STRABAG uchmatol Krasnodaru set. S Challenge Cupom sa lúči so zdvihnutou hlavou

07. 02. 2018 - SVF

STRABAG odohral s favorizovaným Krasndarom výborný zápas. FOTO: Pavol Uhrin.

Volejbalistky STRABAG Volleyball Club prehrali v odvetnom zápase osemfinále Challenge Cupu s ruským tímom Dinamo Krasnodar 1:3 a lúčia sa s pohárovou Európu. Zverenkyne trénera Tomáša Vargu podali s veľkým favoritom sympatický výkon a diváci v hale Mladosť videli kvalitný volejbal. Krasnodar sa vo štvrťfinále stretne s Ostravou.

Challenge Cup, odveta osemfinále - ŠH Mladosť:
STRABAG Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava - Dinamo Krasnodar (Rus.) 1:3 (-16, -24, 22, -14) - štatistika
/prvý zápas 0:3, postúpil Krasnodar/
Zápas trval: 110 minút. Rozhodovali: Lopes Pinto (Port.) a Seifried (Slovin.), 400 divákov.
STRABAG: Cigániková 9, Radonjič 13, Ševarika 9, Candráková 11, Ovečková 5, Salanciová 18, libero Nikmonová (Písečná 2, Ramajová 0, Hudecová 1, Hronská 0). Tréner: T. Varga.
Dinamo: Smirnovová 10, Bogovskaja 8, Podskalnaja 14, Nosovová 3, Sperskaiteová 16, Perepelkinová 11, liberá Bibinová a Treťjakovová (Biardaová 5, Pipunyrovová 0, Zubareva 2, Mišaginová 0). Tréner: K. Ušakov.

STRABAG držal v prvej polovici s veľkým favoritom krok a v úvode viedol 3:1. Rusky postupne dominovali čoraz viac, dobre podávali aj bránili a na druhom technickom timeoute viedli 16:10. Čerstvý víťaz Slovenského pohára STRABAG sa ťažko presadzoval proti vysokým ruským hráčkam, ale zverenkyne trénera Vargu hrali bojovne, čo ocenili aj diváci v slušne zaplnenej hala Mladosť. Krasnodar si náskok v prvom sete postrážil a vyhral 25:16.


V sympatickom výkone pokračoval STRABAG aj v druhom sete a hoci mal spočiatku manko, dotiahol sa na 9:9. Rusky hrali strojovo, bezchybne a trestali každé zaváhanie domáceho tímu. Krasnodar vytváral tlak servisom, následne dobre bránil a po bloku kapitánky Perepelkinovej viedol 17:12. Blokom Ovečkovej znížili Bratislavčanky na 14:17 a po útoku Candrákovej bolo 15:18. STRABAG sa držal v hre o zisk setu. Potom krásnu a dlhú výmenu ukončila blokom Salanciová a dostala svoj tím na rozdiel dvoch bodov - 16:18. Rusky potom ušli na na päť bodov, ale po troch esách Salanciovej za sebou znížil STRABAG na 21:22. V koncovke domáce dokonca vyrovnali na 24:24, ale Rusky napokon vyhral set tesne 26:24 a spečatili postup do štvrťfinále.

Tréner Krasnodaru nenechal nič na náhodu a nechal na ihrisku základnú zostavu. STRABAG však začal dobre a po dvoch esách Radonjičovej a dvoch blokoch Candrákovej viedol 9:3. Dinamo zaplo, postupne znižovalo a po bloku Sperskaiteová vyrovnalo na 10:10. Domáce však pokračovali v kvalitnom výkone a na druhom technickom timeoute vyhrávali 16:14. Rusky pred koncovkou otočili po ese Nosovovej na 19:18 vo svoj prospech. STRABAG potom otočil z 18:21 na 22:21, keď dala dve esá Candráková. Domáce volejbalistky napokon vyhrali 25:22 a uchmatli favoritovi cenný set.

Štvrté dejstvo bolo spočiatku vyrovnané, ale potom Rusky kvalitným servisom odskočili na 16:10, posledný set vyhral 25:14 a celý duel 3:1.

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "Nielen, že sme zobrali favoritovi set, ale mali sme veľmi dobré štatistiky a preto musím byť spokojný. Vyzdvihol by som 16 blokov, proti takémuto družstvu je to veľmi dobré číslo. Každá jedna hráčka, ktorá nastúpila odviedla dobrý výkon si zaslúži pochvalu. Pomohlo nám každé jedno striedanie, aj po timeoutoch sme dokázali hrať dobre, nepoľavili sme v koncentrácii a myslím, že sme odohrali dobrý zápas proti favoritovi. Pred zápasom som nemuseli hráčky zvlášť motivovať, zápas s ruským tímom bol pre nás darčekom. Som rád, že sa prišlo pozrieť tak veľa ľudí a ďakujem im, že nás podporovali."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #