STRABAG zdolal bosnianske Gacko hladko 3:0

14. 12. 2017 - Filip Hudec, SVF

V útoku Srbka Radonjič. STRABAG zdolal Gacko bez problémov 3:0. FOTO: TASR

Volejbalistky STRABAG Volleyball Club vyhrali v prvom zápase 16-finále Challenge Cupu nad tímom ŽOK Gacko hladko 3:0 a pred odvetou, ktorá sa uskutoční 11. januára v Bosne a Hercegovine si zverenkyne Tomáš Vargu vytvorili výbornú pozíciu na postup. Duel sa hral v bratislavskej hale Mladosť.

Challenge Cup - 1. zápas 16-finále:
STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava - ŽOK Gacko (Bos. a Herc.) 3:0 (16, 13,
Zápas trval: 72 minút. Rozhodovali: Prozorov (Mold.) a Rentzschová (Nem.), 200 divákov.
STRABAG: Ovečková 8, Salanciová 14, Cigániková 7, Radojnič 10, Ševarika 14, Candráková 9, libero Nikmonová. Tréner: T. Varga.
Gacko: Salatič 6, Koulla 0, K. Popovič 9, Teševič 8, Vitkovič 6, Khavalkina 5, libero Boljanovič (Buha 0, Jaglučič 2). Tréner: S. Slijepčevič.

STRABAG si hneď v úvode vypracoval trojbodový náskok, keď na 4:1 upravila esom nová posila Salanciová. Bosnianky potom vyrovnali na 5:5 a držali kontakt s favoritom, ale v druhej polovici setu zverenkyne trénera Tomáša Vargu jasne dominovali. Po Ševarikovej útoku z doskoku bolo 15:9 a keď dala dve esá za sebou Ovečková viedli domáce už 20:9. STRABAG vyhral prvý set jasne 25:16.

Volejbalistky @strabag_volleyball_club hrajú Challenge Cup s bosnianskym ZOK Gacko. Vyzera to na 3:0 v hale Mladosť 👍

A post shared by Slovak Volleyball Federation (@slovakvolleyball) on

Slovenky pokračovali v dobrom aj v úvode druhého setu a od začiatku si vypracoval viacbodový náskok. Domáce hráčky dobre podávali, s čím mali Bosnianky veľké problémy a ťažko sa presadzovali v útoku. Po Candrákovej bloku viedol STRABAG už 17:8 a smeroval za hladkým víťazstvom aj v druhom sete. Ten vyhral 25:13.

STRABAG v hale Mladosť dominoval aj v ďalšom priebehu a držal opraty zápasu pevne v rukách. Po smeči Radojnič a bloku Cigánikovej vyhrával v treťom sete 14:6. Gacko potom znížili na 14:17, ale nápor súpera odrazila esom Cigániková a domáce viedli 19:14. Bosnianky sa však nevzdali a pri podaní Teševičovej sa priblížili na rozdiel jedného bodu (19:18) a onedlho bolo dokonca vyrovnané 21:21. Záver však patril domácim, ktoré ukončili duel sériou štyroch bodov, vyhrali 25:21 a celý duel zaslúžene 3:0.

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "Vyšla nám taktika, ktorú sme si na zápas stanovili. Veľmi dobre a účinne sme podávali a podarilo sa nám ich ubrániť už na sieti. V závere tretieho setu súper ešte zápas zdramatizoval, išlo z našej strany o stratu koncentrácie. Hráčky si už mysleli, že je zápas vyhratý, ale už na druhom technickom timeoute som ich nabádal, nech sa koncentrujú, pretože súper sa určite nevzdá a bude bojovaž až do konca. Myslím, že Gacko je hrateľné družstvo aj u nich doma. Odveta je však až v januári, medzitým nás čaká ťažké rekondičná časť a domáci turnaj v MEVZA Cupe, ale na odvetu budeme pripravení."