Svidníčania sú po karanténe hladní po volejbale, tešia sa na derby

15. 10. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Dokáže Svidník po obmene kádra zaútočiť na medailové priečky? FOTO: SITA

Zápasy proti ŠŠ Trenčín, VKP Bratislava aj Rieker UJS Komárno už mali mať volejbalisti TJ Slávia Svidník v tomto termíne za sebou, v kolónke odohratých stretnutí v extralige im však stále svieti nula. Svidníčania sa v úvode novej sezóny nevyhli povinnej karanténe po tom, ako sa v družstve objavili pozitívne testovaní na koronavírus. Premiéru by tak mali absolvovať až tento víkend v sobotu v rámci 4. kola základnej časti doma proti VK MIRAD UNIPO Prešov.

"V piatok 25. septembra, teda pred tromi týždňami, sme ešte spolu trénovali. Následne sme už išli do karantény, objavilo sa u nás viacero pozitívnych prípadov," hovorí tréner Svidníka Peter Tholt. "Desať dní sme vôbec netrénovali, neskôr postupne s piatimi či šiestimi hráčmi. Štvrtkový tréning bol konečne opäť v kompletnom zložení," pridal potešiteľnú správu.

Tréner Svidníka Peter Tholt so svojimi zverencami. FOTO: TASR

Na prvý zápas v extralige po siedmich mesiacoch, dlhej karanténe - navyše, proti tradičnému regionálnemu rivalovi - sa vo Svidníku už veľmi tešia. "Extraligová prestávka bola pre nás naozaj dlhá a na derby sa veľmi tešíme. S Prešovom, ktorý teraz ohlásil útok na najvyššie ciele, je to vždy to pravé derby, ktoré nemá favorita. Mrzí nás len to, že si to v hale nebudú môcť užiť fanúšikovia, ktorí sú vždy našim siedmym hráčom. Verím, že situácia sa v tomto smere čoskoro zlepší," vraví Tholt.

V decembrovom televíznom derby v Bardejove zvíťazili Svidníčania nad Prešovčanmi po veľkom obrate 3:2. FOTO: Ladislav Lukáč

V decembrovom televíznom derby v Bardejove zvíťazili Svidníčania nad Prešovčanmi po veľkom obrate 3:2. FOTO: Ladislav Lukáč

Družstvo, ktoré sa v predčasne ukončenom minulom ročníku prebojovalo do bratislavského Superfinále Slovenského pohára a semifinále extraligového play-off, prešlo výraznou obmenou. Z pôvodnej základnej zostavy odišli nahrávač Jakub Hriňák (Košice), libero Samuel Paňko (Myjava) aj ukrajinskí smečiari Fedorenko a Tatarenko, ktorí zamierili do nižšej francúzskej súťaže. Najmä v závere sezóny pomáhal tímu na palubovke aj manažér klubu a bývalý reprezentačný blokár Ľuboš Macko. V novom ročníku si už bude obliekať dres Prešova, ale do vzájomných súbojov so Svidníkom ako funkcionár Slávie po dohode klubov nezasiahne.

Odchádzajúcich hráčov vo Svidníku nahradili zaujímavými posilami aj s reprezentačnými skúsenosťami. Libero Marián Vitko sa ako svidnícky rodák vrátil domov z maďarskej Kazincbarciky, smečiar Michal Petráš strávil v zahraničí uplynulé štyri sezóny (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko) a so Svidníkom sa dohodol na otvorenej zmluve. "Mišo je ambiciózny volejbalista. V prípade, že si nájde lepší klub v zahraničí, bude môcť odísť. Samozrejme, bol by som rád, ak by u nás zostal do konca sezóny," priblížil Tholt.

Smečiar Michal Petráš si v nemeckom Friedrichshafene zahral v predminulej sezóne pod vedením trénera Vitala Heynena aj v Lige majstrov. FOTO: VfB Friedrichshafen

Smečiar Michal Petráš si v nemeckom Friedrichshafene zahral v predminulej sezóne pod vedením trénera Vitala Heynena aj v Lige majstrov. FOTO: VfB Friedrichshafen

Na smečiarsky post získala Slávia aj bývalého mládežníckeho reprezentanta Šimona Kozáka, ktorý počas ostatných dvoch rokov hrával v Česku (Lvi Praha, Beskydy) a z nižšej francúzskej súťaže sa vrátil domov Šimon Gula. Na nahrávke dostanú príležitosť navrátilec z Prešova Juraj Jurko a mládežnícky reprezentant Radovan Vitko, ktorý si s bratom Mariánom zahrá v tíme premiérovo.

Dôležitou postavou v tíme by mal už štvrtú sezónu byť poľský univerzál Lukasz Pietrzak. "Teším sa, že u nás zostal, je pre nás dlhodobo oporou. Takisto je pre nás veľmi dobrou správou, že nám ešte pomôže aj blokár Tibor Matušovský. Tím prešiel obmenou, v prípravných zápasoch však výkonnosť stúpala a mal som z nej naozaj dobrý pocit. Súťaž bude určite kvôli karanténam a dohrávkam špecifická a taktiež vyrovnaná. Naším cieľom je pobiť sa o prvú štvorku a v závere sezóny zabojovať o medailové pozície," uzavrel Tholt.

Káder volejbalistov TJ Slávia Svidník pred sezónou 2020/2021:
nahrávači: Radovan Vitko, Juraj Jurko
smečiari: Michal Petráš, Šimon Kozák, Šimon Gula, Erik Gulák
blokári: Tibor Matušovský, Daniel Šellong, Patrik Marjov
univerzáli: Lukasz Pietrzak (Poľ.), Bazil Horňák
liberá: Marián Vitko, Branislav Paňko
tréner: Peter Tholt

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #