STRABAG získal prvý titul a teší sa aj z double

14. 04. 2018 - SITA, SVF, TASR

STRABAG oslavuje premiérový titul. FOTO: Pavol Uhrin, fotosport.sk

Volejbalistky Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava premiérovo získali titul v slovenskej extralige. V sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play-off ročníka 2017/2018 zvíťazili tesne 3:2 v ŠH Mladosť na palubovke svojho mestského rivala a obhajcu prvenstva Slávia EU Bratislava a v sérii triumfovali 3:1 na zápasy.

Vo finále domáce prostredie až do soboty bolo dokonalou výhodou: Strabag na úvod v Dome športu uspel 3:2, následne Slávia doma rovnako 3:2, po treťom meraní síl sa opäť tešil Strabag (3:1), ktorý triumfoval aj vo štvrtom súboji - na ihrisku rivala. Víťaz základnej i nadstavbovej časti extraligy Strabag FTVŠ UK je úradujúci šampión národného pohára, v sobotu teda spečatil zisk double.

Tieto družstvá bojovali o titul aj v minulom ročníku, Strabag FTVŠ UK vtedy pod názvom 1. Bratislavský volejbalový klub. Vlani Slávia EU vo finále uspela 3:0 na zápasy. Od vzniku samostatnej slovenskej extraligy nechýbal VK Slávia EU Bratislava vo finále extraligy ani raz. Vlani pri svojej 25. finálovej účasti vybojoval rekordný sedemnásty titul, tretí v sérii; v sobotu Strabag prerušil jeho kraľovanie.

STRABAG za triumf v extralige získal prémiu 6000 eur a majstrovský pohár, ktorý im odovzdal prezident Slovenskej volejbalovej federácie Martin Kraščenič.

Slovenská extraliga volejbalistiek 2017/2018 - finále play-off (hralo sa na tri víťazstvá) - štvrtý zápas - sobota:
Slávia EU Bratislava - Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 2:3 (22, -22, -23, 24, -13)
/konečný výsledok série 1:3, Strabag FTVŠ UK Bratislava získal titul/
Rozhodovali: Sarka a Královič, 600 divákov.
Slávia: Töröková 3, Fričová 23, Herdová 7, Reháková 13, Šepeľová 3, Szabóová 14, libero Valachová (Šunderlíková 6, Kuciaková 7, Widerman 0, Sedláčková 0). Tréner: M. Matušov.
STRABAG: Ševarika 17, Cigániková 17, Radonjič 10, Hudecová 19, Candráková 12, Ovečková 6, liberá Nikmonová a Jančová (Salanciová 1, Hronská 0, Ramajová 0, Písečná 0). Tréner: T. Varga.

Hlasy po zápase:

Michal Matušov, tréner Slávie: "Zastavilo nás prerušenie zápasu v piatom sete, keď sme boli dobre rozbehnutí. Odvtedy sme si nevedeli poriadne prihrať loptu a tam sa to celé lámalo. Od začiatku sezóny sme pracovali na výchove s mladými a slovenskými hráčkami, nestačilo to na STRABAG. Gratulujem im k titulu, získali ho zaslúžene."

Tomáš Varga, tréner STRABAG-u: "Séria bola veľmi vyrovnaná. Slávia je tradičným účastníkom finále a vždy má tie najvyššie ciele. Slávia bojovala, nemala čo stratiť a riskovala, ale my sme sa s tým vyrovnali. Chceli sme hrať trpezlivo, vo viacerých pasážach sa nám to darilo a hlavne sme viac bojovali. Štvrtý set sme dobre začali, ale potom sme sa zasekli v jednom postavení a prilíš sme sa ponáhľali za výsledkom. Veľmi sa teším, že sme bojovnosťou vyhrali. Naše hráčky ukázali, že vedia hrať volejbal aj v ťažkých zápasoch a sme radi, že sme zakončili sezónu ziskom double. Spravili sme kus dobrej roboty a ukázali sme nielen doma, že vieme hrať dobrý volejbal."

Karin Šunderlíková, univerzálka Slávie: "Je to určite veľké sklamanie. Súperky nás zatlačili servisom, mali sme problémy s príjmom. Navyše sme robili hlúpe chyby a to boli hlavné príčiny našej prehry. Určite to zamrzí, že sme nezískali titul, alebo si aspoň nevynútili piaty zápas, ale život ide ďalej. Po tejto prehre mám oveľa väčšiu motiváciu makať na sebe ešte viac."

Romana Hudecová, smečiarka STRABAG-u: "Snažím sa v každom klube podávať čo najlepšie výkony, v minulosti to bolo v Slávii a teraz v STRABAG-u. Baby zo Slávie poznám, sú to veľké bojovníčky, pre nich nie je žiadna lopta stratená. Titul je krásny, určite ho teraz poriadne oslávime. Prestávka v piatom sete nám asi pomohla. Prehrávali sme, už sme nemali čo stratiť. Zavreli sme oči a búchali do toho, nechceli sme pripustiť, aby sa hralo ešte v stredu. Čo sa týka ďalšej sezóny, budeme mať opäť najvyššie ciele a verím, že sa nám podarí uspieť aj v MEVZA Cupe, v ktorom sa nám tento rok nedarilo."

Prehľad majsteriek SR vo volejbale:
2018 STRABAG VC FTVŠ UK Bratislava
2017 Slávia EU Bratislava
2016 Slávia EU Bratislava
2015 Slávia EU Bratislava
2014 Doprastav Bratislava
2013 Slávia EU Bratislava
2012 Doprastav Bratislava
2011 Slávia UK EU Bratislava
2010 Slávia UK Bratislava
2009 Doprastav Bratislava
2008 Slávia UK Bratislava
2007 OMS Senica
2006 OMS Senica
2005 OMS SH Senica
2004 Slávia UK Bratislava
2003 Slávia UK Bratislava
2002 Slávia UK Bratislava
2001 Slávia UK Bratislava
2000 Slávia UK Bratislava
1999 Slávia UK Bratislava
1998 Slávia UK Bratislava
1997 S.P.A.S.A. Žilina
1996 S.P.A.S.A. Žilina
1995 Slávia UK Bratislava
1994 Slávia UK Bratislava
1993 Slávia UK Bratislava

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #