Šport nedostal červenú. O víkendových zápasoch extraligy sa rozhodne vo štvrtok

30. 09. 2020 - SVF, TASR

Športovať sa môže, ale prakticky bez divákov. Úrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) v stredu rozhodol, že na športových podujatiach bude od 1. októbra do odvolania maximálny limit 50 účastníkov, a to bez rozdielu vonkajšieho alebo vnútorného podujatia. Nerealizoval sa teda návrh Ústredného krízového štábu SR, ktorý v pondelok kvôli šíreniu nového koronavírusu odporučil úplné prerušenie športových podujatí v krajine.

ÚVZ SR vydal v stredu rozhodnutie, na základe ktorého sa športovať môže, ale za prísnych hygienických opatrení a s limitovaným počtom účastníkov. V prípade, že počet osôb na športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora (účinkujúci, športovci, organizačný tím a pod.) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť - bez prítomnosti divákov. Pôvodne mali byť od štvrtka zakázané všetky hromadné podujatia s výnimkou tých, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín.

"Zápasy volejbalovej extraligy mužov aj žien, ako aj nižších a mládežníckych súťaží, sme schopní zorganizovať aj v prípade limitu pre maximálne 50 osôb v hale, aj keď v prípade najvyšších súťaží je to 'natesno'. Dočasne je tiež možné akceptovať zákaz účasti divákov," povedal súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay.

Súťažná komisia SVF v utorok informovala o dočasnom pozastavení súťaží na všetkých úrovniach, toto rozhodnutie však podliehalo schváleniu pôvodne navrhnutých opatrení Vládou SR, ku ktorému napokon v stredu neprišlo. Na základe aktuálnych informácií bude SK SVF vo štvrtok rozhodovať o ďalšom postupe, predovšetkým o tom, či sa cez víkend uskutočnia zápasy volejbalovej extraligy mužov (1. kolo) a žien (3. kolo).

"Viacero klubov reagovalo na pôvodne zverejnené informácie o zákaze podujatí a môže byť pre ne problém v krátkom čase zabezpečiť všetko potrebné. Záujmom SVF však je, aby sa zápasy odohrali v plánovaných termímoch, pretože nechceme, aby sa v tejto náročnej situácii kumulovali dohrávky," dodal Ľ. Stražay.

Presné opatrenia Úradu verejného zdravotníctva nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #