V Liptovskom Hrádku sa predstavilo na výbere 58 dievčat ročník 2002 a mladších

10. 12. 2015 - SVF

Úsek mládeže Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) usporiadal v utorok a v stredu 8.-9. decembra v Liptovskom Hrádku reprezentačný výber dievčat narodených v roku 2002 a mladšie. Hráčky boli nominované zodpovednými trénermi za jednotlivé oblasti, ktorí vybrali po 14 hráčok z každej oblasti, pričom východ mal 16. Celkovo sa na podujatí zúčastnilo 58 mladých talentovaných volejbalistiek.

SVF na výbere zastupovali športový riaditeľ Marek Prokeš, koordinátor mládeže Josef Mihalco, tréneri COP Nitra Tibor Štrajánek a Marek Maličký poverení skauti Mikuláš Ortutay s Marošom Kumim. Za oblasti sa zúčastnili zodpovední tréneri výberov Jaroslav Hančák a Dominik Hajtol (oblasť Bratislava), Michal Suchánek a Jozef Popellár (oblasť západ), Dalibor Andrisík a Miriam Čabajová (oblasť stred) a Maroš Kumi a Vladimír Mika (oblasť východ).

Prvá časť výberu bola venovaná testovaniu motorických schopností a meraniu somatických ukazovateľov (skok do diaľky z miesta, hod 1 kg medicinbalom jednou rukou, hod 2 kg medicinbalom oboma rukami, beh 4x10 metrov, predklon, dosah smeč/blok a somatické merania výška, hmotnosť, dosah z miesta).

Po ukončení testovania nasledovalo preverenie úrovne herných činností jednotlivca, ktoré boli hodnotené trojbodovou stupnicou. Večer sa uskutočnilo stretnutie s trénermi jednotlivých oblastí, ktoré bolo zamerané hlavne na prezentáciu harmonogramu športovej prípravy mládežníckych reprezentačných družstiev aj s termínami vrcholových podujatí (KME, ME, MS atď.). Taktiež sa prerokoval plán ďalších výberov a termíny školských súťaží MINI a MIDI v náväznosti na športovú činnosť klubov, práca v COP Nitra, skauting hráčok do reprezentačného družstva a COP.

Foto drustiev z jednotlivch oblast z vberu mladch volejbalistiek 2002 a mladch do novotvoriaceho sa reprezentanho vberu. Vber sa uskutonil v Liptovskom Hrdku.

Posted by Slovenská volejbalová federácia on 10. december 2015

Výber pokračoval aj nasledujúci deň v stredu 9. decembra stretnutiami medzi výbermi oblastí, ktoré sa hrali na dva vyhraté sety do 15 bodov. Víťazkami miniturnaja sa stali volejbalistky z oblasti stred.

"S podujatím sme veľmi spokojní. Začiatok je veľmi dôležitý, videli sme väčšinu najtalentovanejších dievčat v tejto kategórii, ktoré by mali tvoriť základ nového reprezentačného družstva. Tento proces výberu samozrejme nie je ukončený a veríme, že sa káder postupne doplní o ďalšie talentované hráčky. Oceňujem aj osobnú komunikáciu s trénermi, ktorá je veľmi dôležitá. Zodpovední tréneri sa svojej úlohy zhostili veľmi dobre a na výber nominovali 58 dievčat. Pozitívne je, že na výbere sa objavili zaujímavé somatotypy, ktoré by mohli byť v budúcnosti úspešnými reprezentantkami. Výber dievčat bol dobre pripravený vďaka domácim trénerom a hodnotím to veľmi pozitívne. Je potrebné v tomto trende pokračovať," povedal koordinátor mládeže SVF Josef Mihalco.

Po dievčatách sa v Liptovskom Hrádku uskutočnilo aj testovanie chlapcov.

Výsledky miniturnaja:
semifinále:
oblasť Bratislava - oblasť východ 2:0
oblasť stred - oblasť západ 2:0

o 3. miesto:
oblasť východ - oblasť západ 2:0

Finále:
oblasť Bratislava - oblasť stred 1:2

Najlepšie z výsledkov testovania:
najvyššia hráčka 189 cm - Tereza Hrušecká (ŠŠK Bilíkova Bratislava)
najlepší výkon v útočnom dosahu 289 cm - Karolína Kucserová (VK RZ Nové Zámky)
najlepší výkon v blokárskom dosahu 281 cm - Aneta Trabalíkova (VA Žilina)
najlepší výkon v skoku do diaľky 225 cm - Natália Jánošíková (ŠKM Liptovský Hrádok)

Zástupcovia SVF, skauti a tréner na výber v Liptovskom Hrádku

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #