UKF Nitra v dohrávke zdolala Projekt RD po veľkom obrate

10. 10. 2021 - SVF

Nitrianske volejbalistky zvíťazili na pôde mládežníckeho Projektu. FOTO: Volley project UKF Nitra

Hráčky Volley project UKF Nitra sa v nedeľu tešili z prvého víťazstva v sezóne. Nitrianky prehrávali na palubovke mládežníckeho Projektu RD v hale Olympia 0:2, zápas však dokázali zvrátiť a napokon zvíťazili 3:2 (-21, -23, 22, 17, 15).

Mládežníčky v tajbrejku otočili z 3:7 na 11:8, dostali sa aj k mečbalu (14:13), hostky ho však odvrátili a v závere premenili svoj druhý mečbal. Smečiarka Romana Hudecová potiahla svoj tím k výhre 28 bodmi. UKF si napravila chuť po úvodnej prehre 2:3 na pôde Piraní Brusno, Projekt okúsil prehru až v treťom vystúpení v sezóne.

Extraliga žien - základná časť - dohrávka 1. kola - nedeľa:

PROJEKT RD SVF - VOLLEY PROJECT UKF NITRA 2:3 (21, 23, -22, -17, -15)
Rozhodovali: Gerboc a Svorenčík

Projekt RD: Jozeková 15, K. Slivková 6, Siládiová 18, Valentová 21, Baráthová 7, S. Slivková 3, liberá Miková a Justhová (Petrášová 1, Hvozdová 0, Dreisigová 4, Černá 0). Tréner: M. Maličký.
UKF Nitra: R. Vojtechová 5, Krajčírová 9, Hudecová 28, Vanessa 14, Ana Flávia 2, Bodnárová 14, libero Šendryková (N. Kubová 0, Laučíková 0). Tréner: F. Bočkay.

Hráčky zápasu: Deana Valentová (Projekt RD) - Renáta Vojtechová (UKF Nitra)

FOTO: Projekt RD SVF

Marek Maličký, tréner Projektu RD: "Ďalší výborný zápas z našej strany a výborná skúsenosť. Stabilne a solídne sme odprihrávali, počas celého zápasu sme hrali agresívne v útoku, darilo sa nám dodržiavať taktické pokyny, kvalitným podaním sme súperovi znemožňovali kombinačnú hru. Vo štvrtom sete nám súperky ušli, spravili sme sériu zbytočných chýb, ktoré ich dostali na koňa. V tajbrejku to bol boj, rozhodli detaily. Spravili sme dve - tri zbytočné chyby, nepresnosti, tie body nám v koncovke napokon chýbali. Dievčatá chcem vyzdvihnúť za obrovskú bojovnosť, fantastickú obranu a dodržiavanie taktických pokynov. Klobúk dole, ako sme odohrali tretí zápas v priebehu štyroch dní. Dnes bol pre nás tajbrejk smolný, nabudúce to tak nemusí byť. Ideme zregenerovať a pripravíme sa na stredajšieho súpera Nové Mesto."

Deana Valentová, smečiarka a kapitánka Projektu RD: "Do zápasu sme nastúpili s tým, že to nebude ľahký súboj a budeme sa musieť koncentrovať na sto percent. V prvých dvoch setoch sme hrali výborne na podaní, v útoku, plnili sme taktické pokyny a z toho vyplynuli dva víťazné sety. V ďalších troch setoch začal súper lepšie útočiť, tlačiť na podaní, spravili sme zbytočné chyby. Celkovo hodnotím zápas veľmi dobre, nemáme sa za čo hanbiť. Verím, že takto budeme pokračovať aj v ďalších zápasoch."

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Dnes nás mladé reprezentantky doslova rozbili servisom. Ja osobne som ich veľký fanúšik a fanúšik tohto projektu a dnes ma len utvrdili v tom, že mám byť prečo. Čakali sme ťažký zápas, a to sa aj potvrdilo, ale nakoniec sme to zvládli."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Začiatok sezóny prináša mnohé prekvapenia. Presne na to začiatky sezóny sú."

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SRAUTO LAMAČMIKASA Contact - Fourteen
  • reklamní partneriERREAGERFLORHUDOS
  • reklamní partneri  RonaKV REZAC MILLENNIUM
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUERKAVOHOLIK
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #