Tím Strabagu jednohlasne: Škoda prvého setu, do Slovinska pôjdeme bojovať

09. 11. 2018 - Juraj Karpiel, SVF

Prvý duel nevyšiel, Strabag sa o zdolanie Novej Gorice pokúsi v odvete. FOTO: Pavol Uhrin

V prvom zápase chceli zabojovať o víťazstvo a dobrú východiskovú pozíciu pred odvetou, no po nevydarenej koncovke prvého setu už svoje súperky nepotrápili. Volejbalistky Strabagu VC Bratislava vo štvrtok v ŠH Mladosť na úvod 2. kola Challenge Cupu prehrali 0:3 (-25, -20, -17) s tímom slovinského GEN-I Volley Nova Gorica a pred budúcotýždňovou odvetou pustili do výhody svoje protivníčky.

Strabag v prvom sete viedol 24:21, hostky však vývoj otočili a premenili druhý setbal. Zostávajúce dva sety Bratislavčanky bojovali, ale kvalita a tiež čoraz väčšia herná pohoda boli na strane Sloviniek. "Musíme sa držať taktiky po celý čas a nezľaknúť sa koncovky, keď máme na rukách 'bodovku' alebo loptu, ktorá by jednoducho mala byť zložená. Je to pre naše hráčky veľké ponaučenie," hodnotil tréner Strabagu Tomáš Varga a pokračoval: "Trochu sme sa zľakli víťazstva v prvom sete, pritom sme si robili len svoju robotu. Keď sa prehrá set, treba ísť ďalej; neznamená to, že sa prehrá zápas. Na začiatku druhého setu sme pôsobili, akoby bol koniec, a bol iba druhý set. V hlavách je potrebné spraviť si poriadok." Kouč úradujúceho majstra na margo dejiska dodal: "Toto nebolo naše domáce prostredie, žiaľ, inde sa v Bratislave hrať nedá. Musíme sa však poďakovať ľuďom, ktorí nám umožnili hrať v tejto hale."

Najťažší zápas v tejto sezóne podľa svojich slov odohrala na pozícii libera Skarleta Jančová. "V niektorých pasážach sme mohli pritlačiť a nepritlačili sme, čo nám súperky patrične dali pocítiť. Nebol to náš najlepší výkon, ani podpriemer, ale ak by sme hrali trošku viac ako tím, v zápase by sa to ukázalo," povedala 21-ročná rodáčka z Levíc a doplnila: "Tréner nám počas stretnutia prízvukoval, že si nemáme pripúšťať, aký je stav, že máme tlačiť servisom, hrať odvážne a našu hru. Žiaľ, nevyšlo to."

FOTO: Pavol Uhrin

Nova Gorica v hale Mladosť získala blokom šestnásť bodov, Strabag päť. "Slovinky si pomohli kvalitným servisom, my sme niekedy neuvážene viedli útok - napriek tomu, že sme vedeli, že výborne blokujú najmä v ich zóne štyri so staršou skúsenou hráčkou a mladšou vysokou," podotkla blokárka Veronika Hrončeková. "Ak sa vyvarujeme chýb, odveta môže vyzerať inak. Gorica predviedla svoj štandard, je to veľmi dobré družstvo. Vyzerali pripravenejšie, s väčšou chuťou bojovať, čo je pre nás škoda. My úroveň našej hry vieme zlepšiť a pred odvetou jednoznačne musíme zlepšiť," burcuje 28-ročná volejbalistka so skúsenosťami z Česka, Nemecka či Rumunska.


Strabag o týždeň na súperovej palubovke (streda 14. 11. o 18.00 h) potrebuje víťazstvo 3:0 alebo 3:1 a aj triumf v zlatom sete do 15 bodov, Novú Goricu posunie do ďalšieho kola aj zisk dvoch setov. "V odvete nemáme čo stratiť, nebudeme pod tlakom a práve v takej situácii je možné to zvrátiť. Musíme o to zabojovať," skonštatoval kormidelník Varga, doplnila ho Hrončeková: "To, že sme prehrali zápas, ešte nič neznamená. V Slovinsku môžeme vyhrať a môže rozhodovať zlatý set, je to šport a ženský volejbal a všetko je otvorené."

Úspešný z tejto dvojice si v šestnásťfinále zmeria sily s fínskym LP Kangasala. Strabag v prípade postupu odohrá prvé stretnutie opäť v domácom prostredí (27. - 29. novembra) a odvetu 5. decembra vo Fínsku. Strabag sa v Challenge Cupe predstavil aj v minulej sezóne, cez bosniansky ŽOK Gacko prešiel do osemfinále, v ktorom nestačil na favorizované Dinamo Krasnodar.

FOTO: Pavol Uhrin

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
 • reklamní partneriKV REZAC RonaNope
 • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #