Szarek sa vracia do extraligy a ku Kardošovi, posilnil Prešov

13. 07. 2020 - VK MIRAD PU Prešov

Poľský univerzál Szarek v Nitre získal titul, v novom ročníku si oblečie prešovský dres. FOTO: SITA

Po podpise trénerskej zmluvy s reprezentačným kormidelníkom Marekom Kardošom sa v extraligovom VK MIRAD PU Prešov postupne začína formovať aj hráčsky káder. Manažér Marián Palenčar potvrdil príchod novej posily. V sezóne 2020/2021 bude pozíciu univerzála zastávať skúsený poľský legionár Lukasz Szarek.

Szarek bol v sezóne 2015/2016 súčasťou majstrovského tímu Nitry, ktorý v napínavej sedemzápasovej finálovej sérii zdolal práve Prešov. Szarek sa vtedy dostal aj do Dream Teamu extraligového ročníka.

"Pozícia spoľahlivého diagonála nám v radoch slovenských hráčov aj mládeže dlhodobo absentuje. Rovnako ako v uplynulých dvoch aj do novej sezóny siahame po posile zo zahraničia. Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť práve s Lukaszom. Je to skúsený volejbalista, ktorý nám v tandeme s trénerom Kardošom už narobili vrásky v sezóne 2015/2016, keď nám 'vyfúkli' majstrovský titul. Teším sa, že ich teraz budeme mať na našej strane," vyjadril sa generálny manažér.

Szarek v útoku vo finále ročníka 2015/2016 proti Prešovu. FOTO: SITA

Szarek v útoku vo finále ročníka 2015/2016 proti Prešovu. FOTO: SITA

Dvojmetrový volejbalista má za sebou niekoľko zahraničných angažmánov v Grécku, Poľsku, Nemecku či Belgicku. Posledné dve sezóny odohral vo farbách rakúskeho Waldviertelu, s ktorým si vybojoval v národnej lige striebornú a v stredoeurópskej MEVZE bronzovú medailu. Tridsaťročný hráč má okrem poľského aj grécke občianstvo.

Kto je za návratom do slovenskej extraligy, Lukasz netají: "Môj príchod do Prešova bol iniciatívou trénera Kardoša. Poznáme sa veľa rokov a podarilo sa nám spolu dosiahnuť úspech. Chceme ho zopakovať. Ako poznám Mareka, viem, že cieľom je vytvorenie tímu, ktorý bude schopný vyhrať s každým súperom. V hre o zlato som pripravený urobiť maximum."

Vzhľadom na situáciu v športovom svete sú na mieste určité obavy, ale u Lukasza prevláda nadšenie. "Teším sa, že sa vraciam na Slovensko a že budem hrať za Prešov. Dúfam, že bez ohľadu na situáciu vo svete sa nám podarí vidieť na tribúnach v hale všetkých volejbalových fanúšikov. Z môjho posledného pobytu na Slovensku som si fanúšikov zapamätal ako najaktívnejších, najhlasnejších a najpozitívnejších. Budeme ich potrebovať," doplnil Szarek, ktorý sa k mužstvu pripojí začiatkom augusta pred štartom spoločnej prípravy.

Pôvodný článok nájdete TU.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #