04. 01. 2018

Bez volejbalu vydržala len pol roka. Skúsená liberka Dominika Valachová si po reprezentačnej sezóne dala voľno a rozhodla sa oddýchnuť si na čas od vrcholového volejbalu. Kariéru však neuzavrela a nechávala si otvorené dvierka. Keď prišla koncom decembra ponuka z haly Mladosť, dlho neváhala a stala sa posilou Slávie EU Bratislava. Prvýkrát by si dres obhajcu titulu mohla obliecť v dôležitom sobotňajšom zápase posledného 18. kola základnej časti extraligy na palubovke Volley project UKF Nitra, v ktorom pôjde o 2. miesto v tabuľke znamenajúce isté semifinále Slovenského pohára.

Slovenky čaká v Miškolci boj o ME do 17 rokov. Meriač: Našim cieľom je postup

04. 01. 2018

Slovenské volejbalové reprezentantky do 17 rokov budú od piatka do nedele (5.-7. 1. 2018) bojovať v maďarskom Miškolci o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie. Záverečný turnaj ME sa uskutoční od 13. - 21. apríla 2018 v bulharských mestách Sofia a Samokovo. Súperkami tímu Mareka Meriača v kvalifikačnej G-skupine budú postupne Turecko, domáce Maďarsko a Portugalsko.


generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriHYUNDAIMIKASA STRABAG
 • hlavní partneriERREAMILLENNIUM
 • reklamní partneri HUDOSVINO DOĽANYANIMAGRAFNAY
 • reklamní partneriKV REZACSPORT TRANSFER ALL 4 SPORTSGUPRESS
 • reklamní partneriJV AVStrength Institute
 • reklamní partneriRona
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport Radio Expres
 • mediálni partneriTV COMHuste TVSITASPORT
 • mediálni partneriTASR
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRY
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #