Štvrté kolo patrilo domácim. Zvíťazili Projekt RD, Brusno, Nitra aj VKP

13. 10. 2021 - SVF + kluby

Hráčky UKF Nitra si doma poradili s Prešovom. FOTO: Miroslav Slávik

V zápasoch stredajšieho 4. kola základnej časti volejbalovej extraligy žien sa z plného bodového zisku tešili domáce tímy. Mládežnícky Projekt RD si v Nitre poradil s VK Nové Mesto nad Váhom 3:1 po obrate z 0:1 a dovtedajšiemu lídrovi pripravil prvú prehru v sezóne.

V ďalších troch dueloch víťazi nestratili ani set - VKP Bratislava uspel v súboji nováčikov proti ŠVK Pezinok, Pirane Brusno na lavičke s novým bulharským trénerom Kristianom Michailovom zdolali Hit UCM Trnava a Volley project UKF Nitra zvíťazil nad VK Prešov.

V neúplnej tabuľke je vďaka lepšiemu pomeru setov novým lídrom družstvo VKP, ktoré má rovnako ako Nové Mesto a Projekt RD na konte 9 bodov a bilanciu 3-1. Bez bodu sú po troch odohraných zápasoch tímy Trnavy a Pezinka.

Extraliga žien - základná časť - 4. kolo - streda:

PROJEKT RD SVF - VK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 3:1 (-25, 17, 16, 24)
Rozhodovali: Tiršel a Štěpánek

Projekt RD: Jozeková 11, K. Slivková 7, Siládiová 12, Valentová 15, Baráthová 8, S. Slivková 5, liberá Justhová a Miková (Štermenská 0, Dreisigová 0). Tréner: M. Maličký.
Nové Mesto: Vassová 0, Čierna 3, Balberčáková 6, Veliká 8, Martáková 12, Háberová 9, libero Bojňanská (Rešutíková 3, Poláčiková 1, Viedenská 4). Tréner: J. Šujan.

Hráčky zápasu: Deana Valentová (Projekt RD) - Tatiana Bojňanská (Nové Mesto)

Marek Maličký, tréner Projektu RD: "Ďalšie víťazstvo, fantázia. Dievčatá skvelo dodržali pokyny, Novomešťanky sa nám podarilo 14-krát zablokovať. Naopak, dnes sme sa nevedeli zo začiatku trafiť do podania, ako sme zvyknutí a v prvom sete sme od stavu 20 trikrát pokazili servis, čo nás stálo prvý set. Postupne sme sa však zlepšili aj v tejto činnosti. Dôležité je, že sme hrali aj z ťažkých lôpt odvážne. Nebol to ľahký zápas ani ideálny výkon, no víťazstvo teší a je to odmena za našu tvrdú prácu."

Marína Siládiová, univerzálka Projektu RD: "V prvom sete sme robili veľmi veľa chýb, hlúposti, pomaly sme sa rozbiehali. V druhom sete to bolo lepšie, ale stále nie náš štandard. V ostatných setoch sme zlepšili všetky herné činnosti a už sme sa do toho dostávali, náš výkon sa stupňoval. Výhra nás, samozrejme, teší, ideme teraz zregenerovať a pripravovať sa na Pezinok."

Juraj Šujan, tréner Nového Mesta: "Dnes sme sa nemohli spoľahnúť na kvalitné podanie, ktoré nám bolo v predošlých zápasoch oporou. Miestami to vyzeralo, že ani nechceme zahájiť hru. Mladé súperky boli na nás v obrane dobre pripravené a nám veľmi dlho trvalo zareagovať na taktické pokyny. Na sieti dominoval súper. Mali sme príležitosti po dobre ubránených loptách v poli, žiaľ, v našej útočnej fáze hry chýbala myšlienka a potrebná dávka drzosti, aby sme si zaslúžili tento zápas vyhrať. Mladým reprezentantkám gratulujeme k zaslúženému víťazstvu. K príprave na dnešné stretnutie nemôžem nič vytknúť, naopak, väčšina spravila niečo naviac. Sústredíme sa už na ďalší zápas."

Denisa Martáková, smečiarka a kapitánka Nového Mesta: "Vedeli sme, aký súper nás čaká - mladé reprezentantky, ktoré nemajú čo stratiť, bojujú, sú dravé a drzé. V hlavách sme mali jasno - nič nepodceniť. Začiatok zápasu sme začali vláčne, bez razancie v útoku. Tak ako nás v minulom zápase zdobil servis, teraz nám úplne odišiel. Vedeli sme, kde majú mladé hráčky nedostatky, ale nevyužili sme to. Hlavy hore, aj takéto dni musia byť. Chválim mladé reprezentantky za ich bojovnosť, na našej strane chválim liberku Táňu Bojňanskú, na ktorú bolo v poli spoľahnutie."

FOTO: Projekt RD SVF

VK PIRANE BRUSNO - HIT UCM TRNAVA 3:0 (19, 20, 18)
Rozhodovali: Holčík a Andrejčák, 120 divákov

Brusno: Kánová 12, T. Podhradská 5, Belisariová 14, S. Dlhošová 9, Nikičová 11, Vrabcová 3, libero Tomková (Kvasnová 1, T. Dlhošová 0). Tréner: K. Michailov.
Trnava: Grófová 4, Povrazníková 9, Sukovská 1, Zámožíková 10, Poláčková 4, Límová 3, liberá Pagáčová a Magulová (Červeňáková 0, Sivičeková 0, Tomčíková 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Natália Vrabcová (Brusno) - Tatiana Grófová (Trnava)

Kristian Michailov, tréner Brusna: "Výborný debut, skvelý zápas! Som na Slovensku 24 hodín a už sa tešíme z prvého hladkého víťazstva 3:0. Odohrali sme dobrý zápas, tento výsledok je pre nás po víkendovej prehre veľmi dôležitý. Z výhry sa veľmi teším a už sa sústredíme na ďalší víkendový súboj. Družstvu Trnavy želám v ďalších zápasoch veľa šťastia."

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Prvý a druhý set sme mali solídne rozohratý. Žiaľ, neustáli sme prihrávku vždy v sérii, čo nás pripravilo o koncovky. V tretom sete sme nakopili nejaké chyby, z čoho pramenil výrazný bodový rozdiel. Snažili sme sa pritlačiť na podaní, žiaľ, nedokázali sme sa už na súpera dotiahnuť."

Tatiana Grófová, nahrávačka a kapitánka Trnavy: "Dnešný zápas bol z našej strany bojovný, hrali sme tak, ako sme si povedali. Škoda nevyužitej šance vedenia v prvom aj druhom sete. Posledný set sme si nepomohli na servise, a to sa odzrkadlilo aj na výsledku. Neskláňame hlavy a sústredíme sa na ďalší zápas."

VOLLEY PROJECT UKF NITRA - VK PREŠOV 3:0 (17, 21, 18)
Rozhodovali: Moravčík a Královič, 60 divákov

UKF Nitra: R. Vojtechová 7, Hudecová 12, Konárová 8, Vanessa 13, Ana Flávia 4, Bodnárová 14, libero Laučíková. Tréner: F. Bočkay.
Prešov: Zubková 6, Lukáčová 5, Gécziová 2, Paulínyová 3, Chalupková 4, P. Kubová 8, libero Šromovská (L. Grocká 0, Pisarčíková 7, Novotná 0). Tréner: R. Németh.

Hráčky zápasu: Romana Hudecová (UKF Nitra) - Paula Kubová (Prešov)

František Bočkay, tréner UKF Nitra: "Dnes sme išli do zápasu s veľkým rešpektom, ako to bude vyzerať. Nie sme na tom ideálne. Prešov po perfektnom výkone proti Brusnu a my v zdravotnom polorozklade. Zvládli sme to, a to je dôležité."

Pavel Bernáth, asistent trénera UKF Nitra: "Papierového favorita sme  zaskočili podaním a blokom, a tak sme si vybojovali prvé trojbodové víťazstvo v sezóne."

Roman Németh, tréner Prešova: "Rýchlo a bezbolestne sme súperovi odovzdali tri body. Viazla nám prvá a druhá lopta, k tomu nedodržanie pokynov a bolo hotovo."

Michal Červeň, asistent trénera Prešova: "Z našej strany to bolo nepozerateľné, oproti zápasu s Brusnom nie je čo hodnotiť."

FOTO: Miroslav Slávik

VKP BRATISLAVA - ŠVK PEZINOK 3:0 (18, 14, 17)
Rozhodovali: Dovičovič a Sarka

VKP: Snopková 2, Fartelová 6, Smiešková 7, Písečná 10, Kasprzaková 10, Sahinová 7, libero Mattová (V. Kováčová 0, Boledovičová 2, Kohútová 2, Frolová 1). Tréner: J. Hančák.
Pezinok: Krajčiová 0, Benčuriková 10, Cziborová 2, Urbanová 2, Štepanovská 9, Režná 3, liberá T. Kováčová a Marcinková (Tahotná 4, Rarigová 2, Jankovičová 0). Tréner: L. Popeláš.

Hráčky zápasu: Ecem Sahinová (VKP) - Dominika Krajčiová (Pezinok)

Jaroslav Hančák, tréner VKP: "Gratulujem dievčatám k ďalšej výhre. Prvý set bol z našej strany veľmi nervózny, neskôr sme sa upokojili, zlepšili sme veci v útoku, na servise a v obrane a ďalší priebeh sme mali pod kontrolou. Mrzí ma len to, že stále hráme zbrklo v obrane aj v jednoduchších situáciách, na tom musíme pracovať."

Ladislav Popeláš, tréner Pezinka: "Do každého zápasu ideme s cieľom získať set, ak sa podarí, niekedy aj viac. Dnes to začalo dobre, viedli sme 10:4, ale potom domáce zvýšili obrátky, najmä na servise. Začali sme sa trápiť s prihrávkou a až do konca zápasu sme sa topili v mori vlastných chýb. S takýmto výkonom nemôžeme pomýšľať na úspech."

FOTO: VKP/Michal Špánik

Program, tabuľku, štatistiky a live prenosy nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SRAUTO LAMAČMIKASA Contact - Fourteen
  • reklamní partneriERREAGERFLORHUDOS
  • reklamní partneri  RonaKV REZAC MILLENNIUM
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUERKAVOHOLIK
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #