Slovenky v troch setoch podľahli Nemkám a s Gstaadom sa rozlúčili v skupine

12. 07. 2018 - SVF

Natália a Andrea proti Nemkám bojovali, na postup do play-off to nestačilo. FOTO: FIVB

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate ôsme neprenikli zo skupinovej fázy do play-off na turnaji najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade (10. - 15. júla) v rámci tohtoročnej World Tour. Úspešné slovenské kvalifikantky v E-skupine po stredajšej úvodnej prehre 0:2 (-19, -17) s českými päťkami podujatia Barborou Hermannovou a Markétou Slukovou vo štvrtok v záverečnom 2. kole "éčka" nezužitkovali šancu na reparát a v súboji o postup do play-off o osemfinále prehrali 1:2 (-14, 19, -7) s favorizovanými nemeckými dvanástkami Karlou Borgerovou a Margaretou Kozuchovou.

Úvod duelu bol vyrovnaný (5:5, 9:10), následne Nemky trojbodovou šnúrou odskočili na 13:9. Dubovcová esom znížila na 11:13, no Nemky odpovedali ďalšou bodovou sériou, viedli 16:11 a koncovku zvládli bez problémov (21:14). Začiatok druhého setu patril slovenskej dvojici, servis Štrbovej im pomohol k päťbodovej šnúre (8:3). Slovenky v tejto fáze nechybovali a udržiavali si náskok (17:11), následne však prišla silnejšia pasáž favoritiek, ktoré skorigovali na 16:17 a neskôr vyrovnali na 18:18. Slovenky nespanikárili, dva útoky Štrbovej im priniesli dva setbaly a táto hráčka druhý v poradí premenila - 21:19. V úvode tajbrejku si Nemky dvakrát pomohli esom (4:1), pravidelne sa presadzovali v útoku a náskok ešte zvýšili (9:2). Slovenky dvoma blokmi Dubovcovej v sérii skorigovali na 6:11, k senzačnému obratu však bolo ďaleko a napokon sa nekonal (7:15). Dubovcová a Štrbová sa s Borgerovou a Kozuchovou tiež stretli v máji na turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme, v 1. kole play-off im podľahli mimoriadne tesne 1:2, v tajbrejku 16:18.

Úradujúce slovenské šampiónky sa v Gstaade dostali do hlavnej súťaže zvládnutím utorkovej dvojkolovej kvalifikácie, postupne si poradili s Lotyškami Martou Ozolinovou a Agnese Caicovou (2:0) a Holanďankami Jolien Sinnemovou a Laurou Bloemovou (2:0). V konečnom poradí im patrí 25. miesto, do rebríčka vybojovali 360 bodov.

Počas budúceho týždňa budú Dubovcová a Štrbová reprezentovať Slovensko na majstrovstvách Európy v Holandsku (17. - 21. júla). V rotterdamskej základnej B-skupine budú čeliť Češkám Hermannovej a Slukovej, Francúzkam Alexandre Jupiterovej s Aline Chamereauovou a domácim Holanďankám Sanne Keizerovej s Madelein Meppelinkovou.

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - E-skupina - štvrtok - záverečné 2. kolo:

O priamy postup do osemfinále: Barbora Hermannová, Markéta Sluková (ČR-5) - Nicole Branaghová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-21) 2:0 (19, 14) za 34 minút
O postup zo skupiny (do play-off o osemfinále): Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) - Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12) 1:2 (-14, 19, -7) za 44 minút

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #