V sobotu sa začína semifinále extraligy žien: STRABAG - Kežmarok, UKF Nitra - Slávia EU

16. 03. 2018 - Filip Hudec, SVF

STRABAG takisto ako v Slovenskom pohári narazí v semifinále EXŽ na Kežmarok. FOTO: Ivan Valko

Po mužoch sa v sobotu začínajú aj semifinálové súboje extraligy žien. Víťaz dlhodobej časti STRABAG Volleyball Club sa stretne s KV MŠK Oktan Kežmarok a v súboji druhého s tretím nastúpia proti sebe Volley project UKF Nitra a obhajca titulu Slávia EU Bratislava. Rovnaké zloženia malo aj semifinále Slovenského pohára.

PROGRAM SEMIFINÁLE

1. ZÁPASY
SOBOTA 17. MARCA: STRABAG - Kežmarok (19:00), UKF Nitra - Slávia EU (19:30)

2. ZÁPASY
STREDA 21. MARCA: Kežmarok - STRABAG (18:00), Slávia EU - UKF Nitra (16:30)

3. ZÁPASY
PIATOK 23. MARCA: STRABAG - Kežmarok (20:00), SOBOTA 24. MARCA: UKF Nitra - Slávia EU (19:30)

PRÍPADNÉ 4. ZÁPASY
STREDA 28. MARCA: Kežmarok - STRABAG (18:00), Slávia EU - UKF Nitra (17:00)

PRÍPADNÉ 5. ZÁPASY
SOBOTA 31. MARCA: STRABAG - Kežmarok (19:00), UKF Nitra - Slávia EU (17:00)

STRABAG VOLLEYBALL CLUB FTVŠ UK BRATISLAVA (1.) - KV MŠK OKTAN KEŽMAROK (4.)

Jasným favoritom série je STRABAG, ktorý suverénne vyhral dlhodobú časť a na začiatku februára získal do klubovej vitríny prvú trofej - keď vyhral Slovenský pohár. Vo vzájomných dueloch v tejto sezóne dominoval STRABAG, ktorý v dvoch zápasoch základnej časti a v semifinále Slovenského pohára nestratil s Podtatrankami ani set. Oba tímy majú vo svojom strede po dve legionárky. V družstve Tomáša Vargu sú dve Srbky Nataša Ševarika a Ivana Radonjič, na kežmarskej súpiske sú od januára Američanka Capri Richardson a Srbka Sonja Klisura. STRABAG je obhajcom striebra z minulého ročníka, Kežmarok sa predral do semifinále prvýkrát od sezóny 2015-16. Do prvého zápasu nezasiahne pre virózu blokárka Soňa Babjaková (STRABAG), Kežmarku bude chýbať zranená smečiarka Tatiana Dragašeková.

Čo povedali pred sériou tréneri:

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "Po dvoch mesiacoch dvojzápasov cez týždeň sme mali zrazu obdobie klasických týždňoviek. Využili sme to hlavne na doriešenie herných situácií z posledných zápasov, ktoré sme potrebovali zlepšiť, potom sme si ešte v stredu namodelovali zápas a teraz sa už naplno sústredíme na súpera. Od nášho spoločného zápasu v semifinále Slovenského pohára s Kežmarkom už prešlo viac ako mesiac a bude to určite cítiť hlavne na väčšej zohratosti súpera. Vieme však čo nás čaká a my sa môžeme určite spoliehať na skúsenosti z našich medzinárodných zápasov, ktoré sme odohrali veľmi kvalitne. Na prvý zápas nenastúpi kvôli viróze Soňa Babjaková, inak sme v poriadku."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Je jasné, že favoritom série je STRABAG, ktorý počas celej sezóny potvrdzuje postavenie lídra extraligy. Ide však už o medaily a dá sa povedať, že teraz sa to všetko začína. Po postupne do semifinále sme dobre naladení a ideme v sobotu do Bratislavy spraviť maximum. Naposledy sme sa so STRABAGOM stretli v semifinále Slovenského pohára, kedy naše dve nové hráčky boli s nami len dva týždne a odvtedy sme spravili progres, čo vidno aj na výkonoch Capri a Sonji. Na prvý zápas s nami necestuje zranená Tatiana Dragašeková, inak sme v kompletnom zložení."

Vzájomná bilancia STRABAG - Kežmarok v tejto sezóne: základná časť extraligy 3:0 (v), 3:0 (d), semifinále Slovenského pohára 3:0 (Prievidza).

VOLLEY PROJECT UKF NITRA (2.) - SLÁVIA EU BRATISLAVA (3.)

Nitranky sa do semifinále extraligy prebojovali šiestykrát za sebou, ale do bojov o zlato sa ešte nikdy nedostali. V predchádzajúcich piatich ročníkoch napokon nezvládli ani súboj o bronz a tak im v zbierke úspechov stále chýba medaila z extraligy. V tejto sezóne však má tím fínskeho trénera Teemuho Sarnu reálnejšie šance na postup do finále. Po dlhodobej časti obsadil v tabuľke prvýkrát v klubovej histórii druhé miesto, vďaka čomu má v semifinále výhodu domáceho prostredia. V prospech Nitraniek hovorí aj vzájomná bilancia so Sláviou, s ktorou v tejto sezóne vyhrala štyri z piatich duelov. Slávia ešte nikdy nechýbala vo finále slovenskej extraligy, od vzniku samostatnej najvyššej súťaže získala 17 majstrovských titulov a 8 strieborných medailí. O jednu sériu už tím z haly Mladosť v tomto ročníku prišiel, keď sa prvýkrát v klubovej histórii nedostal do finále Slovenského pohára. V prievidzskom semifinále nestačili zverenkyne Michala Matušova práve na UKF Nitru.

Čo povedali pred sériou tréneri:

Teemu Sarna, tréner UKF Nitra: "Príprava prebiehala normálne tak ako na každý zápas. So Sláviou sme vyhrali v tejto sezóne štyri z piatich zápasov, ale play off je nová súťaž a začína sa od 0:0. Je dobré, že s nimi máme pozitívnu bilanciu, ale tá nám teraz nepomôže. Jednoducho vyhrá ten, kto bude hrať lepšie, kto bude lepšie podávať a mať lepší príjem. Na semifinále sa všetci tešíme, tak ako hráčky, aj na mám rád dôležité zápasy. Preto všetci volejbal robíme. Sériu začíname doma, čo je určite naša výhoda, pretože sa v našej hale v Nitre cítime dobre a súperom sa tu nehrá ľahko. Ako som však povedal, rozhodne výkon na ihrisku. Všetky hráčky sú zdravé a pripravené nastúpiť."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Vieme proti komu ideme hrať, s UKF Nitra sme sa stretli v tejto sezóne už päťkrát a navzájom sa dobre poznáme. V rámci prípravy na semifinále sme v stredu odohrali prípravný zápas doma proti maďarskému tímu UTE Budapešť, v ďalších tréningoch sme ladili na prvý semifinálový duel. S Nitrou sme prehrali v tejto sezóne štyri z piatich zápasov, ale okrem toho posledného, ktorý sme doma vyhrali 3:0, to boli veľmi vyrovnané súboje a rozhodovali maličkosti. Svedčí o tom fakt, že dva zápasy sa skončili v piatich setoch a dva v štyroch. Nitra nás štyrikrát zdolala, čo ju stavia do pozície jasného favorita a uvidíme ako sa s týmto tlakom vyrovnajú. Do play off sme vstúpili netradične až z tretieho miesta a preto začíname semifinále vonku. Myslím, že rozhodnú skúsenosti hráčok z náročných súbojov v play off. Prvý zápas má svoje špecifiká, ale všetko sa ukáže na ihrisku. Máme menšie zdravotné problémy, ale začína sa semifinále extraligy a preto sa treba prekonať a bolesti musia ísť bokom."

Vzájomná bilancia UKF Nitra - Slávia EU v tejto sezóne: základná časť extraligy 3:2 (v), 3:1 (d), nadstavba 3:2 (d), 0:3 (v) semifinále Slovenského pohára 3:1 (Prievidza).

Súboj medzi UKF Nitrou a Sláviou EU sľubuje vyrovnanú bitku. FOTO: Miroslav Slávik, Facebook, Nitriansky šport obrazom

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #