Slovenky v Badene na úvod proti Taliankam, muži začnú v piatok

05. 05. 2021 - SVF

Beachvolejbaloví reprezentanti pred odchodom do Badenu. FOTO: SVF

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale si na úvod turnaja II. fázy Kontinentálneho pohára v rakúskom Badene zmerajú sily s Taliankami. Stretnutie 1. kola základnej B-skupiny je na programe vo štvrtok predpoludním.

Najskôr od 8.30 h nastúpia talianske jednotky Menegattiová a Michielettová proti dvojkám SR Barbore Tokošovej s Ľubicou Šipošovou, od 9.20 h slovenské jednotky Dominika Nestarcová s Andreou Štrbovou vyzvú taliansky pár číslo dva Scampoliová, Bianchinová. Prípadný rozhodujúci tretí súboj sa začne o 11.50 h. Víťazné družstvo bude popoludní hrať o celkový triumf v skupine s úspešným zo stretnutia Nemecko - Lotyšsko, zdolané tímy sa stretnú v boji o postup do play-off.

Mužský turnaj, v ktorom budú SR reprezentovať dvojice Marek Ludha, Tomáš Vojkovič - Matúš Šíma, Tomáš Halanda, sa začne v piatok. V oboch kategóriách sa bude bojovať o päť miesteniek na júnový finálový turnaj do holandského Haagu (23. - 26. 6.), kde bude v hre posledná európska miestenka na olympijské hry do Tokia (23. 7. - 8. 8.).

Víťazi skupín preniknú priamo do semifinále, tímy na druhých a tretích priečkach čakajú stretnutia play-off o postup do semifinále. Zdolaní z týchto súbojov budú bojovať o poslednú piatu miestenku na finálový turnaj a tímy, ktoré skončia v skupinách štvrté, o konečné 7. miesto.

Slovenské tímy si účasť v II. fáze Kontinentálneho pohára vybojovali ešte v lete 2019 na turnajoch I. fázy v Gruzínsku (muži) a Írsku (ženy), z aktuálnych štvoríc boli pri tom len Štrbová a Šipošová. Ďalšími dejiskami turnajov II. fázy KP sú turecký Izmir (A-skupina) a Madrid (B-skupina). Na finálovom turnaji v Holandsku bude o poslednú miestenku do Tokia pre "starý kontinent" bojovať po 16 mužských aj ženských reprezentácií.

Kontinentálny pohár v plážovom volejbale - II. fáza (6. - 9. mája) - Baden (Rak.) /rozpis a výsledky TU/ /LIVE streamy TU/:

ŠTVRTOK - ŽENY - B-skupina - 1. kolo:

TALIANSKO - SLOVENSKO

8.30 Marta Menegattiová, Francesca Michielettová (Tal.-2) - Barbora Tokošová, Ľubica Šipošová (SR-16)

9.20 Claudia Scampoliová, Margherita Bianchinová (Tal.-11) - Dominika Nestarcová, Andrea Štrbová (SR-5)

11.50 prípadný tretí zápas

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia výpočtovej techniky a športového materilálu    Errea    Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR