STRABAG prehral v Challenge Cupe v Krasnodare 0:3. Varga: Nemáme sa za čo hanbiť

23. 01. 2018 - SVF, SITA + Strabag Volleyball Club

STRABAG na palubovke silného Krasnodaru prehral 0:3. FOTO: CEV

Volejbalistky STRABAG Volleyball Club prehrali v prvom zápase osemfinále európskeho poháru Challenge Cup na palubovke Dinama Krasnodar 0:3. Favorizovaný ruský tím mal celý zápas pod kontrolou a nedovolil drámu.

Najvyrovnanejší bol druhý set, v ktorého úvode Bratislavčanky viedli, ale v jeho druhej polovici už dominovali Rusky. Odveta je na programe v stredu 7. februára o 20:00 v hale Mladosť.

Víťaz tejto konfrontácie vo štvrťfinále nastúpi proti fínskemu OrPo Orivesi alebo českému TJ Ostrava. Krasnodar je šampión Challenge Cupu z ročníka 2012/2013, práve v tej sezóne v osemfinále prekonal vtedajší Doprastav Bratislava (vonku i doma 3:0).

Challenge Cup, osemfinále - 1. zápas
Dinamo Krasnodar - Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava 3:0 (10, 18, 15) - štatistika
Zápas trval: 70 minút, rozhodovali: Avradimis (Gr.) a Harizanov (Bul.), 720 divákov.
Krasnodar: Sperskaite 7, Perepelkina 15, Smirnova 10, Pipunyrova 10, Podskalnaia 8, Nosova 4, liberá Tretyakova a Bibina (Biarda 0). Tréner: K. Ušakov.
STRABAG: Candráková 3, Ovečková 0, Salanciová 7, Cigániková 5, Radonjič 4, Ševarika 10, libero Nikmonová (Ramajová 0, Písečná 0, Hudecová 0). Tréner: T. Varga.

Tomáš Varga, tréner STRABAGU: "V prvom sete sme nastúpili nervózne a nevedeli sme sa na ničom chytiť. Hrali sme dlhé výmeny, ale žiaľ bez nášho bodu. Druhý set sme začali dobre. Podaním sme odtláčali súpera od siete a darilo sa nám bodovať priamo z útoku, čo proti vysokým hráčkam domácich vôbec nebolo jednoduché. Pred koncovkou sme urobili dve chyby, kde nám súper odskočil a už nás k ničomu nepustil. Tretí set sme začali rovnako dobre, potom v jednom postavení sme sa zasekli a bolo po zápase. Určite sa nemáme za čo hanbiť, hral sa dobrý volejbal na veľmi vysokej úrovni, ktorý si na Slovensku vôbec nevieme ani len predstaviť pokiaľ to nezažijeme. Určite sme sa veľa naučili a pozývame všetkych ľudí, ktorí majú volejbal radi, aby prišli na odvetu 7. februára do haly Mladosť."