STRABAG sa v utorok predstaví v Krasnodare. Varga: Pokúsime sa uhrať čo najlepší výsledok

22. 01. 2018 - Filip Hudec, SVF

Tomáš Varga počas timeoutu so svojimi hráčkami. FOTO: FB, 1. Bratislavský volejbalový klub

Posledný slovenský zástupca v pohárovej Európe STRABAG Volleyball Club stojí na prahu osemfinálovej účasti v Challenge Cupe. Zverenkyne trénera Tomáša Vargu sa už v utorok o 17:30 nášho času predstavia v prvom zápase osemfinále na palubovke favorizovaného ruského Krasnodaru. Do dejiska duelu odletel bratislavský tím v nedeľu z Viedne cez Moskvu, dnes má v Krasnodare na programe tréning. Odveta sa uskutoční v stredu 7. februára 2018 o 20:00 v športovej hale Mladosť.

Krasnodar je síce na chvoste najvyššej ruskej súťaže, keď z 15 duelov vyhral len jeden, ale každý tím v silnej súťaži sedemnásobných majsteriek sveta má obrovskú kvalitu. "Krasnodar bude v domácom prostredí silný a myslím, že na európsky pohár sa príde pozrieť veľa ľudí. Keď sa nám podarí viac trafiť do servisu a nezľakneme sa prostredia, tak by sme mohli odohrať dôstojný zápas. Rusky sú v pozícii jasného favorita, pokúsime sa uhrať čo najlepší výsledok," povedal ešte pred odletom do Ruska tréner Varga.

Dinamo Krasnodar angažovalo na záver sezóny 40-ročnú Ľubov Sokolovovú (známu aj pod dievčenským priezviskom Šaškovová). Dvojnásobná majsterka sveta 2006 a 2010, dvojnásobná strieborná olympijská medailistka 2000 a 2004 a dvojnásobná majsterka Európy 1999 a 2001 sa do jeho kádra vrátila po tom, ako v máji 2016 v jeho drese pôvodne ukončila kariéru. STRABAG si cestu do osemfinále vybojoval po dvoch víťazstvách v troch setoch s bosnianskym ŽOK Gacko. "Sme radi, že sme postúpili do osemfinále a máme možnosť konfrontovať sa s tímom z ruskej superligy. Už po žrebe Challenge Cupu bola toto jedna z našich motivácií, vedeli sme, že v prípade postupu cez Gacko sa môžeme stretnúť s Krasnodarom a na to sme sa tešili. S takýmto súperom sa často nestratávame, bude to náročné, ale verím, že si na svoje prídu v domácej odvete aj diváci," dodal Varga.

Krasnodar sa v Bratislave predstavil aj v roku 2013, takisto v rámci osemfinále Challenge Cupu proti vtedajšiemu Doprastavu Bratislava. Favorit vyhral najskôr doma 3:0 a potom rovnako v troch setoch aj v odvete v HANT Aréne.Líder našej extraligy má v posledných dňoch náročný program. Od začiatku roka už stihol odohrať dva zápasy na domácom turnaji MEVZA Cup, odvetu 16-finále Challenge Cupu v Bosne a tri extraligové duely. Ešte pred Slovenským pohárom v Prievidzi (2.-4. februára) čaká STRABAG 31. januára derby na palubovke Slávie EU v rámci 3. kola nadstavby. "Vedeli sme, že budeme mať náročný program a preto sme sa na to pripravili. Museli sme si trochu upraviť program, ale verím, že nám forma vyvrcholí v správny čas," uzavrel Varga. Z Ruska sa tím vracia v stredu deň po zápase po rovnakej trase Krasnodar - Moskva - Viedeň - Bratislava.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #