Trofej Štefana Pipu pre Prievidzu, v Superfinále SP zdolala Svidník

09. 02. 2020 - SVF

Prievidza po druhý raz v histórii získala Slovenský pohár! FOTO: Lukáš Jaseňák

Volejbalisti VK OSMOS Prievidza po dvoch rokoch a po druhý raz v klubovej histórii triumfovali v Slovenskom pohári. Zverenci Rostislava Chudíka vo večernom zápase nedeľňajšieho Superfinále SP v Eurovia Aréne v Bratislave zvíťazili pred 2500 divákmi 3:0 (17, 23, 21) nad tímom TJ Slávia Svidník a ako prvý mužský zástupca získali novú Trofej Štefana Pipu.

Prievidžania zopakovali finálový triumf z roku 2018, vtedy na domácom záverečnom turnaji SP v súboji o zlato rovnako zdolali Svidníčanov v troch setoch. Slávia neuspela ani v treťom pohárovom finále (ani 2012) a naďalej čaká na prvú veľkú trofej do klubovej vitríny. V tejto sezóne sa tieto družstvá stretli piatykrát, Prievidza zvíťazila po štvrtý raz v sérii. Cenu MVP získal bývalý ruský reprezentant v službách Prievidze Nikolaj Pavlov.

"Kohúti", obhajcovia extraligového titulu, vleteli do finále ako víchor a v prvom sete viedli aj o desať bodov (20:10), napokon zvíťazil o osem. Druhá časť bola vyrovnaná do polovice setu, zlepšenou hrou v druhej polovici sa Prievidza dostala k siedmim setbalom (24:17), ale napokon z toho bola dráma - Svidník pri podaní striedajúceho Šellonga znížil na 23:24, ale "kohúti" to na poslednú chvíľu stihli a viedli 2:0. Svidníčania bojovali aj v treťom sete, ale Prievidza aj vďaka výborným blokom ušla štyrmi bodmi za sebou na 19:15 a v závere si ustrážila triumf.

FOTO: Lukáš Jaseňák

Superfinále Slovenského pohára - Eurovia Aréna, Bratislava - nedeľa:

FINÁLE MUŽOV

TJ SLÁVIA SVIDNÍK - VK OSMOS PRIEVIDZA 0:3 (-17, -23, -21) - Prievidza získala Slovenský pohár
Rozhodovali: Mokrý a Sarka, 2500 divákov

Svidník: J. Hriňák 1, Tatarenko 8, Macko 2, Pietrzak 16, Fedorenko 11, Matušovský 3, libero S. Paňko (R. Vitko 1, Šellong 2, Marjov 1). Tréner: P. Tholt.
Prievidza: P. Porubský 1, Javorčík 8, Ludha 10, N. Pavlov 17, Pavelka 14, Prešinský 6, liberá Ľ. Nemec a Čavojský (Rehák 0, P. Kudra 0, Mačuha 0). Tréner: R. Chudík.

MVP: Nikolaj Pavlov (Prievidza)

Rostislav Chudík, tréner Prievidze: "Z triumfu v Slovenskom pohári mám veľkú radosť. Pred zápasom prišiel aj stres, ale som rád, že sme tú finálovú výzvu prijali a vyrovnali sa s ňou. Nie všetko u nás teraz klape, máme určité zdravotné problémy aj technické, keďže sme menili hráčov v zostave, o to viac ma teší, že sa chlapci zomkli a bojovali. Chlapcom ešte raz ďakujem, zvládli sme prvý vrchol sezóny. Pavlov sa nesmierne rýchlo dostáva do formy, je to príklad profesionála."

Milan Javorčík, smečiar a kapitán Prievidze: "Družstvo skladáme každý rok, ale vždy veľmi dobre. Vždy, keď o niečo ide, dokážeme sa dať dokopy a zabojovať. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vyhrať pohár, pretože to nevyzeralo tak, že budeme takto hrať. Každý chcel získať trofej, ale my sme vstúpili do zápasu o trochu agresívnejšie a súper sa nevedel chytiť. Zvládli sme aj dôležitú koncovku druhého setu a v treťom sa nám odviazal vynikajúci Nikolaj, ktorý je právom MVP. Dnes nám to išlo v obrane na bloku aj v poli a najmä sme do toho dali srdiečko."

Peter Tholt, tréner Svidníka: "Určite sme mali naviac, ale nepredviedli sme to, čo v nás je. Prievidza hrala dobre, ale náš výkon mohol byť určite lepší. Nesplnili sme niektoré taktické veci; neviem, či z nervozity alebo priveľkého chcenia. Verím, že to ešte trochu napravíme v extraligovom play-off."

Jakub Hriňák, nahrávač a kapitán Svidníka: "Prievidzi dnes veľa vecí vychádzalo, hrali výborne v obrane a následne v útoku. Nám to až tak nešlo; to, čo sme chytili, sme si neuhrali, na príjme a podaní to tiež nebolo ideálne. Po prehratej koncovke druhého setu sme do tretieho nastúpili s chladnou hlavou a odhodlaním, ale Prievidza bola lepšia a nepodarilo sa nám to otočiť. Atmosféra bola výborná, celé Superfinále bolo zorganizované na vynikajúcej úrovni. Prišlo mnoho divákov a určite si prišli na svoje."

Prehľad víťazov Slovenského pohára volejbalistov podľa počtu prvenstiev:
8 - VKP Bratislava (1993, 1994, 1995, 1996, 2004, 2007, 2008, 2010)
3 - Prešov (2005, 2016, 2017), Humenné (2009, 2011, 2014)
2 - Volley Team Bratislava (2012, 2013), Prievidza (2018, 2020)
1 - Púchov (2003), Nové Mesto nad Váhom (2006), Komárno (2015), Košice (2019)
Pozn.: V rokoch 1997 - 2002 sa o Slovenský pohár nebojovalo.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #