Tréner ŠŠ Trenčín Kalný: Bude to náročné, ale nechceme zabudnúť na chuť víťazstva

09. 10. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Skúsený odborník Peter Kalný pôsobí v stredisku od sezóny 2016/17. FOTO: TASR/Radovan Stoklasa

V mužskej extralige ani v tejto sezóne nebude chýbať družstvo z centralizovanej prípravy talentov ŠŠ volejbal Trenčín. Mladíci tradične absolvujú dlhodobú časť najvyššej súťaže, v play-off neštartujú. Premiéru v novom ročníku absolvujú v sobotu doma proti Rieker UJS Komárno (16.00 h). Vo štvrťfinále Slovenského pohára čakajú Trenčanov dva súboje s ambicióznym VK MIRAD UNIPO Prešov.

Káder - vzhľadom na charakter projektu - opäť prešiel pomerne výraznou obmenou. "Obvykle u nás skončí viac než polovica základnej zostavy, tohtoroční prváci sú ročník 2005," hovorí šéftréner Peter Kalný. Viacerí hráči z minulosezónneho družstva pokračujú u extraligistov - Šimon Rzyman v Myjave, Vincent Rzyman v Prešove, Marek Gergely vo VKP Bratislava. Viliam Fejt zas zamieril do druholigovej tureckej Alanye, Adrián Petruf sa zameral na plážový volejbal.

"Mrzí nás predovšetkým Petrufov odchod, mal patriť k ťahúňom družstva a bude to citeľné oslabenie," konštatuje Kalný. "Tentoraz sme sa rozhodli, že nebudeme brať na hosťovanie z iných klubov hráčov vekovo starších než juniorov, mám na mysli mladých perspektívnych chlapcov, akými boli minulú sezónu napríklad Gergely, Fejt či Čizmazia. Družstvo sme ani nejako neposilňovali, prišiel jedine Turčáni z Púchova," dodáva skúsený odborník.

FOTO: ŠŠ volejbal Trenčín

Družstvo odštartovalo prípravu v polovici júla, no zápasov v tomto období bolo kvôli pandémii a minimalizácii rizík rovnako ako u ostatných tímov pomenej. Projekt neobišla ani povinná karanténa, prostredie školského internátu v súčasnej situácii príliš nenahráva, no Kalný verí, že ďalšie komplikácie sa Trenčanom budú vyhýbať.

"Nasledujúca sezóna by pre nás mala byť relatívne pokojná, keďže v rámci medzinárodného kalendára nebudú mať tieto ročníky vrcholné podujatia. V hre sú len odložené majstrovstvá sveta škôl v Brazílii, ktoré už raz odložili," objasnil 61-ročný kouč Trenčína a priblížil dlhodobé ciele: "Dominantné by mali byť ročníky 2002 a 2003. Naším hlavným cieľom je ich stabilizovať a pre ročník 2003 spraviť - mimo ich reprezentačných zrazov - maximum v našich podmienkach."

V minulej sezóne dosiahli Trenčania v extralige tri víťazstvá - po jednom nad Zvolenom, mimoriadne zaradenou mládežníckou reprezentáciou (RD 2001) a kontumačné nad Nitrou. V uplynulom období sa im darilo zbierať body predovšetkým proti Zvolenu či Starej Ľubovni, momentálne však tieto tímy medzi elitou nefigurujú.

"Je pravda, že nám v extralige trochu chýbajú družstvá, ktoré by sme vedeli zdolávať. V tejto osmičke to bude pre nás nesmierne ťažké, každý získaný set a dramatický zápas budú pre nás dobré. Spravíme však maximum. Je dôležité, aby chlapci nezabudli, ako chutí víťazstvo," uzavrel Peter Kalný.

Káder volejbalistov ŠŠ Trenčín pred sezónou 2020/2021:
nahrávači: Lukáš Hlaváč, Jakub Martinák, Ivo Rosina
smečiari: Martin Rendla, Matej Turčáni, Kristián Murgaš, Pavel Haluška
blokári: Andrej Billich, Miroslav Baslar, Jakub Šimo, Samuel Kudla, Matej Drľa, Matej Kapina
univerzáli: Adrián Vančo, Branislav Belej
liberá: Ján Ružbaský, Matúš Nebus, Richard Volčko
tréner: Peter Kalný

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #