Volejbal do škôl bližšie k deťom. Bratislava hostila zasadnutie projektu Erasmus+

04. 10. 2019 - SVF

Projekt Erasmus+ napreduje v súlade s časovým plánom. FOTO: CEV, SVF

Počas prvých dvoch októbrových dní (1. - 2. 10.) sa v hoteli Lindner v Bratislave uskutočnilo druhé pracovné stretnutie zástupcov štyroch volejbalových federácií, Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) a univerzít z Nemecka a Turecka, ktorí sú aktívne zapojení do projektu Erasmus+ pre základné školy pod názvom "Hraj volejbal, vyrastaj s ním" ("Play Volleyball, grow with it"). Do projektu sa zapojili Slovensko, Estónsko, Fínsko a Severné Macedónsko.

Slovenskú volejbalovú federáciu ako hostiteľa zastupovali technický riaditeľ Marek Prokeš a projektový manažér Jozef Mihalco, Európsku volejbalovú konfederáciu projektový manažér Vuk Karanovič a koordinátor vzdelávania a rozhodcov Francois Watthez. Partnerom projektu je tiež Európska komisia športu a zamestnanosti (EOSE).

Hlavným cieľom projektu, ktorý bude prebiehať v školskom roku 2020/2021, je získať deti pre volejbal a propagácia volejbalu na základných školách, k čomu má pomôcť vypracovanie metodickej pomôcky učiteľom telesnej výchovy. "Materiál pripravili odborníci z Univerzity Hacettepe v Ankare a Nemeckej športovej univerzity v Kolíne nad Rýnom. Konečná verzia metodickej publikácie by mala byť hotová do konca októbra, súčasťou budú videá s ukážkami správneho metodického postupu nácviku jednotlivých činností," povedal Mihalco.

FOTO: SVF

Materiál je vypracovaný pre dve vekové kategórie, a to pre deti vo veku 8 - 9 a vo veku 10 - 12 rokov. Základným obsahom publikácie pre osem až deväťročné deti budú prípravné hry bez lopty, prípravné hry s loptou a pod., pre staršiu skupinu desať až dvanásťročných detí to bude nácvik základných herných činností jednotlivca.

"Začiatkom roka 2020 pripraví SVF školenie pre všetkých účastníkov projektu. Jednodňové školenie bude mať teoretickú aj praktickú časť. Účastníci na záver získajú Osvedčenie pre inštruktora volejbalu," informoval Mihalco. Podmienkou je, aby každá federácia do projektu zapojila minimálne tri kluby a každý klub musí mať vo svojej starostlivosti minimálne tri školy, kde bude prebiehať vyúčbový proces. "Školy zapojené do projektu dostanú od Európskej volejbalovej konfederácie prostredníctvom národných federácií lopty, aby každé dieťa malo k dispozícii jednu," doplnil Mihalco.

Ďalšie zasadnutie pracovnej skupiny sa uskutoční v druhej polovici roka 2020.

FOTO: SVF

Do projektu na Slovensku sa zatiaľ prihlásili:

BRATISLAVA
VK Studienka (Stanislav Demetrovič)
- ZŠ Studienka (Stanislav Demetrovič)
- ZŠ Radlinského, Kúty (Milan Krídl)
- ZŠ Mallého, Skalica (Ivana Valentovičová)

ZÁPAD
VK RZ Nábrežná Nové Zámky (Iva Mányová)
- ZŠ Nábrežná, Nové Zámky (Iva Mányová)
- ZŠ Hradná, Nové Zámky (Renáta Kráľovičová)
- ZŠ Mostná, Nové Zámky (Jana Bošanská)

STRED
MVK Magnezit Revúca (Maroš Kumi)
- ZŠ Hviezdoslavova, Revúca (Karol Húšťa)
- ZŠ I. B. Zocha, Revúca (Peter Kováč)
- ZŠ s MŠ S. Tomášika, Ľubeník (Dušan Matúška)

VÝCHOD
VK 2012 Junior Poprad (Andrej Vojčík)
- ZŠ Letná, Poprad (Andrej Vojčík)
- ZŠ Komenského, Svit (Ondrej Spišák)
- ZŠ Školská, Lendak (Tomáš Hudáček)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #