UKF Nitra zdolala Sláviu aj tretíkrát v sezóne a pokazila debut Kuciakovej

12. 01. 2018 - SVF

V útoku domáca Martina Konečná, na bloku L. Töröková a S. Szabóová. FOTO: TASR

Volejbalistky Volley project UKF Nitra vstúpili do nadstavbovej časti extraligy víťazstvom 3:2 nad majstrovskou Sláviou EU Bratislava. Obhajcu titulu zdolali Nitranky aj v treťom vzájomnom zápase sezóny a pokazili tak debut reprezentačnej smečiarke Miroslave Kuciakovej.

Obaja súperi sa stretli druhýkrát v priebehu šiestich dní. V poslednom kole základnej časti vyhrala Nitra takisto na domácej palubovke 3:1.


Slávia viedla v piatok večer 2:1 na sety a v rozhodujúcom piatom sete nevyužila za stavu 14:12 dva mečbaly. Nitranky sériou štyroch bodov otočili skóre vo svoj prospech, vyhrali 16:14 a tešili sa zo 17. víťazstva v sezóne. Dve prehry zaznamenal tím fínskeho trénera Teemuho Sarnu len s lídrom súťaže STRABAGOM Volleyball Club.

Kuciaková pri svojom debute v staronovom pôsobisku zaznamenala 15 bodov, keď dala dve esá, dva bloky a 11 bodov si pripísala v útoku. Do Slávie prišla z francúzskeho Evreux. UKF Nitra vyhrala nad Sláviou druhý tajbrejk v tejto sezóne, predtým triumfovali v piatich setoch 11. novembra v Zápase mesiaca v Bratislave. UKF Nitra natiahla víťaznú sériu na 8 zápasov, naposledy prehrala 19. 11. 2017 na pôde STRABAGU.

Extraliga žien, nadstavba - 1. kolo skupiny 1.-4.:
Volley project UKF Nitra - Slávia EU Bratislava 3:2 (-14, 20, -15, 21, 14) - štatistika
Rozhodovali: Tiršel a Schimpl, 200 divákov.
UKF: De Paula 0, Richweissová 14, Müller 11, Do Monte 8, Konečná 13, N. Stümpelová 14, libero Španková (Hradecká 4, Poláčková 0). Tréner: T. Sarna.
Slávia: Töröková 2, Fričová 11, Widerman 9, Šunderlíková 25, Kuciaková 15, Szabóová 10, libero Valachová (Šepeľová 1, Herdová 1, Reháková 0). Tréner: M. Matušov.

Najlepšia hračka zápasu (MVP): Veronika Richweissová (UKF Nitra)

Teemu Sarna, tréner UKF Nitra: "Dnes sme nehrali dobre, ale niečo sme sa naučili. Aj keď nehráme dobre veríme v seba a v náš tím. A to nám dnes dalo dva body. Chcem sa poďakovať celému družstvu ako pracuje a preto sme tam kde sme, ale stále sme na polovičnej ceste. Môžeme a musíme to robiť ešte lepšie."

Michal Matušov, tréner Slávie: "V našej hre vidím progres, ktorý nastal príchodom skúsených hráčok Mirky Kuciakovej a Dominiky Valachovej a pozitívne aspekty hry celého družstva sa preniesli z tréningu do zápasu. V tom musíme pokračovať. Dobre rozbehnutý zápas sme však nedokázali doviesť do víťazného konca a neboli to len mečbalové lopty, ktoré sme mali na vlastných rukách a nevyužili sme ich. Mrzia nedôslednosti, ktoré sa v našej hre objavili a to práve v zlomových momentoch. Priebeh tajbrejku bol poznačený zlými verdiktami rozhodcov, kde sme prišli o dva jasné body."

Štatistiky, tabuľky a rozpis zápasov TU

V drese Slávie debutovala Miroslava Kuciaková (v útoku). FOTO: TASR

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #