Vo štvrtok sa začína "Bitka o Bratislavu". O titul zabojujú STRABAG a Slávia

04. 04. 2018 - SVF

Srbská opora STRABAGU Nataša Ševarika v útoku počas derby. FOTO: TASR

Úvodným zápasom v bratislavskom Dome Športu sa vo štvrtok 5. apríla o 18:00 začína finálová séria extraligy žien, v ktorej sa stretnú dva kluby z hlavného mesta STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK a obhajca titulu Slávia EU. V sérii na tri víťazstvá je favoritom STRABAG, ktorý vyhral dlhodobú časť a na začiatku februára získal do klubovej vitríny premiérovo Slovenský pohár.

Všetky zápasy z finálovej série odvysielame na SVF TV (www.tvcom.cz) v HD kvalite. Stretnutia, v ktorých ešte nepôjde o zlato budú na jednu kameru s opakovanými zábermi a všetky zápasy, keď už pôjde o titul prinesieme fanúšikom slovenského volejbalu vo formáte Zápasu mesiaca na štyri kamery aj s komentárom a rozhovormi. Každý finálový prenos sa začne o 15 minút skôr, ako je plánovaný začiatok zápasu.

STRABAG je zatiaľ v play off suverénny a na ceste do finále nestratil v piatich zápasoch ani jeden set. Zverenkyne trénera Tomáša Vargu vyradili vo štvrťfinále nováčika BK97 Stova Spišská Nová Ves 2:0 a v semifinále prešli cez KV MŠK Oktan Kežmarok (3:0). Slávia sa do bojov o zlato prebojovala podstatne komplikovanejšie. V prvom kole play off si poradila s VTC Pezinok-Bilíkova po dvoch víťazstvách 3:0, ale v semifinále sa poriadne nadrela a tabuľkovo vyššie postaveného súpera Volley project UKF Nitra zdoala až po päťzápasovej bitke, keď prehrávala v sérii 1:2. Tím z haly Mladosť tak natiahol unikátnu sériu finálových účastí na 26, v histórii samostatnej slovenskej extraligy ešte v bojoch o zlato nikdy nechýbal.


Rovnaké zloženie mala finálová séria aj v minulej sezóne. Slávia vtedy zdolala STRABAG (pozn.: tím hral pod názvom 1. Bratislavský volejbalový klub) 3:0 po výsledkoch 3:0, 3:2 a 3:1. Dva bratislavské kluby sa v súboji o titul stretnú siedmykrát. V rokoch 2011, 2013 a 2017 získala titul Slávia, v rokoch 2009, 2012 a 2013 sa tešil Doprastav Bratislava.V porovnaní s minulou sezónou majú tentokrát výhodu domáceho prostredia hráčky STRABAGU, ktoré vstúpili do play off z prvého miesta za víťazstvo v dlhodobej časti a na začiatku februára získali prvýkrát v klubovej histórii Slovenský pohár. Na domácej palubovke bude hrať STRABAG prvý, tretí a prípadný piaty zápas, druhý a prípadný štvrtý duel sa uskutoční v domovskom stánku Slávie v hale Mladosť.


STRABAG zabojuje o svoj premiérový titul v histórii mladého klubu, ktorý vznikol na troskách Doprastavu. Slávia je najdekorovanejší slovenský klub, ktorý získal majstrovský pohár už 17-krát a ovládol posledné tri sezóny. Minimálne štyri tituly za sebou vybojovala Slávia v rokoch 1998 - 2004, keď najvyššiu súťaž vyhrala sedemkrát za sebou.

Ak by titul získal STRABAG, stal by sa piatym klubom s majstrovským titulom v 26-ročnej histórii extraligy. Sedemnásť titulov má na konte Slávia EU, po tri prvenstvá v extralige vybojovali volejbalistky OMS Senica a Doprastavu Bratislava, dvakrát sa z titulu tešil tím S.P.A.S.A. Žilina.

Vo štvrtok sa začína aj séria o bronz, v ktorej sa stretnú zdolaní semifinalisti Volley project UKF Nitra a KV MŠK Oktan Kežmarok. Hrá sa takisto na 3 víťazné zápasy.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #