V sobotu 1. turnaj prelínacej súťaže žien v Novom Meste nad Váhom

30. 03. 2017 - SVF

Už tento víkend sa začína boj o účasť v extralige žien pre ročník 2017-18. V sobotu 1. apríla sa v Novom Meste nad Váhom uskutoční prvý z dvoch turnajov prelínacej súťaže. O dve miestenky do najvyššej súťaže budú bojovať deviaty tím z extraligy TJ Slávia TU Zvolen a víťazi regionálnych 1. líg VK Nové Mesto nad Váhom (západ) a BK97 Stova Spišská Nová Ves (východ). Druhý turnaj sa uskutoční v sobotu 8. apríla vo Zvolene. Do extraligy postúpia prvé dve družstvá na základe sumáru výsledkov oboch turnajov. Družstvo umiestnené na 3. mieste bude hrať príslušnú 1. ligu ročníka 2017/18. V prelínacej súťaži mal štartovať aj 10. tím z extraligy, ale Senický volejbalový klub sa neprihlásil.

Volejbalistky TJ Slávia TU Zvolen v extralige vyhrali iba štyri z 28 zápasov a obsadil predposledné 9. miesto. V priebehu sezóny odvolalo vedenie klubu trénera Mariána Uvačeka a tím vedie Matúš Michalec spoločne s Ľubomírom Havranom.

Udržia sa Zvolenčanky v extralige? Nechýbajú v nej od sezóny 2015-16.

VK Nové Mesto nad Váhom sa do kategórie žien prihlásil po viac ako desiatich rokoch a pokúsi sa o historický postup do extraligy. Družstvo vedené Luciou Šujanovou s asistentmi Jurajom Šujanom a Jiřím Hulinským vyhralo 1. ligu západ, keď z 32 zápasov vyhralo 28 a napokon vyhralo boj o vedúcu pozíciu s ŠK DINAMO Bratislava. Prvé miesto a tým pádom postup do prelínacej súťaže si tím vybojoval uplynulý víkend po dvoch víťazstvách nad VK Slávia UK Bratislava "B".

Volejbalistky VK Nové Mesto nad Váhom túžia po extralige. Podarí sa im prepísať históriu?

Volejbalistky BK97 Stova Spišská Nová Ves suverénne vyhrali I. ligu východ, keď zo 40 duelov prehral len raz. Zverenkyne trénera Radovana Žigraja neuspeli len na palubovke druhého MVK CELE GROUP Stropkov, keď 26. februára prehrali na palubovke súpera 1:3. Spišiačky mali bilanciu setov 118:11 a získali 116 bodov. Pred druhým Stropkovom mali náskom siedmich víťazstiev a 22 bodov. Družstvo BK97 STOVA je poskladané zo skúsených volejbalistiek a mladých "pušiek" z juniorského tímu. V kádri sú aj bývalé extraligistky, ktoré v historickej sezóne 2014-15 boli ešte pod hlavičkou VK Spišská Nová Ves vo finále Slovenského pohára aj extraligy. Potom prišlo k ústupu z pozícií a v ďalšom ročníku prihlásil klub do súťaží len mládežnícke tímy. Po "hluchom" roku sa však rozhodli na Spiši opäť rozbehnúť aj ženské družstvo a tím zabojuje aj o návrat medzi elitu. BK97 STOVA funguje momentálne ako farma VK Spišská Nová Ves.

Na Spiši sa najvyššia súťaže hrala naposledy v predminulej sezóne. BK97 Stova Spišská Nová Ves môže extraligu do mesta vrátiť.

Program turnajov PSŽ:
1. turnaj - 1.4.2017 – Nové Mesto nad Váhom:
11:00 VK Nové Mesto nad Váhom - TJ Slávia TU Zvolen
15:00 TJ Slávia TU Zvolen - BK97 Stova Spišská Nová Ves
19:00 BK97 Stova Spišská Nová Ves - VK Nové Mesto nad Váhom

2. turnaj - 8.4.2017 - Zvolen:
11:00 TJ Slávia TU Zvolen - VK Nové Mesto nad Váhom
15:00 VK Nové Mesto nad Váhom - BK97 Stova Spišská Nová Ves
19:00 BK97 Stova Spišská Nová Ves - TJ Slávia TU Zvolen

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #