Slovenky v Gstaade podľahli Češkám, o postup vo štvrtok proti Nemkám

11. 07. 2018 - SVF

Natália a Andrea favoritkám vzdorovali, no nenadviazali na výhru z Itapemy. FOTO: FIVB

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová nasadené ako dvadsiate ôsme v stredu prehrali 0:2 (-19, -17) s favorizovanými českými päťkami podujatia Barborou Hermannovou a Markétou Slukovou vo vyrovnanom zápase popoludňajšieho 1. kola základnej E-skupiny na turnaji najvyššej kategórie Five stars (Major) vo švajčiarskom Gstaade (10. - 15. júla) v rámci tohtoročnej World Tour. O postup zo skupiny do piatkového play-off o osemfinále budú Slovenky vo štvrtok bojovať proti nemeckým dvanástkam Karle Borgerovej a Margarete Kozuchovej, ktoré v 1. kole "éčka" podľahli tesne 0:2 (-22, -19) americkým dvadsaťjednotkám Nicole Branaghovej a Kerri Walshovej Jenningsovej, trojnásobnej olympijskej šampiónke.

Slovenky v úvode ťažili z chýb súperiek, viedli 7:2 a neskôr 9:4. Češky sa rýchlo otriasli a šesťbodovou šnúrou otočili na 10:9 vo svoj prospech. Šampiónky nedávneho domáceho turnaja v Ostrave pred koncovkou získali náskok (17:14), no slovenské beachvolejbalistky dokázali zmazať manko, Dubovcová úspešným blokom vyrovnala na 19:19. V závere setu Češkám pri útoku aj podaní pomohla páska, uspeli 21:19. Aj začiatok druhej časti patril Češkám (3:0), Slovenky však rýchlo vyrovnali (4:4) a neskôr tiež viedli (9:7, 12:10). Češky následne šnúrou piatich bodov odskočili na 15:12, Dubovcová so Štrbovou pred záverom ešte skorigovali stav (17:18), no ich súperky sa predsa len dostali k trom mečbalom. Premenili prvý, keď páska bola opäť na ich strane - 21:17. Tieto dvojice sa stretnú aj počas budúceho týždňa - v rotterdamskej základnej B-skupine na majstrovstvách Európy v Holandsku (17. - 21. júla).

Dubovcová a Štrbová už majú na konte skalp Hermannovej a Slukovej - v máji na turnaji kategórie Four stars v brazílskej Itapeme ich v základnej skupine zdolali 2:1. V Itapeme Slovenky čelili aj Borgerovej a Kozuchovej, v 1. kole play-off im podľahli tesne 1:2, v tajbrejku 16:18.

Vo štvrtkovom záverečnom 2. kole základných skupín v Gstaade proti sebe nastúpia zdolané, resp. víťazné tímy z 1. kola. Pár, ktorý triumfuje v oboch dueloch, prenikne priamo do osemfinále; dva tímy, ktoré budú mať po jednej výhre, do play-off o osemfinále. Pre dvakrát zdolané sa turnaj skončí. Úradujúce slovenské šampiónky Dubovcová a Štrbová v utorok v Gstaade bez straty setu zvládli dvojkolovú kvalifikáciu - postupne si poradili s Lotyškami Martou Ozolinovou a Agnese Caicovou (2:0) a Holanďankami Jolien Sinnemovou a Laurou Bloemovou (2:0).

World Tour 2018 v plážovom volejbale - Five stars (Major) - Gstaad (Švaj.) - E-skupina:

1. kolo - streda:
Barbora Hermannová, Markéta Sluková (ČR-5) - Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) 2:0 (19, 17) za 38 minút
Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12) - Nicole Branaghová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-21) 0:2 (-22, -19) za 42 minút

Záverečné 2. kolo - štvrtok (časy upresnia neskôr):
O priamy postup do osemfinále: Barbora Hermannová, Markéta Sluková (ČR-5) - Nicole Branaghová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-21)
O postup zo skupiny (do play-off o osemfinále): Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-28) - Karla Borgerová, Margareta Kozuchová (Nem.-12)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #