Štvorstretnutie oblastí v Liptovskom Hrádku

19. 10. 2017 - SVF

4-stretnutie oblastí v Liptovskom Hrádku. FOTO: SVF

V dňoch 17.10. a 18.10. 2017 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnilo testovanie dievčat ročník narodenia 2004 a mladšie v rámci projektu 4-stretnutie oblastí. Samotnému celoslovenskému výberu predchádzali výbery v jednotlivých oblastiach, ktoré si riadili určení tréneri.

Výberu vo forme 4-stretnutia sa v Liptovskom Hrádku zúčastnilo 56 vybraných dievčat z 24 volejbalových klubov (ŠŠK Bilíkova Bratislava, Slávia UK Bratislava, ŠVK Pezinok, VK Studienka, ZK IMA VK Bratislava, VKM Piešťany, Palas VK levice, VK Skalica, 1. VK Púchov, COP Nitra, MVK Nové Mesto nad Váhom, TJ Lokomotíva Čadca, ŠVK Tatran Banská Bystrica, VK Iskra Hnúšťa, VK Kúpele Brusno, ŠKM Liptovský Hrádok, VA, Žilina, MVK Stropkov, VK Spišská Nová Ves, VK Junior 2012 Poprad, MVK Snina, ŠK Komenského Svidník, KV MŠK OKTAN Kežmarok, ŠK ELBA Prešov).

Riadením samotného výberu bol poverený tréner Marek Maličký, ktorému asistovali tréneri klubov, ktorí sa výberu v L. Hrádku zúčastnili. V prvej časti výberu absolvovali dievčatá meranie somatických parametrov a meranie všeobecných a špeciálnych motorických schopností. Následne prebehlo hodnotenie herných činnosti jednotlivca a to za každú oblasť samostatne, čo bolo zaznamenané aj na videozáznam.


Na druhý deň dievčatá odohrali medzi sebou vzájomné zápasy po jednotlivých oblastiach. S prihliadnutím na časový priestor sa tréneri zhodli odohrať zápasy na dva hrané sety. Družstvá z oblastí boli vyžrebované do semifinálových zápasov a to SF1 oblasť východ proti oblasti západ a SF2 oblasť stred verzus oblasť Bratislava. Družstvá ktoré prehrali v semifinále si následne proti sebe zahrali a to boli dievčatá z oblasť Bratislava a oblasť západ. V tomto zápase zvíťazilo družstvo zo západu 2:0 (25:21, 25:19 . Víťazné družstvá semifinálových zápasov družstvo zo stredu a východu odohrali medzi sebou pomyselné finále. V tomto zápase sa viac darilo hráčkam z východného Slovenska a zápas vyhrali 2:0 (27:25, 25:16)

"Opätovne sme našli v Liptovskom Hrádku výborné športové prostredie, celý výber prebehol bez najmenších problémov, všetky požiadavky trénerov boli splnené, za čo treba vysloviť poďakovanie domácim trénerom V. Vyšnému, M. Čabajovej a P. Gerecovi. Zároveň by som chcel poďakovať všetkým trénerom zo Slovenska, ktorí sa do výberu zapojili a na 4-stretnutie oblastí poslali tie najlepšie hráčky ktoré sa v súčasnosti na Slovensku v ročníku 2004 a mladšie nachádzajú. Chcel by som však poznamenať, že týmto výberom sa ukončila prvá fázu výberu a do konca roka je v pláne zrealizovať ešte dva samostatné výbery a to jeden pre oblasti Bratislava/západ a druhý pre oblasti stred/východ. Dievčatá narodené v roku 2004 a ml., ktoré sa z akýchkoľvek príčin nemohli výberu v Liptovskom Hrádku zúčastniť budú mať ďalšiu šancu zaradiť sa medzi hráčky, ktoré by nás v budúcnosti mohli úspešne reprezentovať na medzinárodných podujatiach Záverom by som chcel poďakovať menovite trénerom, ktorí pracovali na zostavení výberu v jednotlivých oblastiach a zúčastnili sa celoslovenského výberu  – N. Babjakovej, S. Demetrovičovi, A. Vydrovej, M. Suchánkovi, D. Adrisíkovi, M. Čabajovej, M. Kumimu, V. Mikovi, E. Kosekovej, P. Trubačíkovi," povedal koordinátor mládeže SVF Jozef Mihalco.

TU nájdete výsledky somatických a motorických meraní.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #