Slovenské reprezentantky do 16 rokov nestačili na Češky ani v stredu

13. 03. 2019 - SVF

Foto z utorňajšieho zápasu SR - ČR v Olympii. FOTO: SVF

Slovenské volejbalové reprezentantky do 16 rokov (roč. 2004 a mladšie) prehrali aj v druhom prípravnom zápase v Nitre s rovesníčkami z Česka, tentokrát 1:4 (15:25, 17:25, 22:25, 20:25, 15:12). Hralo sa na ZŠ Tulipánova. Zverenkyne trénera Mareka Maličkého sa pripravujú na aprílový turnaj 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy, ktorý sa uskutoční v rumunskom Ploješti. O jedno postupové miesto na júlové ME do Talianska a Chorvátska sa mladé Slovenky stretnú s Lotyšskom, Českom a domácim Rumunskom. Program zápasov TU.

Prípravný zápas žien do 16 rokov - Nitra (ZŠ Tulipánova) - streda:
SLOVENSKO 16 - Česko 16 1:4 (15:25, 17:25, 22:25, 20:25, 15:12)

SR: A. Fričová 13, Čilijaková 6, Sobeková 3, Valentová 14, Boledovičová 4, Hvozdová 3, liberá Miková a Justhová (Kartíková 1, Slivková 1, Pappová 10, Siladiová 3, Bobaňová 0, Kašová 1, Mlynarčíková 1). Tréner: M. Maličký.

Marek Maličký, tréner SR 16: "Úvod druhého zápasu sa niesol v podobnom duchu ako v prvom zápase, no náš výkon sa v každom sete zlepšoval. Zlepšili sme servis, minimalizovali sme množstvo chýb a dokázali z podania aj bodovať. Zlepšili sme celkovo všetky herné činnosti, ktoré však stále nie sú na dostatočnej úrovni. Po štyroch prehratých setoch sme sa snažili družstvo nastaviť do posledného tajbrejkového setu, čo sa nám podarilo a dokázali sme v ňom zvíťaziť. Priestor v obidvoch zápasoch dostali aj hráčky zo širšieho kádra, nakoľko sme počas tohto kempu museli donominovať ďalšie hráčky pre zdravotné komplikácie v družstve. Napriek tomu mal výkon stúpajúcu tendenciu, dievčatá získavali každým dotykom s loptou väčšiu istotu."