Slovenky vo výbornom zápase v Humennom podľahli Češkám 1:3, Final Four bude bez SR

12. 06. 2019 - SVF

Z triumfu v Humennom sa napokon tešili hostky. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Slovenské volejbalové reprezentantky v stredajšom zápase 5. kola A-skupiny Zlatej európskej ligy v Humennom prehrali s Češkami po veľkom boji 1:3 a sen o postupe do Final Four sa im aj s ohľadom na ďalšie výsledky rozplynul. V dramatickej koncovke štvrtého setu sa Slovenky dostali k setbalu, ale nedokázali ho premeniť a Češky využili tretí mečbal.

Zverenkám Marca Fenoglia patrí s bilanciou 3-2 v tabuľke 3. priečka a ak Češky v sobotu na záver nezaváhajú proti outsiderkám zo Švédska, túto pozíciu aj obsadia. Slovenky sa rozlúčia v sobotu v Poprade od 15.30 h zápasom proti líderkám "áčka" Ukrajinkám.

Zlatá európska liga žien 2019 - A-skupina - 5. kolo - streda:

HUMENNÉ
Slovensko - Česko 1:3 (-21, 22, -17, -26)
Zápas trval 121 minút, rozhodovali: Ristovski (Sev. Mac.) a Juráček (SR), 800 divákov

SR: Hudecová 6, Hrončeková 10, Palgutová 14, Radosová 9, Herelová 4, B. Koseková 4, libero Jančová (Pencová 4, Kostelanská 9, Ovečková 1, Šunderlíková 1). Tréner: M. Fenoglio.
Česko: Kossányiová 14, Purchartová 0, Orvošová 21, Mlejnková 21, Trnková 11, Šmídová 6, libero Dostálová (Kopecká 0, Rutarová 5). Tréner: I. Athanasopoulos.

Češky sa v úvode ujali vedenia 7:4, ale po dvoch úspešných výzvach "challenge", dvoch esách Hudecovej a blokoch Hrončekovej bolo 10:8 pre Slovenky. Češky rýchlo vyrovnali (10:10) a tímy sa doťahovali bod po bode. Za stavu 14:14 sa prvýkrát v súťaži dostala po zranení na palubovku blokárka Pencová a hneď pomohla kvalitným servisom k bodu - 15:14. Češky dokázali otočiť na 17:15, neskôr uspeli na bloku a viedli 19:16. Pred koncovkou Kostelanská nahradila na smeči Hudecovú, slovenský blok znamenal zníženie na 20:21. Češky však pridali ďalší brejk (20:23) a zásluhou Orvošovej premenili prvý setbal - 25:21.

Na začiatku druhého setu Slovenky bodmi potiahla predovšetkým Palgutová (6:5), vo výbornej atmosfére sa Slovenky veľakrát prezentovali fantastickou obranou. Aj vďaka obetavej hre v poli, trom blokom a ulievke Kosekovej Slovenky otočili z 9:11 na 14:12. Od stavu 15:15 Slovenky bodovali zásluhou Kostelanskej aj striedajúcej Pencovej a viedli 19:16. Češky skorigovali (20:19), humenskú halu opäť potešili Palgutová a Kosekovej blok (23:20). Hostky ešte kvalitným servisom znížili na 22:23, ale vzápätí chybovali v útoku, Slovenky ukončili set blokom (25:22) a vyrovnali na 1:1.

V druhom sete Slovenky po výbornom výkone slávili úspech. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

V úvode tretej časti Herelová šupla eso a vyrovnala na 4:4, ale ďalšie okamihy patrili Češkám. Odskočili až na 10:4, Kosekovú nahradila Ovečková. Jej eso a úspešný blok znamenali zníženie na 7:10, ale Češky v dobrej pasáži pridali sedem bodov za sebou (17:7) a boli na koni. Na ihrisku medzitým bola naspäť Koseková a tiež Šunderlíková s Hudecovou. Úspešný "challenge" hostkám priniesol dvadsiaty bod (20:10), ale keď Slovenky získali tri v sérii, znížili na 16:22. Záver si však Češky postrážili, zvíťazili 25:17 a opäť viedli.

Pred štvrtým setom Pencová prišla do základnej zostavy a Slovenky sa pri výbornom servise Hrončekovej dostali do vedenia 7:2. Ďalšie body Kostelanskej a Pencovej pomohli k šesťbodovému náskoku (11:5), po zásahu Palgutovej to bolo 12:8, ale hostky aj dvoma blokmi manko zmazali (12:12). Hudecová na smeči vystriedala Radosovú, Češky tromi bodmi otočili na 16:14 a dostali sa do výhody. Domáce volejbalistky hnané výborným publikom pred koncovkou vyrovnali aj vďaka úspešnej výzve "challenge" na 19:19, Češky opäť "brejkli" (21:19), ale Slovenky sa fantastickou obranou opäť dotiahli (21:21). Po ďalšej nekonečnej výmene vyrovnala Pencová (23:23) a po chybe Češiek v útoku mali Slovenky setbal - 24:23. Češky ho odvrátili a dostali sa k mečbalu (25:24), po ďalšej lopte sa chvíľu aj tešili, ale challenge odhalil ich teč na bloku - 25:25. Hostky dostali ďalšiu príležitosť, podali do autu (26:26). Potom mali tretí mečbal a ten už zužitkovali - 28:26. Najlepšími hráčkami duelu sa stali blokárka Hrončeková a smečiarka Mlejnková.

Nikola Radosová na bloku. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Marco Fenoglio, tréner Slovenska: "Celý zápas som nabádal hráčky, aby išli na maximum a bojovali až do konca. Napokon však bol súper lepší a zaslúžene vyhral. Češky boli lepšie v útoku po zlom príjme, blokovali sme približne rovnako a robili sme menej chýb, čo je u nás bežné. Prehrou sme žiaľ stratili šancu postúpiť na Final Four, ale súťaž chceme zakončiť víťazstvom a v poslednom zápase proti Ukrajine v Poprade pôjdeme naplno. Chcem sa poďakovať našim fanúšikom za podporu a našej federácii za výborne pripravené podujatie. Snaží sa nám vytvárať najlepšie podmienky."

Barbora Koseková, nahrávačka a kapitánka SR: "Myslím, že to bol obojstranne dobrý zápas, oba tímy išli naplno. Češky spravili viac lôpt na útoku, my sme mali slušné pole, ale nevedeli sme potom zložiť loptu a v tom boli Češky lepšie. Mali sme veľké ambície postúpiť do Final Four, každým zápasom sme hrali lepšie a cítili sme šancu, že by sme to mohli zvládnuť. V každom prípade v sobotu proti Ukrajine spravíme všetko pre víťazstvo. Hralo sa nám tu veľmi dobre, fanúšikovia nás hnali od začiatku do konca a chcem im za to poďakovať."

Veronika Hrončeková, blokárka SR: "Češky boli trochu trpezlivejšie v dohrávaní lôpt po obrane, my sme veľakrát chceli ukončiť výmenu rýchlo ukončiť a riskovali sme. Prehra nás mrzí, pretože sme chceli spraviť všetko pre postup na Final Four, pretože sme to mali rozohraté dobre. Aj keď už nemôžeme postúpiť, Ukrajine chceme prehru vrátiť a zakončiť súťaž úspešne.V hale bolo teplo, ale na to sa vyhovárať nebudeme, pretože oba tímy mali rovnaké podmienky. Napriek prehre si musíme zo zápasu zobrať pozitíva, ktorých bolo dosť, napríklad aj to, že sa vrátila Jarka Pencová, ktorá mám pomohla. Atmosféra v hale bola skvelá, na východe hrám vždy rada."

Nikola Radosová, smečiarka SR: "Zápas nebol zlý, myslím, že sa bolo na čo pozerať. Vidno, že sa zlepšujeme, ale prehra veľmi bolí. Verili sme, že si zachováme šancu na Final Four, veľmi sme po tom túžili. Dnes sme boli slabšie v útoku, nevedeli sme si s niektorými ich hráčkami rady a oni s nami áno. S prehry sa musíme vyspať a v Poprade proti Ukrajine chceme vyhrať. Tam sme nehrali dobre, ale naša forma stúpa a verím, že im to vrátime. Diváci boli super, veľmi im ďakujeme za podporu. Mrzí nás, že sme ich neodmenili výhrou."

Michaela Mlejnková, smečiarka a najlepšia hráčka ČR: "Vedeli sme, že na Slovensku to nebude jednoduché, pre oba tímy to bol kľúčový zápas. Slovenky hrali naozaj dobre, podmienky boli náročné, ale som rada, že sme to zvládli. V druhom sete sme trochu poľavili a čakali sme, čo budú Slovenky robiť. Potom sme sa však zomkli ako tím a spoločne sme to vybojovali. Pre nás sa to teraz vyvíja dobre, musíme ešte zdolať Švédky a uvidíme."

Druhý stredajší výsledok:
ZÁPOROŽIE
Ukrajina - Švédsko 3:0 (10, 10, 17)

Tabuľka A-skupiny:
1. Ukrajina 5 4 1 13:3 12
2. Česko 5 3 2 11:8 10
3. Slovensko 5 3 2 10:9 8
4. Švédsko 5 0 5 1:15 0

Zostávajúci program SR:
sobota 15. 6.: Slovensko - Ukrajina (Poprad, 15.30) - vstupenky v sieti Ticketportal

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #