Trnavčanky v prelínačke po tretí raz zdolali Brusno a zachránili sa v extralige

04. 05. 2019 - SVF

Hráčky Trnavy si udržali extraligovú príslušnosť. FOTO (ilus.): TASR

Volejbalistky Trnavy zvládli prelínaciu súťaž a v parfems.sk extralige žien sa predstavia aj v budúcej sezóne. Trnavčanky v prelínačke zdolali víťaza východnej skupiny I. ligy Brusno aj do tretice, v sobotu v prechodnom domove v Hrnčiarovciach nad Parnou uspeli 3:0 (19, 24, 18) a keďže na zápasy vedú 3:0, záverečný štvrtý súboj už v nedeľu neodohrajú. Minulý víkend zverenky Rastislava Filípka na pôde Brusna zvíťazili 3:0, resp. 3:2.

Trnavčanky v sobotu po víťaznom prvom sete zvládli dôležitú koncovku druhej časti. Viedli 21:16, Brusno však vyrovnalo 21:21 a neskôr sa dostalo aj k setbalu (24:23). Extraligistky však otočili na 26:24, získali aj druhý set a v treťom rozhodli sedembodovou šnúrou z 15:16 na 22:16; sezónu dvoma esami ukončila Darja Doluda. Trnava teda nebude chýbať medzi elitou ani v novom ročníku, Brusno bude opäť štartovať v I. lige.

Prelínacia súťaž o účasť v parfems.sk extralige žien 2019/2020 - tretí zápas - sobota:

HIT UCM TRNAVA - VK KÚPELE BRUSNO 3:0 (19, 24, 18) /hralo sa v Hrnčiarovciach nad Parnou/ - na zápasy 3:0, Trnava zostáva v extralige a Brusno v I. lige
Zápas trval 72 minút, rozhodovali: Ľ. Kohút a Tiršel, 90 divákov

Trnava: Grófová 5, Behúnová 7, Režná 6, Vasková 15, Doluda 14, Filípková 7, libero Gondeková (Rihová 0, P. Homolová 0, R. Vojtechová 0). Tréner: R. Filípek.
Brusno: K. Homolová 7, Tomková 9, Dlhošová 7, Jančoková 3, Ondreičková 4, Štubniaková 7, libero B. Patáková (Kajdová 2, Kollárová 0). Tréner: L. Šmída.

MVP: Nina Vasková (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Zvládli sme to a extraliga bude v Trnave aj ďalšiu sezónu. V podstate sme kontrolovali priebeh zápasu, až na malé zaváhanie v druhom sete, ktoré, našťastie, opäť bojovne naladený súper nedokázal zužitkovať a získať set. Potom sa už iba v pokoji dohralo."