Výborný vstup Natálie a Andrey v Jang-čou, zdolali Nemky a majú istotu play-off

11. 10. 2018 - SVF

Natália a Andrea si výhrou v prvom stretnutí zabezpečili postup do play-off. FOTO: FIVB

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová vstúpili víťazne do turnaja kategórie Four stars v čínskom Jang-čou (10. - 14. októbra) v rámci World Tour 2018/2019 a pri prvej príležitosti si zabezpečili postup do play-off. Slovenky nasadené ako dvadsiate prvé vo štvrtkovom 1. kole základnej E-skupiny po kvalitnom a koncentrovanom výkone zvíťazili 2:0 (17, 19) nad nemeckými turnajovými dvanástkami Kim Behrensovou a Sandrou Ittlingerovou.

V prvom sete Nemky viedli iba raz - 1:0. Štrbová bola spoľahlivá v útoku, Dubovcová pridala štyri bloky a eso a Slovenky boli na koni (10:7). Nemky dokázali zmazať manko (12:12), skóre bolo vyrovnané aj pred koncovkou (16:16). Vzápätí Nemky chybovali v útoku, Slovenky sa dostali do výhody (18:16) a o chvíľu set ukončili trojbodovou šnúrou - 21:17.

Vo vyrovnanom úvode druhej časti Dubovcová esom zvýšila na 7:5, Slovenky viedli aj 11:9, no Nemkám sa podaril obrat na 13:11 a prvýkrát mali navrch o viac než jeden bod. Nemky pred záverom viedli 16:15, následne si však dvakrát neporadili v útoku a Slovenky sa priblížili k triumfu (18:16). Nemky ešte vyrovnali (18:18), technický úder Štrbovej a blok Dubovcovej však znamenal dva mečbaly slovenskej dvojice (20:18). Slovenky zužitkovali ten po príjme, o nekompromisný záver sa tvrdým smečom postarala Štrbová - 21:19.

Dubovcová a Štrbová sa nemeckej dvojici revanšovali za prehru z jediného dovtedajšieho vzájomného súboja - v júni na turnaji v Drážďanoch im v rámci nemeckej Techniker Beach Tour 2018 v zápase o bronz podľahli po takmer hodinovom boji 1:2 (15, -19, -12). Dubovcovej a Štrbovej vo svetovom rebríčku patrí 31. miesto, Behrensová a Ittlingerová figurujú na 17. priečke.

Úradujúce slovenské šampiónky nastúpia v piatok v záverečnom 2. kole E-skupiny o 3.50 h SELČ (9.50 h miestneho času) proti americkým päťkám turnaja Emily Stockmanovej a Kelley Larsenovej v súboji o celkový triumf v "éčku" a priamy postup do sobotňajšieho osemfinále, zdolané sa predstavia v piatkovom 1. kole play-off (o postup do osemfinále). Stockmanová s Larsenovou si v 1. kole v súlade s predpokladmi poradili 2:0 (11, 17) s thajskými dvadsaťosmičkami Varapatsorn Radarongovou a Khanitthou Hongpakovou.

Pre Dubovcovú a Štrbovú to je záverečné podujatie v kalendárnom roku; minulý týždeň obsadili 5. miesto na turnaji kategórie Three stars v Čchin-čou (30. septembra - 4. októbra), prenikli do štvrťfinále. Podujatia nového ročníka World Tour už sú súčasťou kvalifikačného procesu olympijských hier 2020, ktoré sa uskutočnia v japonskom Tokiu.

World Tour 2018/2019 v plážovom volejbale - Four stars - Jang-čou (Čína) - E-skupina:

ŠTVRTOK
1. kolo:
Emily Stockmanová, Kelley Larsenová (USA-5) - Varapatsorn Radarongová, Khanittha Hongpaková (Thaj.-28) 2:0 (11, 17) za 28 minút
Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová (Nem.-12) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-21) 0:2 (-17, -19) za 38 minút

Andrea Štrbová: "Sme rady, že sme zvládli prvý zápas. Podmienky sú náročné, hráčkam to tu sťažuje hlboký piesok a silný vietor. Teším sa z toho, že sme si poradili s podmienkami aj súperkami; predsa len, sme v Číne o niečo dlhšie, tak aklimatizácia je lepšia. Som rada, že sme na kurte s Natáliou dobre spolupracovali, v niektorých momentoch to bolo naozaj viditeľné. Zajtra sa pokúsime zopakovať to proti Američankám."

PIATOK
Záverečné 2. kolo:
O priamy postup do osemfinále: Emily Stockmanová, Kelley Larsenová (USA-5) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-21) /3.50 h SELČ/
O postup zo skupiny (do play-off o osemfinále): Varapatsorn Radarongová, Khanittha Hongpaková (Thaj.-28) - Kim Behrensová, Sandra Ittlingerová (Nem.-12) /6.30 h SELČ/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #