Z úspešnej sezóny urobili veľmi úspešnú

01. 05. 2019 - Denník Šport, Pavol Kubiš

Slávia EU získala 18. titul. FOTO: Pavol Uhrin, fotosport.sk

Po ročnej pauze sa na majstrovský trón vrátili volejbalistky Slávie Ekonomická univerzita Bratislava. Po tom, ako v ére samostatnosti nechýbali ani 27. krát za sebou v bojoch o zlato, si do histórie zaknihovali 18. slovenský titul. Tréner Michal Matušov počas svojej tretej sezóny na lavičke s družstvom získal druhé double.

Michal, akú známku by ste dali svojim zverenkyniam za túto sezónu?
"Nad tým, ako zhodnotiť družstvo počas uplynulej sezóny, som popravde rozmýšľal už pred posledným finálovým zápasom, nech už by sa skončil akokoľvek. Pokiaľ by Strabag zvíťazil, s odstupom času by to pre nás bola aj tak určite úspešná sezóna. Takto ju môžem pokojne označiť za veľmi úspešnú."

Aké myšlienky ste mali po tom, keď ste tretí finálový zápas prehrali doma 2:3 a v sérii ste prehrávali 1:2?
"Myšlienky sme my tréneri, hráčky či ľudia fungujúci v klube mali rôzne. Som rád, že na dvoch ťažkých a vypätých poradách pred štvrtým zápasom nastal silný mozgový trast všetkých zainteresovaných a mentálne i psychicky sme v tejto náročnej situácii dokázali vrátiť späť."

Zdá sa, že ste našli čarovný prútik, pretože dva posledné zápasy ste vyhrali 3:0 a 3:1. Ako si to vysvetľujete tento obrat?
"Je za ním súdržnosť a vzájomná akceptácia hráčok a trénerov pri jasne stanovených a dodržaných úlohách, ktoré sme chceli v zápase spraviť. Do toho sa vmiešali obrovské, ale koncentrovane kontrolované emócie."

Veľký podiel na double mali aj obe Američanky, ich prítomnosť v tíme i výkony zrejme hodnotíte iba pozitívne, nie?
"V extralige sa počas sezóny objavilo viac legionárok. My sme v porovnaní s ostatnými v dvoch prípadoch mali stopercentný zásah do čierneho a našli presne to, čo sme do družstva potrebovali. Našli sme tie kolieska, ktoré zapasovali a rozbehli veľmi dobre fungujúci stroj."

Zlepšili ste sa počas sezóny aj v angličtine, keďže ste museli koučovať najmä v tomto jazyku?
"Na to by asi vedeli lepšie odpovedať hráčky, ktoré sú jednoznačne jazykovo zdatnejšie. Aj napriek mnohým vtipným situáciám si myslím, že sme spoločne i s prispením dievčat našli vzájomný spôsob komunikácie. V tejto oblasti je určite čo zlepšovať."

Pre vás osobne ako hlavného trénera to bolo tretie finále za sebou, druhé víťazné. Bolo najdlhšie a zároveň aj najťažšie?  
"Jednoznačne najťažšie! So špecifikami, ktoré táto finálová séria priniesla, bolo zároveň aj najkrajšie a do budúcnosti veľmi inšpirujúce."

Pred klubovými povinnosťami ste mali hektické leto. S reprezentáciou do 19 rokov ste senzačne uspeli v baráži a v septembri štartovali na ME v Albánsku. Bola to vo vašej trénerskej kariére najnáročnejšia sezóna?
"Z tohto pohľadu to bola naozaj veľmi náročná sezóna, družstvo sme pred jej začiatkom dávali dokopy neskoro. Počas mojej neprítomnosti a účasti na európskom šampionáte v Albánsku zohral nezastupiteľnú úlohu Igor Prieložný - jeden z najväčších trénerov, s akým som mal tú česť a možnosť pracovať. Nastavil určité témy a mantinely práce, čo bolo kľúčové. Je to veľký odborník na veľa tém, patrí mu moja veľká vďaka."

ZASLÚŽILI SA O TITUL
1 KAROLÍNA FRIČOVÁ    2000/179 SMEČIARKA
2 ZUZANA ŠEPEĽOVÁ 1999/182 SMEČIARKA
3 TAYLOR NELSONOVÁ (USA) 1996/183 NAHRÁVAČKA
4 LUCIA HERDOVÁ 2000/182 SMEČIARKA
5 EMA PALKOVIČOVÁ 1999/185 SMEČIARKA
8 LESIA SLEZÁKOVÁ 1996/175 SMEČIARKA
9 LENKA KVASNOVÁ 2001/184 UNIVERZÁLKA
10 PETRA ADAMOVIČOVÁ 1998/185 BLOKÁRKA
11 EMA ŠKRLECOVÁ 2001/181 NAHRÁVAČKA
13 KATARÍNA KÖRMENDYOVÁ 1999/180 BLOKÁRKA
14 MARCELA MAREČKOVÁ 1999/184 BLOKÁRKA
15 TATIANA BOJŇANSKÁ 2000/168 LIBERKA
17 MIROSLAVA REHÁKOVÁ 1994/180 UNIVERZÁLKA
20 KELSEY O´NEILLOVÁ (USA) 1996/185 BLOKÁRKA
22 EMA MAGDINOVÁ 1999/180 LIBERKA
23 ALEXANDRA FRIČOVÁ 2004/181 SMEČIARKA

Prezident: VLADIMÍR HANČÍK, tréneri: MICHAL MATUŠOV, IGOR PRIELOŽNÝ, asistent trénera: PAVOL NEMEC, fyzioterapeuti: PETER KOLLÁR a DUŠAN BUKOVÁC, štatistik: MARTIN SZABÓ, kondičný tréner: RÓBERT OLLÉ.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #