Valec z haly Mladosť nezastavil ani Slovenský pohár. Hančík: Dievčatám to zo srdca prajem

08. 03. 2016 - Filip Hudec, SVF

Perfektná sezóna pokračuje. Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava nepoznajú ani po finálovom turnaji Slovenského pohára pocit prehry a sériu úspechov natiahli už na 26 zápasov! Mladý tím trénera Martina Hančíka počas víkendu zdolal v nitrianskej hale na Klokočine v semifinále 1. Bratislavský volejbalový klub 3:1 a potom vo finále KV MŠK Oktan Kežmarok takisto v štyroch setoch a 12. krát v histórii klubu získal Slovenský pohár. Všetky zápasy na finálovom turnaji pozorne sledoval v hľadisku aj tréner ženskej reprezentácie Marek Rojko.

Vo finálovom súboji sa Slávia na víťazstvo so skúseným Kežmarkom poriadne nadrela a nechýbalo veľa, aby sa duel dostal do tajbrejku. V štvrtom sete však za stavu 21:23 prišla na servis mladučká 16-ročná Zuzana Šepeľová a Slávia sériou štyroch bodov rozhodla o triumfe. "Už len ona to mohla zvrátiť, musela prísť nejaká zmena," okomentoval záver duelu tréner Hančík, ktorý mal zlatú ruku pri striedaní. Šepeľová dala hneď eso, Slávia získala aj ďalšie dva body a napokon prvý mečbal premenila ulievkou do "päťky" kapitánka a nahrávačka Barbora Koseková.

Tréner Martin Hančík dostáva gratulácia od prezidenta SVF Ľubora Halandu. FOTO: SVF

"Napriek víťazstvu musím povedať, že sme nehrali tak dobre ako v sobotu. Dalo sa to však čakať, pretože to bolo finále a svoju úlohu zohrala aj nervozita. Keď sme začali dobre podávať, tak to išlo, ale robili sme dosť chýb. Zabrali aj hráčky z lavičky a ten záver to bola fantázia. Dievčatám gratulujem a dúfam, že takto budeme pokračovať," dodal kouč Hančík.

Slávia vstúpi do play off bez jedinej prehry v extralige a v Slovenskom pohári. O sérii počúva tím z haly Mladosť na každom rohu. "Kedy sa to už skončí?," zavtipkoval Hančík a vážne dodal: "Zo všetkých víťazstiev máme radosť a pripravujeme sa na záver súťaže. Vážne zápasy v play off nás ešte čakajú." Víťazstvo svojich spoluhráčok sledovala z tribúny aj Nikola Pištěláková, ktorá si predminulý týždeň vážne poranila koleno a sezóna sa pre ňu skončila. "Medaila patrí aj Nikole. Bude s nami do konca sezóny na každom zápase, len už žiaľ nie na ihrisku. Dúfam, že si na krk zavesí aj zlatú medailu za extraligu. Víťazstvo v pohári venujeme aj jej," dodal Hančík, ktorý po rokoch 2005, 2006, 2013 a 2015 doviedol Sláviu k piatemu triumfu v SP. "Je to obrovské zadosťučinenie za robotu celého tímu na čele s hráčkami a realizačným tímom a zároveň je to fantastická reklama pre klub. Dievčatá na sebe makajú, viem čo robia na tréningoch a ako obetujú svoj voľný čas, pretože sú to všetko študentky a ja im to z celého srdca prajem. Ideme oslavovať," uzavrel po finále Martin Hančík.

Kapitánka Barbora Koseková dvíha nad hlavu Slovenský pohár. FOTO: Ondrej Bobek

V štatistike dosiahnutých bodov jednoznačne ovládla turnaj smečiarka Slávie Lucia Mikšíková, ktorá zaznamenala 53 bodov (6,62 na set, 28+25). "Pocity sú neopísateľné. Pre toto volejbal hráme a pre takéto momenty každý deň tvrdo trénujeme. Obhajoba je vždy náročná, ale sme rady, že nám to opäť vyšlo," tešila sa 18-ročná smečiarka, ktorá premiérovo získala Slovenský pohár minulý rok v Spišskej Novej Vsi. "Triumfy v Slovenskom pohári sa porovnať nedajú. Každé víťazstvo má svoju atmosféru a obe tešia rovnako," dodala. Výkon Kežmarku vo finále ju neprekvapil. "Poriadne nás potrápili. Majú skúsené hráčky a vedia čo robia. Mysleli sme si, že budú po sobote unavenejšie, ale takéto vydreté víťazstvo poteší viac ako keby to bolo hladko 3:0," dodala najviac bodujúca hráčka extraligy. Aj ona pochválila záverečnú šou Šepeľovej. "Je mladá, sebavedomá, išla na riziko a vyšlo je to. Paráda," povedala "Mikša" a k úspešnej sérii dodala: "Tešíme sa, že sme opäť natiahli víťaznú sériu a ideme ďalej. Pred nami je play off extraligy."

Víťazný tím Slávie EU Bratislava. FOTO: Ondrej Bobek

Slávia sa už tradične prezentuje veľmi dobre organizovanou hrou a fantastickou obranou v poli. Aj to je jedna z hlavných úloh liberky Moniky Doležajovej. "Máme obrovskú radosť. Dosiahli sme 26. víťazstvo v sérii a druhý rok za sebou sme získali Slovenský pohár. Je to niečo neopísateľné. Sme veľmi šťastné, že aj s takýmto mladým kádrom dokážeme vyhrať zápas na vrcholnej úrovni proti skúsenému tímu ako je Kežmarok. Pred súperom sme mali zdravý rešpekt, ale odohrali sme proti nim už veľa  zápasov a mali sme ich prečítané. Vedeli sme čo máme hrať a taktickými pokynmi v závere sme to zvládli," povedala 19-ročná volejbalistka. Po zápase doniesla jej babka tradične pre tím koláč. Zaslúžila si Šepeľová za skvelý záver o jeden navyše? "Dala by som jej aj celý koláč (smiech). Zvládla to bravúrne na to, že je prvý rok v ženách. Hneď dala eso, čo nám neskutočne pomohlo a nakoniec sme možno kvôli tomu aj vyhrali zápas," dodala Monika, ktorú v hľadisku tradične hnala vpred rodina na čele s neúnavným bubeníkom, otcom Milošom.

Slávia má cez najbližší víkend v extralige voľno, pretože svoje zápasy v nadstavbe extraligy už dohrala. Play off sa začína 19. marca.

Výborný turnaj odohral aj Kežmarok, ktorý sa do finále Slovenského pohára dostal prvýkrát. Skúsené hráčky na čele so Smák, Jakušovou, Dragašekovou, Šipošovou, či Budrovič ukázali v Nitre, že tento rok môžu pomýšľať v extralige aj na medailové pozície. "Sme spokojní s finálovom turnaji, aj keď nás mrzí, že sme nezískali prvé miesto. Po sobotňajšej päťsetovej dráme však skúsenejším hráčkam v závere dochádzali sily. Mohli sme dostať zápas do piateho setu, ale žiaľ to nevyšlo. Zápas nám ukázal, že máme solídnu náhradu hráčok zo základu, ale v koncovke im chýbala skúsenosť. Účasť vo finále Slovenského pohára bol najväčší úspech v histórii klubu a veľmi si to vážime," povedal tréner Jozef Bréda.

Kežmarok získal historické striebro v Slovenskom pohári. FOTO: Ondrej Bobek


ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #