Summer Beach Tour sa vracia na východ, v Prešove šanca na triumf pre ďalších

07. 08. 2020 - SVF

Barbora Tokošová v akcii. S Janou Šimanicovou sú favoritkami na triumf v Prešove. FOTO: TASR

Séria majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale Summer Beach Tour 2020 bude cez víkend pokračovať šiestym turnajom, beachvolejbalisti budú bojovať o ďalšie body v Prešove na ďalšom podujatí kategórie B. Hlavná súťaž pre 12 tímov v areáli prešovského Beachclubu sa bude hrať systémom dvojitej eliminácie, v piatkovej kvalifikácii sa hrá v oboch kategóriách o štyri miestenky.

Dvojice, ktoré sa v doterajšom priebehu série tešili z turnajových triumfov, sa v Prešove nepredstavia, čo otvára cestu ďalším párom. Medzi ženami sú najväčšími favoritkami najvyššie nasadené Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou, ktoré skončili tretie na Patrónke, v Košiciach (A) aj minulý víkend v Skalici.

Turnajovými dvojkami sú Veronika Podhradská s Dorotou Nebusovou, trojkami Daša Batešková so Zuzanou Vagaskou a štvorkami Karolína Majerníková s Patríciou Černou. Podhradská s Majerníkovou sa pri spoločnom štarte v Košiciach (B) dostali až do finále, teraz budú o úspech bojovať s inými spoluhráčkami.  

V mužskej kategórii sa predstaví jeden z obhajcov vlaňajšieho titulu Michal Kollár, s Mariánom Klimom nasadené jednotky. Ich najvážnejšími konkurentmi by podľa papierových predpokladov mali byť dvojky turnaja Ivan Povrazník a Ján Halaj. Povrazník v doterajšom priebehu série získal ešte po boku Pavla Bartíka bronz v Košiciach (B) a striebro v Skalici.

Z pozície nasadených trojok vstúpia do turnaja Kamil Pavlinský a Martin Petro, štvorkami sú Lukáš Brilla a Martin Zavacký. Voľnú kartu dostali skúsení "šestkoví" hráči Michal Hudák a Miloš Labik, ktorí sú nasadení ako piati.

Summer Beach Tour vyvrcholí o dva týždne (22. - 23. 8.) na bratislavskom Draždiaku finálovým turnajom. Nedeľňajšie finálové zápasy o tituly majstrov Slovenska prinesie RTVS v priamych prenosoch na Dvojke od 14.55 h. Budúci týždeň (15. - 16. 8.) sú na programe ešte dva "béčkové" turnaje v Ružomberku a Strážskom.

Nasadenie, rozpis kvalifikácie a online výsledky turnaja v Prešove nájdete TU

Víťazi doterajších turnajov Summer Beach Tour 2020:
Bratislava-Patrónka (B) Marek LUDHA, Ľuboš NEMEC / Eva ELEKOVÁ, Ľubica ŠIPOŠOVÁ
Košice (B) Marek LUDHA, Ľuboš NEMEC / Silvia MURÍNOVÁ, Kristína HARMANOVÁ
Lieskovec pri Zvolene (A) Marek LUDHA, Ľuboš NEMEC / Eva ELEKOVÁ, Ľubica ŠIPOŠOVÁ
Košice (A) Marek LUDHA, Ľuboš NEMEC / Miroslava DUNÁROVÁ, Daniela RÉSOVÁ (ČR)
Skalica (A) Andrej PATÚC, Tomáš VOJKOVIČ / Miroslava DUNÁROVÁ, Daniela RÉSOVÁ (ČR)

Zostávajúci program Summer Beach Tour 2020:
Prešov (B) /8. - 9. augusta/
Ružomberok (B) /15. - 16. augusta/
Strážske (B) /15. - 16. augusta/
Bratislava-Draždiak (finále) /22. - 23. augusta/ - priamy prenos finálových zápasov na Dvojke RTVS v nedeľu 23. 8. od 14.55 h

Grafika: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #