Ženská extraliga bez Spišskej Novej Vsi a COP Nitra, v mužskej najvyššej súťaži 10 tímov

03. 07. 2018 - SVF

VK Spišská Nová Ves v extralige žien 2018-19 štartovať nebude. FOTO: Lukáš Jaseňák

Po štyroch rokoch sa vo volejbalovej extralige mužov predstaví 10 tímov, naposledy hral takýto počet najvyššiu súťaž v ročníku 2014-15. Naopak v extralige žien sa v budúcej sezóne predstaví len osem tímov, pretože do najvyššej súťaže sa neprihlásili VK Spišská Nová Ves a COP Nitra. Uzávierka prihlášok do súťaží Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) bola v sobotu 30. júna.

Deväť účastníkov minulej extraligovej sezóny mužov doplnili volejbalisti VK Spartak UJS Komárno, ktorí si postup vybojovali v prelínacej súťaži. Do najvyššej súťaže sa tím z južného Slovenska a finalista z roku 2015 vráti po jednoročnej prestávke. V 1. časti extraligy, ktorá bude od 22. septembra 2018 do 19. januára 2019, sa stretnú každý s každým, potom sa na 2. časť tímy rozdiela na dve skupiny 1.-4. a 5.-10. Play off za účasti osem družstiev sa začne 16. marca, nový majster bude známy najneskôr 4. mája. Titul aj zisk Slovenského pohára budú obhajovať volejbalisti VK Prievidza, ďalšími účastníkmi extraligy mužov budú: VKP - SPU, TJ Slávia Svidník, VK MIRAD PU Prešov, VK KDS-Šport Košice, TJ Spartak Myjava, COP Trenčín, MVK Zvolen, VKM Stará Ľubovňa a VK Spartak UJS Komárno.

Z pôvodnej desaťčlennej extraligy žien sa v súťažnom ročníku 2018-19 predstaví len osmička. Prihlášku do najvyššej súťaže si nepodali VK Spišská Nová Ves a COP Nitra. "Spišská Nová Ves vyhodnotila situáciu tak, že nie je momentálne v ich možnostiach postaviť družstvo do extraligy, nakoľko sú tam problémy s kádrom aj s financiami. Po odbornom vyhodnotení rozhodol športový úsek SVF, že nezaradí družstvo COP do extraligy žien a bude pôsobiť v iných súťažiach," povedal súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay a dodal. "V tejto súvislosti treba povedať, že na piatok zvolávame Súťažnú komisiu, ktorá prehodnotí systém súťaže extraligy žien, nakoľko prišli k zmene počtu účastníkov a tým pádom musí prísť aj k zmene štruktúry súťaže. Meniť sa bude aj systém prelínacej súťaže." Titul aj zisk Slovenského pohára budú obhajovať volejbalistky STRABAG Volleyball Club FTVŠ Bratislava, ďalšími účastníkmi extraligy žien budú: Slávia EU Bratislava, Volley project UKF Nitra, KV MŠK OKTAN Kežmarok, VK Prešov, VTC Pezinok Bilíkova, VK Nové Mesto nad Váhom, HIT UCM Trnava.

V 1. lige mužov bude štartovať 10 tímov, hoci pôvodne bolo záujemcov o dvoch menej. "Z tohto dôvodu budeme upravovať termíny, musíme súťaž rozšíriť o nejaké kolá," uviedol Ľ. Stražay. Účastníkmi druhej najvyššej mužskej súťaže sú VK Nové Mesto nad Váhom, COP Trenčín, MVK Magnezit Revúca, VK Spartak UJS Komárno B, VKP-SPU Nitra, VO AC UNIZA Žilina, VKP-SPU Bratislava, MVK Zvolen B, ŠK Komjatice, Hit TRUNI Trnava.

V 1. lige žien sú tímy rozdelené regionálne na dve skupiny - západ a východ. V skupine zápas budú štartovať VK Nové Mesto n V./VKM Piešťany, ŠK Komjatice, VK TAMI Bratislava, HIT Trnava B, VK Slávia UK Dráčik Bratislava B, Slávia EU Bratislava - ŠG, ŠK Dinamo Bratislava, 1. VK Púchov. Vo východnej skupine sa predstavia VK Slovan Rimavská Sobota, VK Kúpele Brusno, ŠK ELBA Prešov, MŠK Žiar nad Hronom, VA UNIZA Žilina a MVK Stropkov. "Program spravíme tak, aby na západe aj východe odohrali rovnaký počet kôl, teda 20," dodal Ľ. Stražay.

1. liga juniorov je rozdelená na tri skupiny. Vo východnej sa ŠK Gymnázium Humenné, VK Rachmaninka Liptovský Mikuláš, VKM Stará Ľubovňa a TJ Slávia Svidník stretnú systémom každý s každým. V západnej skupine odohrajú TJ Spartak Myjava, OZ Mládež aktívne Trnava, VKP-SPU A (v Nitre) a VKP-SPU B (v Bratislave) štyri turnaje, po jednom u každého z účastníkov. Tak isto to malo byť aj v skupine stred, kde sú však napokon len traja účastníci VK Prievidza, VO AC UNIZA Žilina a COP Volley Trenčín. "Predbežný záujem o účasť v tejto súťaži mal aj Púchov, ale ten napokon prihlášku nedoručil a písomne sa vyjadril, že sa do súťaže neprihlási. Budeme zvaťovať doplnenie v skupine stred o jedno družstvo," pokračoval Ľubo Stražay.

V 1. lige junioriek sa predstaví celkovo 19 tímov, ktoré sú rozdelené do dvoch skupín západ a východ. V západnej časti bude hrať 11 tímov, vo východnej 8. "V skupine zápas musíme upraviť termíny a počet kôl, keďže sa nám prihlásilo o dve družstvá viac, ktoré pôvodne neboli avizované," pokračoval súťažný riaditeľ. V západnej skupine 1. ligy junioriek sa predstavia MVK Nové Mesto nad Váhom, ŠŠK Bilíkova Gymnázium Bratislava, Palas VK Levice, VM Senica, ŠVK Pezinok, HIT Trnava, Slávia UK Dráčik Bratislava, ŠŠK VIVUS Bratislava, COP Volley Nitra A, COP Volley Nitra B a UKF Nitra, na východe budú hrať VK Iskra Hnúšťa, ŠVK Tatran Banská Bystrica, VK Kúpele Brusno, ŠKM Liptovský Hrádok, KV MŠK OKTAN Kežmarok, VK Slávia TU Košice, VK Spišská Nová Ves a MVK Stropkov.

Presný termín žrebu súťaží SVF pre sezóne 2018-19 bude známy neskôr.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #