Slovenská časť ME žien 2019 v Bratislave na ZŠ Ondreja Nepelu

27. 02. 2018 - SITA, SVF, TASR

Na ZŠ O. Nepelu sa hral naposledy volejbal v roku 2015. Muži SR - Poľsko. FOTO: SITA

Bratislava a miestny hokejový Zimný štadión Ondreja Nepelu sú dejiskom slovenskej časti ME 2019 volejbalistiek. Počas utorkovej tlačovej konferencie Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) o tom informoval jej prezident Martin Kraščenič. "Myslím si, že to je dôstojný stánok pre takéto podujatie," vyhlásil Kraščenič. V Bratislave odohrajú stretnutia jednej zo štyroch šesťčlenných základných skupín a časť osemfinálového programu.

Od piatka je známe, že SR namiesto Česka je spoluhostiteľom budúcoročného európskeho šampionátu. "Je to pre nás skvelá správa, historická udalosť. Som rád, že sa mi podarilo splniť záväzok, ktorý som dal na volebnej konferencii, že vieme dať takýto darček pri príležitosti stého výročia volejbalu na Slovensku," doplnil Martin Kraščenič.

"Vnímam to viac emočne, pretože je to veľký úspech aj na diplomatickom poli, že sa nám podarilo pritiahnuť takéto podujatie na Slovensko. Podarilo sa to aj vďaka dobrým ohlasom na predošlé organizácie v juniorských kategóriách. Máme ambície usporiadať na Slovensku aj MS v niektorej z juniorských kategórií a neskôr aj seniorskej. Ale to je plán na možno dobu desiatich rokov," dodal M. Kraščenič pre TASR.

Zápasy odohrajú aj v Turecku, Poľsku a Maďarsku, prvýkrát v histórii ho budú organizovať štyri krajiny. ME s historicky najvyšším počtom účastníkov (24 krajín) by sa mali uskutočniť od 23. augusta do 8. septembra 2019, finále v Turecku. Turecko hostilo ženské ME v rokoch 1967 a 2003, Poľsko v roku 2009, pre Maďarsko a SR to je premiéra.

Slovenky napokon nemusia bojovať v kvalifikácii, automaticky majú právo účasti. S Fínkami, Estónkami a Švédkami si v kvalifikačnej E-skupine napokon zmerajú sily Češky. Slovenky dosiaľ naposledy štartovali medzi európskou elitou v roku 2009, odvtedy trikrát neuspeli v baráži. V závere novembra vo funkcii skončil dlhoročný tréner žien SR Marek Rojko, jeho nástupcom sa v utorok stal Talian Marco Fenoglio.

Vedno s hostiteľmi už majú istotu účasti na ME 2019 Srbsko, Holandsko, Azerbajdžan, Taliansko, Rusko, Bielorusko, Nemecko a Bulharsko; táto osmička na základe konečného poradia európskeho šampionátu v roku 2017 v Azerbajdžane a Gruzínsku. Tucet krajín pribudne v januári 2019 po vyvrcholení eliminácie.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #