Z táborov našich súperov pred ME: Slobodan Kovač novým trénerom Srbov

02. 09. 2019 - SVF

Slovenské reprezentácie žien aj mužov sa už onedlho predstavia na majstrovstvách Európy. Ženský výber čaká od 23. augusta domáci šampionát v Bratislave, muži začnú svoje jubilejné 10. ME o niečo neskôr 13. septembra v belgickom Bruseli. V tomto článku budeme mapovať situáciu v táboroch našich súperov v skupine.

Ženy sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu predstavia postup proti Španielsku, Švajčiarsku, Bielorusku, Nemecku a Rusku. Muži nastúpia proti Španielsku, Rakúsku, Srbsku, Belgicku a Nemecku.

UDALOSTI V TÁBOROCH NAŠICH SÚPEROV

19. augusta - MUŽI: Srbi angažovali trénera Slobodana Kovača

Novým trénerom srbských volejbalistov sa stal bývalý vynikajúci hráč Slobodan Kovač. Reprezentáciu povedie na septembrových majstrovstvách Európy a následne v januárovej kontinentálnej olympijskej kvalifikácii. Vo funkcii nahradil Nikolu Grbiča.

16. augusta - MUŽI: Srbi prepustili Grbiča

Neúspech v kvalifikácií o postup na OH 2020 v Tokiu stál miesto trénera srbských volejbalistov Nikolu Grbiča. Srbi kľúčový duel o postup prehrali s Talianskom 0:3 a hoci majú ešte v januári šancu na OH postúpiť, vedenie federácie Grbiča "vyhodilo." Krátko pred začiatkom ME tak budú hľadať nového trénera. Bývalý skvelý nahrávač viedol Srbov od roku 2015, v roku 2016 vyhrali Svetovú ligu a o rok neskôr získal bronz na ME.

15.-16. augusta - ŽENY: Nemky na Poľsko nestačili

Nemecké volejbalistky sa na domácej pôde v Münsteri stretli dvakrát s Poľskom. Prehrali oba zápasy.

Nemecko - Poľsko 2:3 (22, -18, -20, 22, -8)
Zostava GER: Hanke 1, Poll 5, Geerties 12, Lippmann 16, Scholzel 1, Weitzel 5, liberá Pogany a Bock (Kastner 2, Barber 3, Drewniok 10, Alsmeier 0, Stigrot 3, Vanjak 0, Grunding 8.)

Nemecko - Poľsko 0:5 (-20, -13, -16, -22, -13)
Zostava GER: Hanke 5, Poll 5, Geertjes 3, Drewniok 18, Scholzel 8, Weitzel 6, libero Pogany (Kastner 0, Vanjak 0, Alsmeier 5, Stigrot 2, Grunding 1, Wilczek 0, Barber 2)

12.-14. augusta - ŽENY: Španielky posledné sa Savaria Cupe

Španielky sa predstavili na turnaji Savaria Cup v Maďarsku (12.-14. august). Zo štyroch duelov vyhrali len raz, keď zdolali Francúzsko. So Slovinskom, Maďarskom a Gréckom ťahali za kratší koniec a skončili na poslednom 5. mieste.

Savaria Cup - Szombathely (Maď.)

12. 8.
Španielsko - Slovinsko 0:3 (-24, -19, -21)
Zostava ESP: Ariadna Priante, Jessica Rivero, Aina Berbel, Mabel Caro, Ana Escamilla, Helia Gonzalez, libero: Alba Sánchez (Sofía Elízaga, María Segura, Lucrecia Castellano. Líbero: Patricia Llabrés). Nenastúpili: Alicia De Blas, Majo Corral, Raquel Montoro.

13. 8.
Španielsko - Francúzsko 3:1 (27, -23, 18, 23)
Zostava ESP: Ariadna Priante, Jessica Rivero, Aina Berbel, Mabel Caro, Ana Escamilla, María Segura, libero: Alba Sánchez (Helia González, Raquel Montoro, Patricia Llabrés (L). Nehrali Sofía Elizaga, Lucrecia Castellano, Alicia de Blas, Majo Corral.

13. 8.
Španielsko - Maďarsko 0:3 (-20, -18, -21)
Zostava ESP: Ariadna Priante, Jessica Rivero, Aina Berbel, Mabel Caro, Helia Gonzalez, María Segura. libero: Patricia Llabrés (Lucrecia Castellano, Raquel Montoro, Sofía Elízaga. L Alba Sánchez), Nehrali: Alicia De Blas, Majo Corral, Ana Escamilla.

14. 8.
Španielsko - Maďarsko 0:3 (-21, -19, -19)
Zostava ESP: Ariadna Priante, Jessica Rivero, Aina Berbel, Mabel Caro, Ana Escamilla, María Segura, libero: Patricia Llabrés (Helia Gonzalez, libero Alba Sánchez). Nehrali: Lucrecia Castellano, Raquel Montoro, Sofía Elízaga, Alicia De Blas, Majo Corral.

Konečné poradie turnaja: 1. Francúzsko 9 bodov (10:4), 2. Grécko 7 (9:7), 3. Slovinsko 6 (7:6), 4. Maďarsko 5 (6:8), 5. Španielsko 3 (3:10)


2.-4. augusta - ŽENY: Španielky v Portugalsku dvakrát vyhrali

Španielske volejbalistky, s ktorými Slovenky vstúpia 23. augusta do turnaja ME, sa cez víkend predstavili v rámci prípravy v susednom Portugalsku. Vo Vila Flor najskôr prehrali, potom dvakrát vyhrali.

Portugalsko - Španielsko 3:2 (-21, 19, 18, -17, 11)
Portugalsko - Španielsko 1:3 (20, -20, -20, -13)
Portugalsko - Španielsko 0:3 (-16, -19, -20)

2.-4. augusta - ŽENY: Bielorusky zdolali trikrát Grécko

Tretí súper Sloveniek na ME v Bratislave, Bielorusky sa stretli v troch dueloch s Gréckom a všetky vyhrali. Tu sú výsledky:

Bielorusko - Grécko 3:2 (-22, 21, -22, -24, 13)
Bielorusko - Grécko 3:0 (17, 20, 15)
Bielorusko - Grécko 3:1 (20, 20, -15, 17)

1. august - ŽENY/MUŽI: Niektorých našich súperov čaká OH kvalifikácia

Na viacerých miestach štartuje vo štvrtok svetová kvalifikácia (1.-9. augusta) o postup na OH 2020 do Tokia. Naše reprezentácie sa na tieto turnaje neprebojovali, ale v akcii budú niektorí z našich súperov na ME. Belgičania sa predstavia v holandskom Rotterdame (Holandsko, USA, Kórea) a Srbi budú bojovať v talianskom Bari (Taliansko, Austrália, Kamerun). O možnosť štartovať na turnaji pod piatimi kruhmi malo v kvalifikácii len prvých 24 tímov v svetovom rebríčku k 1. januáru 2019. Naši ďalší súperi Nemci, Španieli a ani Rakúšania sa takisto ako my na kvalifikačné turnaje nedostali. Zo ženských tímov budeme sledovať ako sa bude dariť Nemkám na turnaji v Číne (Čína, Turecko, Česko) a Ruskám doma v Kaliningrade (Kanada, Kórea, Mexiko). Španielky, Švajčiarky a ani Bielorusky sa na kvalifikačné turnaje nedostali.

29. júla - MUŽI: Pohroma pre Rakúsko

Oficiálny web rakúskej federácie volleynet.at informoval, že hviezdny rakúsky univerzál Paul Buchegger sa zranil hneď na prvom tréningu prípravy v Schladmingu. Dvadsaťriročný volejbalista, ktorý od roku 2016 pôsobí v Taliansku (Ortona, Ravenna, naposledy Monza) si zranil meniskus v ľavom kolene a musel sa podrobiť menšiemu operačnému zákroku. Jeho štart na ME je tak veľmi vážne ohrozený, keďže ho čaká niekoľkotýždňová pauza. Buchegger si kolena zranil aj minulý rok. Rakúsko je druhým súperom Slovákov v skupine na ME (14. 9. v Bruseli). V príprave na šampionát sa Rakúsko predstaví v Turecku (23. a 24. 8.), v Rumunsku (29. - 30. 8.) a doma so Severným Macedónskom.

26.-27. júla - MUŽI: Belgičania prehrali dvakrát vo Francúzsku

Belgičania odohrali dva zápasy v Montpellieri proti domácim Francúzom. Prvý prehrali 1:3 (-21, 22, -21, -22). Zostava BEL: Van Den Dries 13, D´Hulst, Verhees 9, Van de Voorde 5, Rousseaux 2, Baetens 6, liberá Stuer a Ribbens (Tuerlinckx 8, Grobelny 5, Van De Velde 5, Verhanneman 6, Valkiers 1), v druhom prehrali 0:4 (-21, 22, -18, -15). Zostava BEL: Tuerlinckx 4, Van De Velde 8, Verhees 4, Verhanneman 6, Baetens 9, Valkiers 3, liberá Ribbens a Stuer (Van den Dries 3, D´Hulst 1, Grobelny 2, Van de Voorde 1, Rousseaux 3).

24. júla - MUŽI: Širšia nominácia Belgičanov

Belgičania začali prípravu na ME, ešte pred šampionátom ich čaká olympijská kvalifikácia v Holandsku. Tréner Brecht Van Kerckhove nominoval týchto hráčov - nahrávači: Stijn D´Hulst, Matthias Valkiers, univerzáli: Hendrik Tuerlinckx, Bram Van den Dries, smečiari: Seppe Baetens, Sam Deroo, Igor Grobelny, Tomas Rousseaux, Matthijs Verhanneman, blokári: Arno Van de Velde, Simon Van de Voorde, Pieter Verhees, liberá Jelle Ribbens, Lowie Stuer.

23.-25. júl - ŽENY: Pohár Gubernátora získali Rusky, druhé skončili Nemky

V Kaliningrade sa uskutočnil, na ktorom sa predstavili dvaja z troch našich súperov. Domáce Rusky, Nemky, Poľky a kvarteto doplnili Belgičanky. Turnaj s názvom O Pohár Gubernátora vyhrali Rusky, druhé skončili Nemky, tretie Poľky a posledné Belgičanky.

Výsledky turnaja:
1. deň:
Nemecko - Poľsko 3:2 (23, -16, 23, -25, 13)
Rusko - Belgicko 3:1 (13, -22, 14, 23)

2. deň:
Poľsko - Belgicko 3:0 (24, 21, 20)
Rusko - Nemecko 3:1 (18, -22, 12, 19)

3. deň:
Belgicko - Nemecko 1:3 (-19, 21, -18, -25)
Rusko - Poľsko 3:0 (16, 20, 20)

Nemky cestovali do Ruska v tomto zložení: nahrávačky: Denise Hanke (SSC Palmberg Schwerin), Pia Kästner (Allianz MTV Stuttgart), smečiarky: Nele Barber    (VC Wiesbaden), Jennifer Geerties (Imoco Volley Conegliano, Tal.), Jana-Franziska Poll (LiB Aachen), Lena Stigrot (Dresdner SC), blokárky: Lisa Gründing (SC Potsdam), Marie Schölzel (SSC Palmberg Schwerin), Leonie Schwertmann (Paris Saint-Cloud, Fr.), Camilla Weitzel (Dresdner SC), univerzálky: Kimberly Drewniok (SSC Palmberg Schwerin), Louisa Lippmann (Il Bisonte Firenze, Tal.), liberá: Linda Bock (USC Münster), Anna Pogany (SSC Palmberg Schwerin). Tréner: Felix Koslowski.

Rusky proti Poľsku nastúpili v tejto zostave: Romanovova, Gončarovova, Starčevova, Fetisovova, Voronkova, Parubiecovi, libero Čikirizova (Kurilova, Chaleckaja, Jurinskaja)

23. júla - ŽENY: Švajčiarky začali prípravu s 15 hráčkami

Náš druhý súper na ME v Bratislave, Švajčiarky, začali prípravu na ME s 15 hráčkami. Tréner Timo Lippuner nominoval tento tím: Méline Pierret, Olivia Wassner, Sarah Trösch (všetky nahrávačky), Livia Zaugg, Sarina Brunner, Laura Künzler, Chiara Petitat (všetky smečiarky), Gabi Schottroff, Madlaina Matter, Samira Sulser, Xenia Staffelbach (všetky blokárky), Julie Lengweiler, Maja Storck (obe univerzálky), Thays Deprati, Mathilde Engel (liberá). Konečnú nomináciu oznámia Švajčiari 15. augusta. Okrem tréningových duelov odohrajú "Helvétky" aj oficiálny zápas doma s Potugalskom (18. 8.).

22. júla - MUŽI: Španieli v príprave s Tureckom a Egyptom

Úvodný súper Slovákov na ME, Španielsko, začalo prípravu na šampionát v Guadalajare. V príprave na ME sa zverenci trénera Fernanda Muňoza stretnú s Tureckom a Egyptom. V širšej 18-člennej nominácii sú nahrávači: Angel TRINIDAD DE HARO, Cesar MARTIN PEREZ, Miguel Angel DE AMO, smečiari: Victor RODRIGUEZ PEREZ, Jordi RAMON FERRAGUT, Juan Manuel GONZALEZ LIMON, Jose VILLALBA ZAMORANO, Emilio FERRANDEZ MOLES, blokári: Joan DOMENECH TOUS, Alejandro VIGIL GONZALEZ, Jorge FERNANDEZ VALCARCEL, Miquel Angel FORNES JUL, David LOPEZ ALACIO, univerzáli: Andres J. VILLENA RODRIGUEZ, Augusto R. COLITO LOPES, Angel RODRIGUEZ DOSAL, liberá: Daniel RUIZ POSADAS, Aharon GAMIZ PADILLA.

20.-21. júla - ŽENY: Bielorusky hrali v Poľsku s domáci a Češkami

Bielorusky odohrali dva prípravné zápasy v poľskom Ostrowci. Najskôr prehrali s domácou reprezentáciou 2:3 a potom sa s Českom rozišli na volejbal netradične 2:2. Zverenkyne Piotra Chylka, s ktorými sa na ME stretnú naše ženy 26. augusta, sa v rámci prípravy ešte predstavia v Grécku (1. - 4. augusta) a na turnaji v ukrajinskom Záporoží (15. – 19. Augusta). V porovnaní so zlatou Európskou ligou, v ktorej Bielorusky skončili tretie, družstvo posilnili Anna Klimecová a Vera Kasťučiková z ruskej superligy. Chýba však v ňom jedna z najtalentovanejších hráčok 19-ročná Anna Griškevičová, ktorá mala prestúpiť do talianskej Monzy, ale je tehotná.

FAKTY Z POĽSKA

Poľsko - Bielorusko 3:2 (-21, 18, -21, 23, 12)
Zostava Bieloruska: Stoliar 6, Kalinouskaja 6, Harelik 20, Sakolczyk 17, Kananovicz 1, Markevicz 6, liberá Fedarynczyk a Pauliukouskaja (Jegorova, Klimovicz 3, Iliuta 5, Kawalczuk 1, Szasz 1).

Česko - Bielorusko 2:2 (22, 22, -19, -19)
Zostava Bieloruska: Kalinouskaya, Sakolchyk, Kavalchuk, Kananovich, Markevich, Miniuk, libero Fedarynchyk. (Harelik, Ilyuta, Pauliukouskaya, Stoliar, Egorova, Klimovich)

19.-21. júla - ŽENY: Španielsky s Maďarskom 3:2 a 1:3

Španielky odohrali doma dva prípravné zápasy s Maďarskom. V prvom vyhrali 3:2, potom prehrali 1:3. So Španielskom otvoria naše volejbalistky ME v Bratislave v piatok 23. augusta.

FAKTY ZO ZÁPASOV
Španielsko - Maďarsko 3:2 (36, -16, 22, -22, 12)
Zostava Španielska: Corral Bouza 3, Rivero 12, Caro Garcia, Segura 15, Elizaga 12, Berbel 11. Csere: Sanchez, Llabrés (liberók), Varela Gomez 8, Gonzalez, Montoro 17, Piante Frabces.

Španielsko - Maďarsko 1:3 (-23, 21, -16, -16)
Zostava Španielska: Rivero 3, Castellano 10, Segura 16, Elizaga 1, De Blas 6, Corral Bouza 2. Csere: Llabrés, Gomila (liberók), Gonzalez, Piante Frabces, Montoro 9,
Varela Gomez 8, Araco 1, Caro Garcia 2, Varela 2.

28. júna - ŽENY: Širšia nominácia Španielska

Tréner španielskej reprezentácie Pascual Saurin oznámil širšiu nomináciu na ME. Nahrávačky: CORRAL BOUZA, Ariadna PRIANTE FRANCES, Silvia ARACO SERRANO, smečiarky: Jessica RIVERO MARIN, Sofia ELIZAGA RUS, Helia GONZALEZ FERNANDEZ, María SEGURA PALLERES, Ana ESCAMILLA SERRANO, blokárky: Aina BERBEL VENTURA, Alicia DE BLAS JIMENO, Lucrecia CASTELLANO ENGO, Mabel CARO GARCIA, Lucía VARELA GOMEZ, univerzálky: Raquel MONTORO MUŇOZ, liberá: Antonia GOMILA PERELLO, Alba SANCHEZ GARCIA, Patricia LLABRES HERRERA. V príprave na ME sa Španielky stretnú doma s Maďarkami (19.-21. júla), v Portugalsku (1.-4. augusta) a v generálke na ME sa predstavia na tradičnom turnaji Savaria Cup v Maďarsku (10.-15. augusta), kde sa predstavia okrem domáceho tímu a Španielok aj Grékyne, Francúzky a Slovinky.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #