Trnavský káder s minimálnymi zmenami, cieľom boj o prvú štvorku

01. 09. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Tréner Rastislav Filípek a jeho zverenky počas domáceho prípravného turnaja. FOTO: Hit UCM Trnava

Hit UCM Trnava je v ostatných rokoch tradičným účastníkom ženskej volejbalovej extraligy, medzi elitou sa predstaví v piatej sezóne po sebe. Družstvo sa v porovnaní s predčasne ukončeným ročníkom 2019/2020 prakticky nezmenilo, ambíciou Trnavčaniek je bojovať v lige aj pohári o účasť v semifinále.

Trnavské volejbalistky odštartovali spoločnú prípravu 17. augusta. Tréner Rastislav Filípek, ktorý povedie tím v tretej sezóne za sebou, má k dispozícii 13 hráčok, z toho 11 študentiek. "Zmeny v kádri boli minimálne; v spolupráci s naším partnerom, Univerzitou svätých Cyrila a Metoda v Trnave, sa orientujeme na univerzitné družstvo. Počty dievčat sa nám zvyšujú, čo nás teší," hovorí Filípek. Kapitánkou bude naďalej univerzálka Nina Vasková, Trnava sa bude opierať aj o výkony skúsenej Ivany Povrazníkovej či talentovanej smečiarky Zuzany Konárovej.

V "slovenskom Ríme" prišlo k jednej výmene na nahrávačskom poste - namiesto Nicol Kubovej bude tentoraz z ŠŠ Nitra hosťovať v tíme Sofia Sivičeková. Na hosťovanie zo Žiliny zas prišla mladá smečiarka Martina Tomčíková, ktorá by mala Trnave pomôcť počas absencie skúsenej Lucie Behúnovej. "Lucia je po operácii kolena a bude mimo hry približne štyri mesiace, vrátiť do diania by sa mohla v decembri alebo januári. Nechceme v jej prípade nič uponáhľať, keďže je pravdepodobne najstaršou zo všetkých extraligových hráčok. Tomčíková by nám mala v tomto období pomôcť v zápasoch aj tréningovom procese," vysvetlil Filípek.

FOTO: Hit UCM Trnava

V závere minulého týždňa sa Trnavčanky predstavili na domácej pôde v Mestskej športovej hale na turnaji o pohár primátora mesta, kde v konkurencii Volley project UKF Nitra, VK Nové Mesto nad Váhom a VK Prešov obsadili 3. miesto. "Na začiatku prípravy sa to po hernej stránke ešte ťažko hodnotí, no verím, že družstvo, ktoré prakticky zostalo pohromade, by na tom počas sezóny mohlo byť v konečnom dôsledku o niečo lepšie než minulý rok. Naším cieľom je v extralige aj pohári postup do najlepšej štvorky, aby sme mali možnosť zabojovať o medailové pozície," naznačil Filípek, na reprezentačnej úrovni tréner chlapčenského tímu do 17 rokov.

Extraligu odštartuje Hit UCM 19. septembra zápasom na palubovke ambicióznych Piraní Brusno, žreb Slovenského pohára priradil Trnave ako štvrťfinálového súpera Nové Mesto. "Žreb pohára je určite prijateľný, dostali sme súpera, s ktorým môžeme reálne hrať o postup a zopakujeme si nedohraté štvrťfinále posledného play-off. Nové Mesto však určite nepodceňujeme, má svoju kvalitu; ich obmenené družstvo sme, napokon, videli aj na domácom turnaji. Pokiaľ ide o extraligu, uvidíme, kde sa budeme pohybovať po základnej časti a po nadstavbe, potom sa budú rozdávať karty," uzavrel Filípek.

V rámci prípravy na novú sezónu ešte Hit UCM Trnava absolvuje počas nasledujúcich víkendov turnaje v Prešove a Nitre aj s účasťou zahraničných družstiev a vo štvrtok 3. septembra v Nitre aj zápas s reprezentačným družstvom kadetiek (U17), ktoré sa pripravuje na októbrové majstrovstvá Európy v Čiernej Hore.

Káder volejbalistiek Hit UCM Trnava pred sezónou 2020/2021:
nahrávačky: Tatiana Grófová, Sofia Sivičeková
smečiarky: Lucia Behúnová, Sarah Ondrejková, Zuzana Konárová, Martina Tomčíková
blokárky: Adriána Límová, Renáta Vojtechová, Vanesa Sukovská
univerzálky: Nina Vasková, Ivana Povrazníková
liberá: Sarah Sedlářová, Michaela Magulová
tréner: Rastislav Filípek

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #