STRABAG v stredu privíta ruský Krasnodar. Varga: Bude to volejbalový sviatok

06. 02. 2018 - SITA, SVF

STRABAG privíta v stredu večer ruský Krasnodar. FOTO: TASR

S cieľom potrápiť favorita nastúpia domáce hráčky STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava proti favorizovanému družstvu ruského Dinama Krasnodar na stredajšiu odvetu osemfinále Challenge Cupu 2017/2018.

V prvom meraní síl pred dvoma týždňami Rusky doma uspeli 3:0 (10, 18, 15), v odvete v ŠH Mladosť (20.00 h) im postačí na postup zisk dvoch setov; zverenky Tomáša Vargu musia zvíťaziť 3:0 alebo 3:1 a následne uspieť aj v zlatom sete do 15 bodov. Zápas rozhodujú Pedro Lopes Pinto z Portugalska a Slovinec Marko Seifried. Krasnodar je šampión Challenge Cupu z ročníka 2012/2013, práve v tej sezóne v osemfinále prekonal vtedajší Doprastav Bratislava (vonku i doma 3:0).

Najväčšou hviezdou Krasnodaru je 40-ročná legenda Ľubov Sokolovová (známa aj pod dievčenským priezviskom Šaškovová). Dvojnásobná majsterka sveta 2006 a 2010, dvojnásobná strieborná olympijská medailistka 2000 a 2004 a dvojnásobná majsterka Európy 1999 a 2001 sa do jeho kádra vrátila po tom, ako v máji 2016 v jeho drese pôvodne ukončila kariéru.

"V prvom zápase sme mali možnosť spoznať ich kvalitu. Pred odvetou nemôžeme mať veľké oči. Je dôležité, aby sme po náročnom víkende a triumfe v Slovenskom pohári ten zápas zvládli na vysokej úrovni. K tomu budem nabádať hráčky, aby bojovali a urobili maximum pre dobrý výsledok. Našťastie, všetky dievčatá sú v poriadku a aj keď nejaké boľačky sú, na takýto súboj sa, samozrejme, tešia," povedal pre agentúru SITA kormidelník čerstvého víťaza Slovenského pohára Tomáš Varga a doplnil: "Je to športový sviatok pre všetkých, ktorí majú radi volejbal. Nemáme možnosť na našich palubovkách často sledovať ruskú školu; Krasnodar hrá trochu iný volejbal ako ten, ktorý u nás vidieť. Dinamo je kvalitný súper a veľká motivácia. Som presvedčený, že ľudia, ktorí prídu, si prídu na svoje - a verím, že aj našou zásluhou."STRABAG FTVŠ UK je posledným zástupcom SR v tohtosezónnych pohárových súťažiach pod hlavičkou Európskej volejbalovej konfederácie (CEV). V šestnásťfinále si poradil s bosnianskym ŽOK Gacko (doma i vonku 3:0), Krasnodar prešiel cez rakúsky UVC Holding Graz (vonku 3:2, doma 3:0). Víťaz tejto osemfinálovej konfrontácie nastúpi vo štvrťfinále proti fínskemu OrPo Orivesi alebo českému TJ Ostrava. V dueli v Orivesi český zástupca zvíťazil 3:0, odveta v Ostrave je na programe v stredu o 18.00 h.

Super výmena v prvom zápase v Krasnodare

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #