V Prievidzi triumf lídra nad ŠŠ Trenčín, víťazná premiéra Chudíka

08. 11. 2019 - SVF + Igor Mackovič, VK OSMOS Prievidza

"Kohúti" si doma proti mladíkom postrážili body. FOTO: Ladislav Szibilla

V piatkovom úvodnom stretnutí 8. kola základnej časti mužskej volejbalovej Edymax extraligy sa nezrodilo prekvapenie, líder tabuľky a obhajca titulu VK OSMOS Prievidza si doma pred 600 divákmi poradil jednoznačne 3:0 (13, 12, 17) s mladíkmi z ŠŠ volejbal Trenčín. Na lavičke "kohútov" absolvoval víťaznú premiéru nový tréner Rostislav Chudík, ktorý vo funkcii nahradil Richarda Nemca.

Prievidžania aj bez prvého univerzála Igora Reháka mali úvodné dva sety jednoznačne pod kontrolou, v treťom sa Trenčania držali do stavu 13:13, no v koncovke od stavu 17:20 už nebodovali. Domáci volejbalisti si pomohli 9 blokmi a 12 esami, z ktorých päť dosiahol smečiar Martin Pavelka, spoločne s blokárom Radoslavom Prešinským najproduktívnejší hráč duelu (12 b.).

Tréner Chudík sa vrátil na extraligovú lavičku po viac než piatich rokoch, naposledy ešte v októbri 2014 viedol Nitranov. Prievidza si upevnila líderskú pozíciu, na konte má 21 bodov (bilancia 7-1). Víťaznú šnúru v extralige natiahli "kohúti" na päť stretnutí, doma ešte nestratili ani bod. Trenčania prehrali aj vo ôsmom vystúpení a stále čakajú na prvé body.

Kouč Chudík zažil vydarenú premiéru. FOTO: Ladislav Szibilla

Edymax extraliga mužov - základná časť - 8. kolo - piatok:

VK OSMOS PRIEVIDZA - ŠŠ VOLEJBAL TRENČÍN 3:0 (13, 12, 17)
Rozhodovali: Moravčík a Vaško, 600 divákov

Prievidza: Prešinský 12, Sládeček 1, Pavelka 12, Mačuha 9, M. Kudra 4, Javorčík 11, libero Ľ. Nemec (Štepánek 3, P. Kudra 0, Ludha 6, Čavojský 0). Tréner: R. Chudík.
ŠŠ Trenčín: Čizmazia 1, Š. Rzyman 5, Baslar 0, V. Rzyman 2, Gergely 9, Billich 4, libero Ružbaský (Petruf 0, Fejt 1, Vančo 6). Tréner: P. Kalný.

MVP: Martin Pavelka (Prievidza)

Domáci hráči prijali zmenu profesionálne, hrali s chuťou a nový tréner mohol dať príležitosť všetkým - s výnimkou chorého Reháka. Nový kormidelník mohol tiež skúšať rôzne varianty.

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Môj prvý ligový zápas, gratulujem chlapcom. Zatiaľ ich spoznávam, v zápase aj na tréningu. Snažili sme sa v tomto stretnutí niečo otestovať, chceme ďalej pokračovať v precíznej práci. Pustili sme do hry aj mladších chlapcov, tretí set celý odnahrával mladý kadet a myslím si, že to zvládol dobre. Pre Prievidzu to je perspektíva."

Peter Kalný, tréner ŠŠ Trenčín: "Neprihrali sme si, nemáme ani jedného hráča, ktorý by ublížil na servise. Vôbec sme sa nedostali do tempa, s výnimkou prvej polovice tretieho setu. Medzi tímami bol výrazný rozdiel."

(komentár a hlasy: Igor Mackovič)

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #