Spoločné hľadanie riešení online. Kluby chcú hrať extraligu, SVF predĺži termín prihlášok

20. 05. 2020 - SVF

Videokonferencia s klubmi. FOTO-koláž: SVF

V priebehu pondelka a utorka sa formou videokonferencie uskutočnilo rokovanie extraligových klubov mužov aj žien s prezidentom SVF a predstaviteľmi SVF. Počas oboch rokovaní sa prekonzultovali, vysvetlili a vymenili mnohé názory na aktuálnu situáciu v jednotlivých kluboch.

Vo viacerých kluboch boli zaznamenané vážne problémy s financovaním zo sponzorských zdrojov či zo zdrojov mestských alebo regionálnych. V rámci diskusie sa vysvetlili možnosti pomoci zo strany SVF, pričom pomoc bude prebiehať v niekoľkých fázach. V prvej fáze bude vypracovaný konkrétny finančný plán s prihliadnutím na spôsob a formu, ktoré SVF v rámci ekonomických a legislatívnych možností má. Za plán zodpovedá športový úsek SVF, a to do termínu porady klubov.

"V rámci diskusných príspevkov jednotlivých predstaviteľov klubov sa prekonzultovali niektoré termíny prípadných prihlášok do súťaží, ktoré sa predlžujú v mimoriadnej situácii až ku koncu júla, respektíve polovice augusta, čo bude upresnené," uviedol prezident SVF Martin Kraščenič. Takisto boli diskutované oblasti súvisiace so súťažami, ich podmienkami a možnosťami klubov. Väčšina klubov prejavila záujem o štart v extralige. Súčasťou videoporady bolo podrobné vysvetlenie procesov, ktoré významne vplývajú na realizáciu pomoci klubom.

Klubom bola predstavená aj možnosť a spolupráca v rámci možnej oficiálnej klubovej platformy, ktorú by SVF privítala ako legitímne združenie pre zastupovanie záujmov klubov. Všetky oblasti celej porady s klubmi budú strany prerokovávať aj na dalších stretnutiach. V termíne 3. júna pre mužské kluby v Žiline a 4. júna pre ženské v Nitre bude ďalšie oficiálne stretnutie, na ktorom sa budú konkretizovať niektoré dohodnuté postupy z videokonferencie s akcentom na model a podmienky nastavenia súťaží pre nový súťažný ročník. Vzhľadom na uvoľnené opatrenia sa obe stretnutia uskutočnia s osobnou účasťou všetkých. Videokonferencia potvrdila dôležitosť pravidelnej komunikácie a informovanosti všetkých strán, čo prispeje k upresneniu a vyjasneniu stanovísk a reálneho stavu.

Videoporady sa zúčastnili:

Za SVF: Prezident SVF Martin Kraščenič, športový riaditeľ SVF Marek Rojko, súťažný riaditeľ SVF Ľubo Stražay a koordinátor mládeže SVF Martin Májek

Za mužské kluby zástupcovia: VK KDS Šport Košice, VK OSMOS Prievidza, VK MIRAD PU Prešov, VO TJ Spartak Myjava, VK Spartak UJS Komárno, TJ Slávia Svidník, MVK Magnezit Revúca. Ospravedlnili sa MVK Zvolen a VKP Bystrina SPU Nitra.

Za ženské kluby zástupcovia: Volley project UKF Nitra, Strabag VC Bílikova Pezinok, Slávia EU Bratislava, HiT UCM Trnava, VK Prešov, VK Brusno, ŠVK Pezinok. Ospravedlnili sa VA Žilina a VK Nové Mesto nad Váhom.

Prerokované oblasti:

1. aktuálna situácia v kluboch a v SVF

2. legislatívne a finančné možnosti podpory - proces realizácie

3. diskusia

Závery:

Termín: 14 dní (do 2. 6.) pripraviť prvý plán finančnej pomoci - športový úsek

Termín: k porade klubov pripraviť materiál k možným modelom a podmienkam súťaží, materiál k modelu TV zápasu - súťažný úsek

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #