V Brazílii na úvod proti domácemu páru, v skupine aj Američanky a Nórky

16. 05. 2019 - SVF

Natália a Andrea vo štvrtok vstúpia do turnaja v Itapeme. FOTO: FIVB

Naše reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová tento týždeň bojujú o ďalšie body na turnaji World Tour kategórie Four stars v brazílskej Itapeme. V hlavnej súťaži sú Slovenky nasadené ako dvadsiate tretie, v stredu večer miestneho času po skončení kvalifikácie spoznali svoje súperky v základnej G-skupine.

Natália a Andrea sa vo štvrtok v 1. kole G-skupiny o 13.50 h SELČ (8.50 h miestneho času) stretnú s domácimi turnajovými desiatkami Bárbarou Seixasovou De Freitasovou a Fernandou Alvesovou. Skúsená 32-ročná Bárbara sa po boku Ágathy Bednarczukovej v roku 2015 stala majsterkou sveta, o rok neskôr na domácich OH v Riu de Janeiro získali striebro. Aj 33-ročná Fernanda sa predstavila vo finále MS 2015 v Holandsku, spoločne s Taianou Limovou po prehre s krajankami brali striebro.

Druhú dvojicu pre 1. kolo G-skupiny v Itapeme tvoria americké sedmičky Sara Hughesová so Summer Rossovou a nórske dvadsaťšestky Ingrid Lundeová a Oda Johanne Ulvesethová. Víťazné páry sa stretnú v dueli o priamy postup do osemfinále vo štvrtok o 19.00 h SELČ (14.00 h miestneho času), zdolané dvojice budú o postup zo skupiny bojovať v piatok.

Vlani Slovenky v Itapeme vo finále kvalifikácie zdolali práve Nórky Lundeovú a Ulvesethovú (2:0) a v základnej skupine zvíťazili 2:1 nad aktuálnymi svetovými dvojkami Češkami Slukovou a Hermannovou. V boji o osemfinále Natália s Andreou veľmi tesne nestačili na Nemky Kozuchovú a Borgerovú (1:2), ktoré v tajbrejku odvrátili štyri mečbaly.

"V Itapeme sa nám vlani hralo dobre, rady by sme to zopakovali, prípadne vylepšili. Všetci vedia, o čo sa hrá a pristupujú k tomu veľmi zodpovedne. Aj my chceme čo najlepší výsledok," povedala Andrea pred odletom do dejiska, Natália doplnila: "Potešilo by nás umiestnenie, ktoré by sa nám na konci rátalo do olympijskej kvalifikácie - teda zrejme prienik do osemfinále či vyššie."

World Tour - Four stars - Itapema (Braz.):

ŠTVRTOK - G-skupina:

1. kolo:

Bárbara Seixasová De Freitasová, Fernanda Alvesová (Braz.-10) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-23) /13.50 h SELČ/

Sara Hughesová, Summer Rossová (USA-7) - Ingrid Lundeová, Oda Johanne Ulvesethová (Nór.-26) /13.50 h SELČ/

2. kolo:

víťazné páry o priamy postup do osemfinálového 2. kola play-off /19.00 h SELČ/

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #