V Skalici bez Nemca, po dvoch rokoch Horváth s Kollárom, budú aj prenosy

31. 07. 2020 - SVF

Získajú Eva Eleková a Ľubica Šipošová tretie zlato? FOTO: Peter Jesenský

Séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Summer Beach Tour 2020 sa pomaly dostáva do druhej polovice. Od piatka do nedele sa v Skalici uskutoční v poradí už piaty turnaj tejto sezóny. Utorňajšia búrka zaplavila kurty na západnom Slovensku a preto sa piatková kvalifikácia presunula do Bratislavy na Draždiak, ale na víkend je mesto trdelníkov na áčkový turnaj pripravené.


"Stálo nás to dosť síl, od stredy sme intenzívne pracovali, aby sme dali kurty do poriadku. Museli sme odstrániť dva stromy a pripraviť ihriská, ale na víkend sme pripravení. Ďakujem chalanom z nášho klubu, stálo nás to dosť síl a takisto chcem poďakovať aj Fischerovi (pozn. Peter Varga), že umožnil aby sa piatková kvalifikácia odohrala na Draždiaku," povedal šéf skalického turnaja Roman Špaček.

Je isté, že prvýkrát v tejto sezóne nebude na najvyššom stupni stáť dvojica Marek Ludha, Ľuboš Nemec. Druhý menovaný totiž pre reprezentačné povinnosti v halovom volejbale v Skalici hrať nebude a Ludha nastúpi na turnaji s Mariánom Klimom. Na najvyššie priečky budú určite pomýšľať turnajové dvojky Pavel Bartík a Ivan Porvazník, ako aj trojnásobní finalisti z tohtoročnej série Patrik Pokopec s Tomášom Patúcom. Po dvoch rokoch, kedy získali na finálovom turnaji v Senci striebro, spojili svoje sily majstri Slovenska z roku 2010 Igor Horváth a Michal Kollár, ktorí sú nasadené štvorky. Na popredné umiestnenie môže pomýšľať aj stabilná dvojica Marek Jány a Tomáš Halanda, minulý týždeň vybojovali v Košiciach bronz. Turnaj bude mať aj medzinárodnú účasť, voľnú kartu do hlavnej súťaže dostali Česi Tomáš Pála a Matyáš Jachnicki. Do hlavnej súťaže sa prebojoval aj Andrej Patúc, ktorý debutuje v tejto sezóne spoločne s Tomášom Vojkovičom.

V ženskom turnaji sú najvyššie nasadené Ľubica Šipošová s Evou Elekovou, ktoré minulý týždeň prvýkrát turnaj nevyhrali, keď v Košiciach podľahli vo finále českým beachistkám Miroslave Dunárovej a Danielej Résovej. Tým sa na Slovensku zapáčilo a prihlásili sa aj na turnaj v Skalici. Po takmer mesiaci sa do akcie vracia Zuzana Reginová, ktorá sa zranila na úvodnom turnaji na bratislavskej Patrónke a nemohla nastúpiť na zápas o bronz. V Skalici sa predstaví znovu po boku Kristíny Harmanovej, ktorá hrala v čase jej zranenia so Silviou Murínovou. Nasadenými trojkami sú Lenka Vandáková a Andrea Bundzelová, bronzové z turnaja v Lieskovci. Štvorky sú dvojnásobné bronzové medailistky (Patrónka, Košice A) Barbora Tokošová a Jana Šimanicová. Druhýkrát v rámci série nastúpia spolu Silvia Poszmiková a trojnásobná medailistka z turnajov Svetovej série FIVB a semifinalistka majstrovstiev Európy 2015 Dominika Nestarcová.

ZO SKALICE AJ LIVE STREAMY

Fanúšikovia plážového volejbalu sa z turnaja v Skalici môžu tešiť aj na live prenosy. V spolupráci so spoločnosťou Atena môžete zápasy sledovať na YouTube kanáli TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #