Triumf Nitry pred virtuálnym publikom, Slávia uspela v Pezinku, Trnava zdolala Projekt

21. 11. 2020 - SVF + kluby

V Nitre si aktérky zahrali pred virtuálnym publikom. FOTO: Miroslav Slávik

Ženská volejbalová extraliga v sobotu pokračovala tromi stretnutiami 11. kola základnej časti. Desiate víťazstvo v desiatom vystúpení vybojovali hráčky lídra poradia Slávie EU Bratislava, tentoraz uspeli v štyroch setoch na palubovke tretieho tímu tabuľky Strabagu Bilíkova Pezinok (bilancia 6-4). Štyri sety potrebovali na víťazstvo aj hráčky UKF Nitra, ktoré si doma poradili so štvrtým v poradí Novým Mestom nad Váhom (4-7) a aj za prítomnosti virtuálneho publika sa tešili z deviatej výhry v sezóne (9-1).

Najvyrovnanejší bol zápas v nitrianskej hale Olympia, kde Projekt RD dokázal proti Hit UCM Trnava vyrovnať z 0:2 na 2:2, ale v tajbrejku sa tešili hostky. Trnavčanky sa po štvrtej výhre dostali v tabuľke na 5. miesto práve pred dievčatá z mládežníckej reprezentácie.

Dvanáste kolo je na programe o týždeň v sobotu 28. novembra. Ešte predtým si v stredu 25. 11. opäť - tentoraz v Trnave - zmerajú v dohrávke 4. kola sily Hit UCM a Projekt RD.

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:1 (-23, 17, 17, 19)
Rozhodovali: Kováč a Štepánek, bez divákov

UKF Nitra: Bodnárová 17, Caroline 8, Ramajová 7, E. Bočkay 16, Vanessa 17, Krajčírová 1, libero Španková (Kupčiová 4). Tréner: F. Bočkay.
Nové Mesto: Blizmanová 1, Martinková 1, Štepanovská 8, Šušlíková 12, Čierna 11, Martáková 5, libero M. Vojtechová (Richweissová 7, Vassová 0, Kuželová 3). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Erika Bočkay (UKF Nitra) - Monika Vojtechová (Nové Mesto)

Hráčky v Nitre hnala dopredu aj podpora rodinných príslušníkov a priateľov vo virtuálnom publiku. FOTO: SVF

V Nitre si mohli aktérky tentoraz užiť aj podporu známych a priateľov prostredníctvom virtuálneho publika. Novomešťanky si počas prvého setu udržiavali náskok a získali ho v koncovke. Ďalšie tri sety však patrili domácemu tímu.

Družstvo UKF sa mohlo spoľahnúť na body smečiarok Bodnárovej a Eriky Bočkay či brazílskej blokárky Vanessy, ktorá pridala 7 blokov, nahrávačka Ramajová zas 4 esá. Za hostky si najviac bodov pripísali blokárka Šušlíková a univerzálka Čierna.

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "V prvom sete sme nehrali dobre. V druhom tiež, ale vyhrali sme. V treťom sme sa trošku skonsolidovali, tiež sme hrali zle a vyhrali. Vo štvrtom sme úplne nedodržiavali taktické pokyny a tiež sme vyhrali."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "V prvom sete sme nedodržiavali taktické pokyny, potom sme dodržiavali taktické pokyny. Ak by sme ich dodržiavali od začiatku, mohli sme vyhrať 3:0."

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "V prvom sete sme využili množstvo chýb domácich hráčok v útočnej fáze hry. Štvorbodové vedenie sme si už nenechali zobrať. Z nádejného vstupu do stretnutia napokon nič nebolo. V ďalšom priebehu sme favorita už len doťahovali. Pri našom optimálnom výkone sme dnes mohli zo zápasu opäť vyťažiť oveľa viac ako jeden set. Žiaľ, musíme počas zápasu riešiť situácie, ktoré do najvyššej súťaže nepatria. Za mňa sklamanie z nášho herného prejavu. V niektorých herných činnostiach trápenie."

FOTO: Miroslav Slávik

STRABAG VC BILÍKOVA PEZINOK - SLÁVIA EU BRATISLAVA 1:3 (-18, 18, -18, -16)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sarka, bez divákov

Strabag: Sedláčková 3, A. Trachová 10, Smiešková 13, Písečná 12, Soriová 16, Tereza Hrušecká 4, libero Jančová (Kucserová 0, Kohútová 0, V. Kováčová 1, T. Kerpčarová 0). Trénerka: E. Koseková.
Slávia EU: Raquel 13, Bruna 3, Šepeľová 19, Körmendyová 11, Doluda 2, Jelínková 11, libero Magdinová (A. Fričová 0, Palkovičová 13, Ella Erteltová 0, Bátovská 0, Hašková 0). Tréner: M. Matušov.

Hráčky zápasu: Agostina Soriová (Strabag) - Zuzana Šepeľová (Slávia EU)

FOTO: Michal Smrčok

"Slávistky" stratili v Pezinku len tretí set v sezóne, ale aj po desiaty raz sa tešili z troch bodov. V prvom sete rozhodli vo svoj prospech pasážou v závere (17:16, 23:17), v druhej časti sa to podarilo Strabagu vďaka šesťbodovej šnúre (16:15, 22:15).

V treťom a štvrtom sete si Slávia vybudovala náskok už v úvode, vo štvrtej časti viedla dokonca 10:0 a bez problémov zápas uzavrela. Celkovo až deväť hráčok sa dostalo na dvojciferný počet bodov, najviac získala kapitánka Slávie Šepeľová (19).

Eva Koseková, trénerka Strabagu: "Proti Slávii EU sme podali celkom zlepšený výkon, ale na Sláviu, ktorá robí minimum chýb, to nestačilo. V druhom sete sme zvíťazili, lebo sme dobre takticky podávali a následne dobre bránili na sieti. V treťom a štvrtom sete Slávia mala zápas pod kontrolou a bola lepšie vo všetkých herných činnostiach. U nás podali zlepšený výkon smečiarky, čo súviselo aj s nahrávkou. Stále však robíme neskutočne veľa vlastných chýb. Musíme oveľa lepšie pracovať na tréningu, aby sme to potom mohli preniesť do zápasu. Gratulujem Slávii k zaslúženému víťazstvu."

Martin Szabó, štatistik Slávie EU: "Začiatok prvého setu sme sa s Pezinkom ťahali bod po bode do stavu 5:8, keď sme urobili tri vlastné chyby. Koncovku setu sme ovládli presadením sa v útoku (62 %) a dobrou prácou na bloku (5). Domáce nás v druhom sete viac zatlačili podaním a odtlačili nás tak od siete, nevedeli sme sa presadiť v útoku. Domáce si tak urobili slušný náskok, ktorý sme už nedokázali zvrátiť. S príchodom Emy Palkovičovej sme zvýšili úspešnosť v útoku zo zóny 2, lepšie sme bránili na sieti a v poli. Celý set sme mali vo vlastných rukách a dotiahli sme ho do úspešného konca. Posledný set mám pocit, ako keby sa Pezinok už vnútorne vzdal. My sme ich zatlačili výborným servisom na Soriovú, čo nám veľmi pomohlo v obrane, keďže nemohli hrať kombinačne. Teší ma, že náš servis je čím ďalej tým agresívnejší. Chcel by som pochváliť celé družstvo, nie len tie, ktoré hrali, ale aj tie v 'chlieviku'. Každá jedna pomohla družstvu, či už na ihrisku alebo fandením. Sú veľmi dobrá partia."

FOTO: Michal Smrčok

PROJEKT RD SVF - HIT UCM TRNAVA 2:3 (-16, -19, 24, 22, -9)
Rozhodovali: Szász a Moravčík, bez divákov

Projekt RD: S. Slivková 1, Valentová 16, Kartíková 6, Siládiová 13, Tamara Hrušecká 10, K. Slivková 7, liberá Miková a Justhová (Štermenská 1, Skopalová 4, Baráthová 0, Jozeková 3). Družstvo viedol S. Huba.
Trnava: Grófová 9, Konárová 12, Sukovská 7, Vasková 10, Povrazníková 15, Límová 10, libero Sedlářová (Tomčíková 0, Sivičeková 2). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Marína Siládiová (Projekt RD) - Vanesa Sukovská (Trnava)

Družstvo Projektu tentoraz v stretnutí neviedol tréner Marek Maličký, rolu prevzal Slavomír Huba. Trnavčanky začali lepšie, po dvoch jednoznačných setoch sa ujali vedenia 2:0, ale mládežníckym reprezentantkám sa zlepšenou hrou podarilo vrátiť do zápasu a po zisku dvoch koncoviek vyrovnali; v treťom sete odvrátili aj jeden mečbal.

V tajbrejku mali opäť navrch hráčky Trnavy (5:2, 10:6) a zápas ukončili sériou troch bodov, mečbal premenila smečiarka Konárová. V drese Trnavy si po 5 es pripísali Grófová a Povrazníková, za domáci Projekt boli najproduktívnejšie Valentová a Siládiová.

Slavomír Huba (viedol Projekt RD): "Zápas sme začali veľmi zakríknuto, hlavne naším slabším herným prejavom sme neboli silným protivníkom pre Trnavu v prvých dvoch setoch. Brzdili nás najprv v rozbehu naše chyby na podaniach a celkom slušná hra súpera. V treťom sete sme zvládli koncovku, po ktorej sme pokračovali v dobrom výkone aj vo štvrtom sete a dostali sme zápas do nerozhodného stavu. Piaty set však začala Trnava bezchybne, my sme opäť trošku poľavili a malé neúspechy v našej hre sme už nevedeli odpracovať tak, aby sme sa dostali aspoň do tesnej koncovky. Naše dievčatá ešte zabojovali, ale Trnava zaslúžene získala dva body."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Dva sety sme hrali dobre, disciplinovane, zodpovedne a koncentrovane. Potom súper pritlačil na podaní a zápas sa zmenil. My sme začali byť opatrní, trápili sme sa na prihrávke a následne v útoku. Tajbrejk sme odohrali, myslím si, bez chyby, a to rozhodlo."

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #