Zvolenčania si to rozmysleli

15. 07. 2016 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Aj keď to vyzeralo nádejne, volejbalová extraliga sa v sezóne 2016/17 znova nebude hrať s plnými počtami. Volejbalisti MVK Lokomotíva Zvolen síce vyhrali v apríli baráž, ale do najvyššej súťaže sa nakoniec neprihlásili. Na strednom Slovensku tak bude naďalej chýbať najvyššia súťaž mužov. Jediným extraligovým nováčikom v novej sezóne budú volejbalistky HIT UCM Trnava.

MUŽI S DEVIATIMI, ŽENY S DESIATIMI

Zvolenčania sa nakoniec prihlásili iba do I. ligy. "Oslovili sme ďalšieho v poradí z baráže VKP Bratislava, ale ten bude taktiež pokračovať v I. lige," vysvetľuje súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay. Našťastie, čierne mračná nad svidníckym volejbalom rozfúkalo a klub bude v extralige pokračovať pod staronovým vedením i novým subjektom ako TJ Slávia Svidník. Do extraligy poslalo prihlášku deväť mužských klubov: Nitra, Prešov, Košice, Komárno, Myjava, Prievidza, Trenčín, Svidník a Stará Ľubovňa a desať ženských tímov: Slávia EU Bratislava, Kežmarok, 1. Bratislavský volejbalový klub, UKF Nitra, COP Nitra, Pezinok, Zvolen, Prešov, SVK Senica a Trnava.

FARMÁRSKE VZŤAHY

"Pokiaľ sa družstvá chceli prihlásiť do extraligy mužov alebo žien, museli do súťaží prihlásiť aj dve družstvá z troch mládežníckych kategórií – staršie žiačky a žiaci, kadetky a kadeti, juniorky a juniori. Pokiaľ také družstvo nemali, mohli vytvoriť takzvaný farmársky vzťah s iným klubom," pokračuje Stražay. Už v minulej sezóne vytvorili u mužov „farmu“ Myjava – Nové Mesto nad Váhom, u žien sa k nim teraz pridali Pezinok – Bilíkova Bratislava, 1. BVK – VIVUS Bratislava, UKF Nitra – VMS Senica a Senický volejbalový klub – Žiar nad Hronom.

V I. lige mužov bude hrať 12 tímov v jednej skupine, u žien sa bude hrať v dvoch skupinách – západ (9 tímov) a východ (8 tímov).

TERMÍN ŽREBU POSUNUTÝ

Súťaže mali pôvodne vyžrebovať 11. 7., ale keďže v prípade dvoch klubov prebieha arbitráž, treba počkať až na jej závery. Podľa informácií od súťažného riaditeľa SVF je totiž v platnosti smernica o štarte družstiev v súťažiach SVF, podľa ktorej môže namietateľ podať námietku voči vyhláseniu klubu, ktorý v prihláške do súťaže čestne vyhlasuje, že má vyrovnané všetky podlžnosti alebo záväzky voči svojim členom, alebo iným členom SVF. Arbitrážna komisia SVF momentálne rieši dve podania. Na SVK Senica pre nesplnenie si záväzku vyplývajúceho z minuloročnej kúpy extraligovej licencie, pričom Senica svoje záväzky priznala. Druhým namietateľom je tréner Jaroslav Vlk, ktorý spochybnil vyrovnanie záväzkov vyplývajúcich zo zmluvy zo strany VK Prievidza, v ktorom nedokončil minulú sezónu. Pokiaľ arbitráž nedosiahne vyrovnanie alebo zmier zainteresovaných strán, budú mať kluby zastavenú činnosť nielen v extralige, ale aj v juniorskej a kadetskej kategórii.

ZA CUDZINCOV SI PRIPLATIA

Vo volejbalovej extralige zostáva neobmedzený počet cudzincov. Zatiaľ čo prví traja budú na súpisku mužstva zapísaní bezplatne, za štvrtého, piateho a každého ďalšieho bude musieť klub zaplatiť poplatok tisíc eur.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #