V repríze finále vyhrala Prievidza 3:2, Prešov sa dostal pred Svidník, hladké triumfy Myjavy a Košíc

13. 01. 2018 - SVF + kluby

Prievidza zdolala v šlágri Nitru 3:2. FOTO: Ivan Valko

V šlágri 2. kola nadstavbovej časti o 1.-4. miesto vyhrali v repríze finále volejbalisti VK Prievidza nad obhajcom titulu VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 a upevnili si vedúcu pozíciu v tabuľke, na ktorej boli pred týmto duelom pred svojim súperom len o lopty. Nitra viedla 2:1 na sety, ale vicemajster priebeh otočili a zaznamenal 16. víťazstvo v sezóne. V minisérii medzi Prievidzou a Nitrou vedú Kohúti v tomto ročníku 2:1.

V ďalšom zápase elitnej skupiny vyhrali hráči VK MIRAD PU Prešov nad TJ Slávia Svidník hladko 3:0 a dostali sa v tabuľke pred svojho súpera. Prešov sa posunul na tretiu priečku, pretože má o jedno víťazstvo viac ako Svidník. Šiestimi esami sa blysol kapitán Šarišanov Martin Sopko st.

V dueloch 3. kola skupiny o 5.-9. miesto sa darilo domácim. Spartak Myjava zdolal nováčika MVK Zvolen 3:0 a volejbalisti VK KDS Šport Košice si tiež hladko poradili s COP Trenčín, ktorý prišiel na východ v oklieštenej zostave.

V nedeľu sú na programe dva zápasy 4. kolo v skupine o 5.-9. miesto: VKM Stará Ľubovňa - VK KDS Šport Košice (16.00) a COP Trenčín - TJ Spartak Myjava (17.15)

Extraliga mužov - nadstavbová časť

skupina o 1.-4. miesto - 2. kolo:

VK Prievidza - VKP Bystrina SPU Nitra 3:2 (16, -21, -24, 15, 9)
Rozhodovali: Mokrý a Malík, 850 divákov.
Prievidza: Kubš 8, Ludha 12, Jančura 5, Laane 18, Roosewelt 15, Braga Da Silva 24, libero Ľ. Nemec (Javorčík 5, Toobal 4). Tréner: R. Nemec.
Nitra: Zaťko 5, Wawrzynczyk 19, Mačuha 6, Kostoláni 5, Menner 14, Kašper 9, libero Malina (Rehák 14, Százvai 0, Porubský 0, Horník 0). Tréner: M. Kardoš.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Marcilio Braga Da Silva (Prievidza)

Aj druhý domáci zápas Kohútov v elitnej štvorke poriadne vzrušil fanúšikov. Po vzorovom sete domácich na 16 bodov zlepšili hostia prihrávku a podanie a druhý set vyhrali. V treťom domáci len doťahovali a vyrovnali až Ludhovým esom na 23:23. Rovnako vyrovnával Javorčík na 24:24, ale potom po útoku a bloku Kašpera Nitra zaslúžene vyhrala. Prievidza si spomenula na prvý set a rovnako ľahko štvrtý  vyhrala a vyrovnala  sety na 2:2. Rozhodujúci - piaty  bol pokračovaním dobrého výkonu domácich a výhra zostala v Prievidzi.

Richard Nemec, tréner Prievidze: "Pochvala celému tímu, že sa nevzdávali. Nitra výborne bránila v poli a my sme sa ťažko presadzovali. Opäť divácky atraktívny zápas, splnilo to všetky atribúty, aké takýto zápas má mať."

Marek Kardoš, tréner Nitry: "Videli sme veľmi dobrý zápas z obidvoch strán. Šťastíčko sa priklonilo na druhú stranu. Odišli sme bohužial v dvoch postaveniach na
príjme a nedokázali sa z toho dostať."

VK MIRAD PU Prešov - TJ Slávia Svidník 3:0 (15, 11, 17)
Rozhodovali: Niklová a Andrejčák, 400 divákov.
Prešov: Červeň 1, Feňo 0, M. Sopko st. 15, Macko 5, Rajduga 13, Hudák 5, libero T. Lampart. Tréner: J. Vlk.
Svidník: J. Hriňák 0, Lux 11, Majcher 3, Pietrzak 6, Ciupa 3, Matušovský 3, liberá S. Paňko a Kalužný (Ščerba 1, Suchanič 0, Oleárnik 0). Tréner: P. Tholt.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Kamil Feňo (Prešov)

Prešov zdolal Svidník hladko 3:0 a predbehol ho v tabuľke. FOTO: VK MIRAD PU Prešov, J. Palenčarová

Prvý posviatočný domáci zápas v nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov sa hráčom VK MIRAD PU Prešov vydaril. Po minulotýždňovom tesnom neúspechu v Prievidzi si v 2. kole pripísali 3 body za hladké víťazstvo 3:0 (15, 11, 17) nad TJ Slávia Svidník. Napriek rovnosti bodov (33) si Prešovčania s týmto súperom vymenili miesto v elitnej časti tabuľky. O vzostupe Prešova na 3. miesto rozhodol ukazovateľ počtu víťazstiev.

Vo farbách Svidníka nastúpil na svoj prvý zápas Juraj Kalužný, ktorého angažovali z prvoligového mužstva VO AC UNIZA Žilina len v priebehu týždňa. Prešovčanom opäť chýbal v zostave zranený smečiar Vlado Katona. Po absencii v Prievidzi si svoju úlohu na ihrisku zastal nahrávač Kamil Feňo. Stretnutia Prešova a Svidníka majú pravidelne iskrivú atmosféru, ale napriek očakávaniam fanúšikov oboch táborov sa na ihrisku východniarska dráma nekonala.

Úvodný set poznačilo množstvo chýb. Hlavne Svidníčania bojovali s vlastným servisom. Od prvej lopty mali domáci navrch. Náskok Prešova postupne narastal a zisk setu pomerom 25:15 len potvrdili chyby hostí na podaní i útoku. V druhom sete sa začalo omnoho vyrovnanejšie. Do stavu 8:7 sa zdalo, že hostia sa dostali na prevádzkovú teplotu, ale bohužiaľ. Opätovné chyby na servise i razantné útoky Michala Rajdugu hnali domácich k víťazstvu. Šnúra 11-tich bodov pri podaní Martina Sopka znamenala koniec druhého dejstva, v ktorom hostia stihli nazbierať len 11 bodov. Tréner Svidníka Peter Tholt sa snažil dohovoriť svojim zverencom počas prestávky. Na začiatku tretieho setu dokonca hostia prvýkrát v zápase viedli 4:5 a krok držali ešte do stavu 10:10. Ani kvalitný útok Marcela Luxa však nestačil na rozbehnutých Prešovčanov, ktorí za hojnej podpory z hľadiska vyhrali aj tretí set rozdielom 25:17.

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: "Myslím si, že dnes sme proti obávanému Svidníku podali výborný koncentrovaný výkon. V podstate sme Svidník nepustili k vážnejšej zápletke. Jednoznačne sme dominovali vo všetkých herných činnostiach zápasu."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "My sme dnes nenašli hráča, ktorý by zodvihol bojovú zástavu. Veľmi sme sa vytrápili. Všetko sme veľmi silili. Nezaslúžili sme si pomyslieť na lepší výsledok. Aj také zápasy sú a verím, že sa to už v najbližšom zápase zlepší."

Najbližší domáci zápas sa bude hrať v Športovej hale Spojenej školy Ľ. Podjavorinskej v sobotu (27.01.2018) o 17:00 hod. proti tímu VK Prievidza.

skupina o 5.-9. miesto - 3. kolo:

TJ Spartak Myjava - MVK Zvolen 3:0 (15, 16, 16)
Rozhodovali: Čuntala a Daruľa, 138 divákov.
Myjava: Valo 1, Konc 13, Zeman 3, J. Petráš 11, Ihnát 6, Tarabus 13, libero T. Patúc (Jalovecký 0, Vašek 0, Watzka 5). Tréner: Ľ. Šalata.
Zvolen: Michalec 4, Podstupka 0, Kučera 4, Orolín 3, Kamenský 9, Vrtielka 4, libero Hraňo (Uhrin 0, Bartík 0, Vaško 0, Kováčik 2). Tréner: M. Vaško.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Matúš Konc (Myjava)

Na palubovke Spartaku Myjava sa odohralo veľmi jednoznačné extraligové stretnutie. Domáci boli od začiatku lepší vo všetkých herných činnostiach. Zvolen len v treťom sete domácich trocha trápil, ale od jeho polovice bolo o víťazstve domácich jasno.

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: "Boli sme jasne lepší, aj keď náš výkon nebol zďaleka bezchybný."

Martin Vaško, tréner Zvolena: "Domáci lepšie servovali a vyhrali zaslúžene."

VK KDS Šport Košice - COP Trenčín 3:0 (17, 21, 15)
Rozhodovali: Fiľo a M. Smolko, 110 divákov.
Košice: Šompľak 0, Jakubov 4, Kríž 0, Lamanec 16, Kopka 7, Labík 5, libero M. Vitko (Smolej 5, Pizur 5, Bališin 3, Tesarčík 1). Tréner: R. Vlkolinský.
Trenčín: Pollák 2, Krišák 2, Marinič 13, Š. Rzyman 2, V. Rzyman 7, Bjelko 11, libero Ružbaský (Martinák 2, Macák 0). Družstvo viedol: E. Gábor.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Patrik Lamanec (Košice)

Košice vyhrali nad Trenčínom 3:0. FOTO: Laco Kiovský, VK KDS Šport Košice

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Som rád za víťazstvo za tri body. Výkon hráčov, ktorí dostali šancu v zápase mal byť lepší."

Erik Gábor, asistent Trenčína: "Prišli sme v takej inej, pozmenenej zostave. Chceli sme dať šancu kadetom, ktorí majú o tri mesiace majstrovstvá Európy - takže bolo to kadetské družstvo a nejakí juniori. V prvom sete sme sa toho zľakli, ale druhý a tretí set už bol celkom vyrovnaný, aj keď Košice neboli v tej kompletnej zostave. My sme viac bojovali aj keď tie skúsenosti sa nakoniec prejavili a Košice zvládli koncovku aj keď s našimi chybami, ale to tú tie skúsenosti. Odtestoval som si výkon svojich hráčov - kadetských reprezentantov v ťažšom zápase. Gratulujem Košiciam k víťazstvu."