Volejbalová extraliga cez víkend pokračuje, Slovenský pohár pozastavený

16. 10. 2020 - SVF

Volejbalová extraliga pokračuje cez víkend ďalšími zápasmi. FOTO: TASR

Najvyššie volejbalové ligové súťaže na Slovensku budú cez víkend pokračovať podľa pôvodného programu. Extraliga mužov a extraliga žien sú medzi súťažami, ktoré dostali výnimku zo zákazu hromadných podujatí a za sprísnených protiepidemiologických opatrení môžu pokračovať aj po 15. októbri.

Súťažná komisia SVF však musela dočasne pozastaviť všetky ostatné súťaže vrátane Slovenského pohára mužov a žien, ktorý mal odštartovať prvými zápasmi štvrťfinále v stredu 21. októbra. Úrad verejného zdravotníctva totiž zatiaľ povolil len organizovanie vybraných ligových súťaží.

V mužskej extralige sú v sobotu na programe tri zápasy 4. kola. ŠŠ volejbal Trenčín sa v sezónnom debute stretne s VK KDS-Šport Košice, prvý zápas absolvujú aj hráči TJ Slávia Svidník, ktorí v derby hostia VK MIRAD UNIPO Prešov a TJ Spartak Myjava privíta VKP Bratislava. Duel Rieker UJS Komárno - VK OSMOS Prievidza je odložený pre karanténu domáceho tímu.

V extralige žien sa budú hrať tri stretnutia 5. kola. VK Prešov hostí rekordného majstra Sláviu EU Bratislava, Volley project UKF Nitra nastúpi proti VK Pirane Brusno a Strabag VC Bilíkova Pezinok doma privíta Hit UCM Trnava.

Stretnutia sa môžu uskutočniť len v prípade, že budú dodržané všetky pokyny a usmernenia, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR. Hlavnou podmienkou pre štart tímu v súťaži je negatívny antigénový test hráčov, členov realizačných tímov, usporiadateľov a osôb za stolom zápisu nie starší ako 48 hodín. Platnosť testu by mala byť sedemdňová. Všetky zápasy sa až do odvolania budú hrať bez divákov.

"Vo štvrtok sme v spolupráci s klubmi zabezpečili prvú várku testov, ktorú si kluby vyzdvihli vo svojich mestách. Tie budú stačiť na najbližšie sobotňajšie kolo, ale už riešime distribúciu ďalších testov. Kluby dostali presné inštrukcie, vypracovali sme sériu opatrení, ktoré sú nevyhnutné pre organizáciu stretnutia," povedal súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Videoporada s klubmi mužskej extraligy. FOTO: SVF

Zástupcovia SVF v priebehu týždňa absolvovali so zástupcami ženských aj mužských extraligových klubov videoporady. "Kluby sme informovali o aktuálnej situácii v súvislosti s pokračovaním súťaží, ako aj s plánovanými finančnými kompenzáciami zo strany štátu. Sme radi, že aspoň naše najvyššie súťaže môžu pokračovať, ďakujeme klubom za pružnosť a súčinnosť v tomto náročnom období a veríme, že sa situácia čím skôr zlepší," dodal Ľ. Stražay.

SOBOTA 17. 10. /LIVE prenosy TU/

Extraliga mužov - základná časť - 4. kolo
17.00 ŠŠ volejbal Trenčín - VK KDS-Šport Košice
18.00 TJ Slávia Svidník - VK MIRAD UNIPO Prešov
18.00 TJ Spartak Myjava - VKP Bratislava

Extraliga ženy - základná časť - 5. kolo
17.00 VK Prešov - Slávia EU Bratislava
17.00 Volley project UKF Nitra - VK Pirane Brusno
18.00 Strabag VC Bilíkova Pezinok - Hit UCM Trnava

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #