Slovenky zdolali Španielsko 3:0 a získali na KME v Humennom prvý triumf

28. 04. 2018 - SVF

V útoku blokárka Lucia Herdová. Slovenky zdolali Španielsko 3:0. FOTO: Lukáš Jaseňák

Slovenské volejbalové reprezentantky do 19 rokov uspeli vo svojom druhom zápase na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy v Humennom. Zverenkyne trénera Michala Matušova zdolali Španielsko 3:0 a pripísali si do tabuľky prvé víťazstvo a tri body, čím sa udržali v hre o minimálne baráž. Turnaj zakončia Slovenky v nedeľu o 20:00 duelom s Chorvátskom.

Kvalifikácia ME do 19 rokov, 2. kolo, E-skupina (Humenné):
Slovensko - Španielsko 3:0 (20, 12, 13) - štatistika
Zápas trval: 68 minút. Rozhodovali: Kolos (Bos. a Herc.) a Balandžič (Srb.), 450 divákov.
SR: Erteltová 5, Fričová 10, Beneková 4, Jelínková 10, Bodnárová 10, Herdová 8, libero Bojňanská (Trebichavská 0). Tréner: M. Matušov.

Slovenky vstúpili do zápasu veľmi dobre a pri podaní Jelínkovej si vypracovali náskok 10:3. Španielky potom znížili na 10:13, ale ich rozlet zastavila skvelým smečom kapitánka Fričová. Na druhom technickom timeoute vyhrávali Slovenky po vydarenom útoku Bodnárovej 16:13. Slovenky si držali mierny náskok, hoci húževnaté súperky sa držali na dostrel. Po Herdovej útoku vyhrávali domáce reprezentantky 19:16. Potom však Španielky pritlačili na podaní a po úspešnom bloku znížili na rozdiel jedného bodu - 20:19. Nápor súpera odrazila tromi esami Fričová a vybojovala prvý setbal - 24:19. Slovenky vyhrali prvé dejstvo 25:20 a získali prvý set na turnaji.

Slovenky mali vynikajúci nástup do druhého setu, keď si pri podaní Fričovej vypracovali vedenie 7:0. Španielky však zapli a znížili na na 9:10. Po ese Bodnárovej a následnej dobrej pasáži domácich odskočili Slovenky na 15:11, keď akciu ukončila Herdová. Potom potiahla dlhú sériu na podaní Erteltová, ktorá ukončila druhý set a Slovenky ho vyhrali hladko 25:12.


Domáce reprezentantky začali výborne aj tretí set a po ese Fričovej viedli 4:1. Po ulievke Herdovej vyhrávali Slovenky 8:4 a mierili zta dôležitým víťazstvom. Slovenky si držali náskok a v polovici setu viedli 16:10. Záver zápasusa zmenil na slovenskú exhibíciu, Slovenky vyhrali 25:13 a celý duel 3:0.

Michal Matušov, tréner SR: "Hrali sme koncentrovane a udržali sme ich dve nebezpečné hráčky na dištanc. Boli sme discplinovaní na okrajoch siete, na bloku a to bol kľúč k víťazstvu. Čakal som, že súper bude viac vzdorovať, ale dobrým výkonom sme im viac nedovolili. Opäť sme spravili zbytočné chyby, ale dôležité, že sme vyhrali zápas, máme všetko v rukách a v nedeľu nás čaká Chorvátsko. Súpers máme naštudovaného, pozrieme si ho ešte v zápase s Tureckom a dobre sa pripravíme. Je to pre nás kľúčový zápas."

Simona Jelínková, univerzálka SR: "Veľmi dôležité víťazstvo. Vedeli sme, že musíme Španielky zdolať, aby sme si udržali šancu. Zatlačili sme ich servisom, išli sme do toho naplno a som rada, že to vyšlo. Myslím, že sme boli celkovo lepšie, či už v útoku, alebo v obrane a aj naša nahrávačka odohrala veľmi dobrý zápas. Verili sme, že vyhráme, ale nečakala som, že to bude až také hladké. Je super, že sme to zvládli v troch setoch a ušetrili sily na Chorvátsko, ktoré chceme takisto zdolať."

Bianka Bodnárová, smečiarka SR: "Zápas sme si užili a sme veľmi šťastné, že sme vyhrali. Spravili sme prvý krok k postupu a to je dôležité. Myslím, že sme mali lepší servis aj obranu ako Španielky, servis nám trochu haproval, ale bojovali sme viac ako súper a to nám pomohlo k víťazstvu. S Chorvátskom bude záležať na tom, ako zahráme my. Keď budeme hrať dobre, tak verím, že opäť vyhráme. Som veľmi šťastná, že sa tento turnaj hrá na východe, mám tu veľa kamarátov, ktorí ma prišli podporiť a za to som veľmi rada."

Ďalší výsledok:
Chorvátsko "19" - Turecko "19" 1:3 (22, -15, -17, -20)

Tabuľka E-skupiny:
1. Turecko 2 2 0 6:1 6
2. Slovensko 2 1 1 3:3 3
3. Chorvátsko 2 1 1 4:4 3
4. Španielsko 2 0 2 1:6 0
Pozn.: Prvým kritériom pre určenie poradia je počet dosiahnutých víťazstiev, následne počet získaných bodov, pomer získaných a prehratých setov, pomer získaných a prehratých lôpt a výsledok vzájomného zápasu.

Zostávajúci program E-skupiny:
nedeľa 29. 4.: Španielsko "19" - Turecko "19" (15.00), Slovensko "19" - Chorvátsko "19" (20.00)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #