UKF Nitra chce dotiahnuť brigádu. Aj s dvojicou Brazílčaniek

05. 09. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Nitrianky budú aj v novej sezóne favoritkami na najvyššie pozície. FOTO: TASR/Henrich Mišovič

So zohratým trénerským tandemom, kľúčovými hráčkami z minulej sezóny aj posilami z Brazílie vstúpi do nového ročníka volejbalovej extraligy žien Volley project UKF Nitra. Hlavným predsezónnym cieľom Nitraniek je dokončiť to, čo sa na jar nepodarilo kvôli koronavírusu a predčasnému ukončeniu sezóny.

Nitrianky v uplynulom ročníku vstupovali do play-off z druhého miesta, postúpili do semifinále, ale k boju o vytúženú medailu a dotiahnutiu celosezónnej tímovej "brigády" sa už nedostali. "Po sezóne nás to ešte chvíľu trápilo. Tímová chémia bola výborná, družstvo fantasticky šliapalo, radosť pracovať. Nedalo sa však nič robiť," hovorí tréner František Bočkay a pokračuje: "Teraz sme museli družstvo opäť trochu omladiť, v tréningovom procese nás čaká veľa práce, ale určite chceme zas bojovať o medailu. Uvidíme, ako bude vyzerať začiatok sezóny a ostatné tímy. Po polovici základnej časti, teda približne 1. novembra, by sme si mohli nastaviť ešte konkrétnejší cieľ."

Prípravu v Nitre odštartoval tím UKF 3. augusta, minulý víkend bez prehry triumfoval na turnaji štyroch extraligistov v Trnave. Tento víkend sa malo družstvo zúčastniť na turnaji v Ostrave, ale napokon sa účasti vzdalo a dohodlo sa na príprave s reprezentačnou "sedemnástkou" a Sláviou EU Bratislava. "Prvý turnaj v Trnave pre nás dopadol veľmi dobre, videli sme dobré veci a navyše sme zvíťazili. Škoda, že to nevyšlo s podujatím v Ostrave, ale napokon sme nechceli riskovať," povedal Bočkay, ktorý aj v novej sezóne povedie družstvo spoločne s Pavlom Bernáthom.

Víťazné družstvo UKF Nitra na turnaji v Trnave - ešte bez brazílskeho dua. FOTO: Hit UCM Trnava

Víťazné družstvo UKF Nitra na turnaji v Trnave - ešte bez brazílskeho dua. FOTO: Hit UCM Trnava

Generálkou na štart extraligy bude pre nitriansky tím budúcotýždňový domáci turnaj o pohár primátora mesta Nitra (11. - 12. 9.). Pôvodne mali pod Zobor pricestovať rakúsky Linz a český Přerov, ale do hry opäť vstúpili pandemické opatrenia a prevencia. Súpermi domáceho tímu tak okrem Hit UCM Trnava napokon budú ligoví konkurenti VK Pirane Brusno a Strabag VC Bilíkova Pezinok. Do extraligy vstúpi tím UKF 19. septembra domácim zápasom proti Projektu RD SVF.

V kádri Nitry zostali Erika Salanciová, ktorú budeme po letnom uzavretí manželstva s hlavným trénerom UKF už na palubovkách vídať pod menom Erika Bočkay, tiež reprezentačné libero Michaela Španková či nahrávačka Dominika Ramajová. Naopak, v tíme nepokračujú kvarteto Hradecká, Richweissová, Šandrková a Frindtová. Novými tvárami sú nahrávačka Nicol Kubová, univerzálka Viktória Krajčírová a dvojica brazílskych blokárok. Vanessa Silvová je slovenským fanúšikom známa z pôsobenia v Brusne, Caroline Godoiová hrávala v uplynulých dvoch sezónach za český Šternberk a následne v Thajsku. Do tréningového procesu sa obe Juhoameričanky zapojili 1. septembra.

"Pokiaľ ide o Vanessu, dlhšie sme sa pohrávali s touto myšlienkou. Už počas minulej sezóny sme sa zhodli, že by pre náš tím mohla byť vhodná svojou hrou a prejavom, priniesť niečo svojské. Vedeli sme, čo od nej môžeme čakať. O Caroline som mal informácie z Ostravy, pozreli sme si aj jej zápasy v Thajsku a Brazílii. Po dlhšej pauze je vždy trochu otázna forma, ale prišli výborne fyzicky pripravené, čo nás teší," skonštatoval na margo posíl 28-ročný humenský rodák.

Brazílske posily UKF - vľavo Vanessa, vpravo Caroline. FOTO: FB, Volley project UKF Nitra

Brazílske posily UKF - vľavo Vanessa, vpravo Caroline. FOTO: FB, Volley project UKF Nitra

V novom ročníku sa UKF Nitra premiérovo predstaví aj v pohárovej Európe - v Challenge Cupe narazí v novembrovom šestnásťfinále na švajčiarskeho zástupcu Sm'Aesch Pfeffingen. "Určite boli v ponuke aj prijateľnejší súperi, pri žrebe si však nenavyberáme. Na druhej strane, z logistického hľadiska je to zrejme najlepšia alternatíva, s cestou do Švajčiarska by nemali byť problémy. Družstvo majú veľmi zaujímavé, zložené prevažne z legionárok. Určite to bude kvalitný volejbal a pre nás veľká skúsenosť," uzavrel František Bočkay.

Káder volejbalistiek Volley project UKF Nitra pred sezónou 2020/2021:
nahrávačky: Dominika Ramajová, Nicol Kubová
smečiarky: Erika Bočkay, Bianka Bodnárová, Lucia Poláčková, Barbora Bezáková
blokárky: Caroline Godoiová (Braz.), Vanessa Silvová (Braz.), Bibiana Peťková
univerzálky: Barbora Kupčiová, Viktória Krajčírová
liberá: Michaela Španková, Lenka Budáčová, Bianka Žúdelová
tréner: František Bočkay

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #